Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1121
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1121!

No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej

śląskie
GPS: 49.821292 19.042551

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej

Bielsko-Biała to malowniczo położone śląsko-małopolskie dwumiasto u podnóży gór. Na miasto składa się śląskie Bielsko i małopolska Biała, które zostały połączone w 1951 roku. Układ urbanistyczny średniowiecznego wzgórza zamkowego w Bielsku nie zmienił się od XIII wieku, dzięki czemu na Rynku stykają się najważniejsze ulice dawnego grodu obronno-kupieckiego na wschodniej granicy Śląska Cieszyńskiego. Na płycie Rynku znajduje się fontanna Neptuna, charakterystyczna kapliczka/figurka Jana Nepomucena oraz odsłonięte zabytkowe mury dawnej wagi miejskiej i studnia. Przy Rynku oraz w jego najbliższym otoczeniu są malownicze uliczki, dawne mury miejskie z basztą. Ulice rozchodzą się promieniście od Rynku, a co bardzo ciekawe – mniej więcej co 100 m dystansu od płyty Rynku zabudowa jest młodsza o 100 lat. Na Rynku i wzgórzu zamkowym możemy podziwiać architekturę średniowiecza (są kamienice z XV w., a Zamek Sułkowskich jest największym i najstarszym budynkiem zabytkowym miasta), natomiast w dolinie rzeki Białej – piękne secesyjne XIX-wieczne kamienice tzw. Małego Wiednia.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 177 Rynek Starego Miasta w Bielsku - Białej

17.08.2021 - znaczek niedostępny
07.06.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
29.08.2019 - znaczek niedostępny
17.08.2019 - znaczek niedostępny
23.03.2018 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Piotr Pogan
Piotrek
ZT 177
Wiele razy przechodziłem obojętnie koło Rynku. Teraz zatrzymałem się na dłużej. Wyeksponowane zabytki( studnia, fragmenty starych murów) mówią wiele o historii tego miejsca.
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Niektóre kamienice jeszcze nie wyremontowane, fajny pochyły rynek, obok Muzeum Sułkowskich. Znaczek dostępny w cenie 7 zł. Fajna duża pieczątka. Polecamy!
 
Krzykos
Krzykos
ZT 177
Zgadzam się z Hubertem, mnie też przeszkadzała metalowa konstrukcja sceny.
Ciekawie wyeksponowane fragmenty dawnych murów, makieta, fontanna i figura Jana Nepomucena. Jeżeli zostaną odrestaurowane pozostałe kamienice, to rynek, z pewnością, tylko na tym zyska.
Jeżeli chodzi o miejsce sprzedaży ZT, to, jak się przekonałem w niedzielę 11 czerwca br., nie polecam sugerowania się godzinami otwarcia sklepu przy Rynku. Mimo, że punkt powinien być czynny od godz. 10.00, to jeszcze po ponad 20 minutach, po tej godzinie, na kracie zabezpieczającej drzwi wejściowe do sklepu wisiała zamknięta kłódka...
I z zakupu ZT nici...
 
Robert Salwowski
Bobik
Rynek
Urokliwy. Warto zobaczyć. Okoliczne uliczki niczym wyjęte z Włoch. Fajne knajpki. Super odpocząłem
 
Agata Wdowiarz
inesa
zamknięte
A tak się staraliśmy żeby być w dzień powszedni, by było otwarte, a tu niespodzianka - w poniedziałki nieczynne...
Jednak Rynek i okolice zwiedziliśmy bardzo dokładnie, więc uważam, że śmiało mogę poprosić o przesłanie Znaczka drogą korespondencyjną :)
 
Robert Romanowski
ROBAS
BIELSKO - BIAŁA
znaczek dostępny bez problemu za 7 zl.bardzo miła obsługa
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Super
Dostępny bez problemów, bardzo miła obsługa. Pomocna i rewelka pieczątka :)
 
FOLKUJEMY.PL
Re: ZT 177
Co do pieczątki, to od jakiegoś czasu już mamy pieczątkę. :)
 
Hubert A.
Hubert
ZT 177
Jeśli już o rynku mowa to powiem szczerze jest on przeciętny, kilkoma perełkami i szpecącą wszystko co wokół metalową sceną pośrodku. Takich konstrukcji w zabytkowych miejscach w ogóle nie powinno się stawiać. Na szczęście ogólny niesmak pozostawiony przez scenę poprawiał mi pani ze sklepu folkujemy.pl. To osoba z pasją i chciałbym by w innych miejscach turystycznych ludzie mieli takie podejście do turysty i tematu znaczka turystycznego jak tutaj. A i informacja dla pieczątkowiczów. Pieczątek tutaj na razie nie ma, ale jak powiedziała pani, mają być i to wkrótce.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Rynek wraz z otaczającymi go kamieniczkami bardzo ładny. Można go oglądać siedząc w jednej z licznych knajpek, zwłaszcza przy ładnej pogodzie. Znaczek można kupić w regionalnym sklepiku z pamiątkami. Uwaga!!! Sklepik od 21.08. do 31.08.16r. będzie zamknięty z powodu urlopu.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Rynek
Rynek naprawdę uroczy. Pomnik Św. Nepomucena, fontanna, mostek,, artystyczna makieta Rynku. Dookoła kamienice. Wiele pubów, kawiarni i restauracji. Widać że praca wre i kolejne kamienice są remontowane więc jest duża szansa że będzie jeszcze ładniej. Znaczek dostępny bez problemu w sklepiku z pamiątkami. Psa nie trzeba się obawiać bo choć duży to wielce przyjazny! :-)
 
Artur Baranowski
Beuthen
Znaczek
Serdecznie zapraszam do Bielska-Białej jako miasta gdzie mieszają się dzieje Śląska, Małopolski oraz wpływy austriackie. Myślę, że na zwiedzanie miasta powinno się przeznaczyć co najmniej pół dnia. W sklepie bardzo miła obsługa oraz czuwający piesek co dodaje uroku.
 
Danuta Świątek
Dana
rynek
Rynek w BB jest bardzo ładny. Kamieniczki odrestaurowane, jest czyściutko!
 
Kuba
Bielsko-Biala
Bardzo malownicze miasto, rynek ładny, a najciekawsze wąskie uliczki odbiegające od rynku z małymi knajpkami i rowery przerobione na latarnię
 
Sławek
zt 177
Super punkt sprzedaży a obsługa to ekstra liga . Rynek w naprawie, troche czasu potrzeba by wyglądał ładnie.Wspaniały pomysł na pokazanie tego co jest pod ziemią.
 
Grzegorz
rynek
Bardzo urokliwe miejsce. Dużo fajnych knajpek, bardzo różnorodnych,  każdy  znajdzie  coś   siebie.  Nie tylko zmierzch ale i do świtu można się zasiedzieć. Sklepik faktycznie trochę schowany w podcieniach ale w godzinach otwarcia stoi duża reklama widoczna z daleka.
 
hannaps
znaczek
Miejsce urokliwe zwłaszcza przy szybko zapadajacym zmierzchu. Aktualnie Rynek jest powoli odnawiany - perełki architektury. Warto zobaczyć! Nie tylko rynek w Bielsku Białej. boczne uliczki starego miasta  ba...aparat mi sie zapełnił! Punkt znaczkowy aktualnie lekko ukryty, ale znaczki widoczne i Pani najwyrazniej zakochana w mieście.