Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 36 Schronisko Górskie PTTK "Dworzec Beskidzki"

GPS: 49.499722 18.974986

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 36 Schronisko Górskie PTTK "Dworzec Beskidzki"

Dworzec Beskidzki położony jest w przygranicznej miejscowości Zwardoń na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego na wysokości 710 m n.p.m. Wybudowane na początku lat 30. przeszło wielokrotne modernizacje i obecnie zapewnia pełną bazę turystyczną. Schronisko oferuje 68 miejsc noclegowych, bogato rozwiniętą bazę gastronomiczną oraz inne atrakcje tj. pieczenie barana czy liczne imprezy. W pobliżu schroniska działa wiele wyciągów, a także turystyczne przejście graniczne ze Słowacją. Do schroniska można dotrzeć czerwonym szlakiem z centrum Zwardonia lub tym samym szlakiem z Wielkiej Raczy. Dworzec Beskidzki jest od pewnego czasu zamknięty i tak na prawdę nie wiadomo kiedy otworzy swoje podwoje.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 36 Schronisko Górskie PTTK "Dworzec Beskidzki"
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 36 Schronisko Górskie PTTK "Dworzec Beskidzki"
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 36 Schronisko Górskie PTTK "Dworzec Beskidzki"
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 36 Schronisko Górskie PTTK "Dworzec Beskidzki"

22.08.2021 - znaczek niedostępny
25.07.2021 - znaczek niedostępny
16.09.2019 - znaczek niedostępny
29.08.2019 - znaczek niedostępny
21.08.2019 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Dworzec Beskidzki
O Znaczku mowy być nie może. Jeszcze trochę i sam obiekt odejdzie w sferę wspomnień. Ot - trwała ruina. Czy jest szansa na jakąś zmianę???
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 36 Dworzec Beskidzki
Szkoda, schronisko z wspaniałą przeszłością. Niestety zamknięte od prawie dziesięciu lat nieczynne i czekające na sponsora.
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 36
Żal takiego obiektu, zwłaszcza,że znajduje się w rejonie turystyki letniej i zimowej.
 
Andrzej Ruszkiewicz
Andrzej Ruszkiewicz
ZT 36
Witam, może ktoś napisze gdzie kupił znaczek bo na pewno nie w Dworcu Beskidzkim Nieczynny od wielu lat.
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: ZT 36
Ktoś widocznie sobie żarty jakieś stroi. Znaczek w dalszym ciągu dostępny korespondencyjnie na podstawie dowodów pobytu.
 
Edek
Dworzec beskidzkj
Nareszcie otwarte schronisko, polecam.
 
Michał Janowski
Michał Janowski
ZT 36
Budynek w opłakanym stanie, wszystko pozarastane. Widnieje jedynie tablica, że szukają dzierżawcy.
 
Mateusz Banaś
Mateusz Banaś
ZT 36
Szkoda, że budynek niszczeje, a znaczek niedostępny. W związku z taką sytuacją obiektu znaczek powinien być sprzedawany gdzieś w Zwardoniu w jakiejś informacji turystycznej, sklepie lub restauracji, a tak to trzeba dodatkowo płacić za przesyłkę.
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
PTTK Dworzec Beskidzki
Budynek jest w ruinie. Aby go uruchomić potrzeba około 1,5 mln złotych. Podejrzewam, że prędko nie odzyska swojej świetności. Sam Zwardoń sprawia wrażenie miasta wymarłego. W środku lata, pełnia sezonu a turystów brak. Wiele ośrodków też chyba funkcjonuje tylko w okresie zimowym, ponieważ były pozamykane na głucho. Szkoda czasu na przyjeżdżanie tutaj. Ale gdyby ktoś znalazł jednak te 1,5 mln złotówek to budynek byłby perełką architektury! ;)
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 36
Sytuacja bez zmian. Schronisko ciągle nieczynne:(
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Dworzec Beskidzki
Niestety totalna plajta.Obiekt nieczynny bez widoków na jakąkolwiek inwestycję . Szkoda.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 36
Sytuacja bez zmian, schronisko zamknięte i powoli niszczeje...
 
Ania_łodz
dworzec
Schronisko dalej zamknięte na głucho. jest informacja na ścianie, że szukaja nowego dzierżawcy więc jest jakaś szansa na odwiedzenie tego miejsca za jakis czas  :)
 
marekszot
Dworzec Beskidzki
Witam! Dworzec Beskidzki jest od pewnego czasu zamknięty i tak na prfawdę nie wiadomo kiedy otwirzy swoje podwoje. Może należy zamieścić w wykazie info, że znaczek dostępny jest drogą korespondencyjną.
 
Marta
Dworzec Beskidzki
Niestety schronisko jest w ciagłym remoncie i nie można na miejscu dostać Znaczka. Pomimo tego warto zobaczyć samo schronisko - znajduje się nieopodal dworca PKP w Zwardoniu, spacerkiem jakieś 15 min lub zatrzymać się schodzac z Wielkiej Raczy.
 
Zbigniew ZT
Re: Dworzec Beskidzki
Krzysztofie, oczywiście jest taka możliwość. Napisz na adres @ dane do wysyłki i dołącz jakieś potwierdzenie pobytu. A instalacja nowych znaczków zależy także od samych turystów i kolekcjonerów. Zapytajcie o ZT w schronisku, a jeżeli się zapytają "co to jest?" wtedy macie okazję podzielić się swoją pasją zbierania znaczków, powiedzieć o idei i polecić stronę. Takie świadectwo spowodowało powstanie już niejednego znaczka w Polsce. Dzięki za pozdrowienia i jeszcze raz proszę wszystkich kolekcjonerów o robienie zdjęć ze swoich wakacyjnych wojaży. Umieścimy je na naszych stronach, nie chcemy bowiem ściągać obcych zdjęć - najcenniejsze są te Wasze....
 
Krzysztof1970
Dworzec Beskidzki
Witam.Czy jest możliwość otrzymania  Znaczka tego schroniska drogą korespondencyjną? Remont ciągnie się już kilka lat i końca raczej nie widać.W najbliższym czasie planuję wypad w rejon Zwardonia i jest okazja do udokumentowania mojego pobytu przy schronisku.Jestem kolekcjonerem ZT typowo górskim i jest to jedyny brakujący znaczek z schronisk Beskidu Zywieckiego Śląskiego. I jeszcze jedno pytanie:czy jest szansa na ZT w bacówce na Krawców Wierchu? Pozdrowienia dla wszystkich Kolekcjonerów i całej ekipy ZT.