Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 71 Schronisko PTTK Bacówka na Rycerzowej

GPS: 49.419237 19.097672

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 71 Schronisko PTTK Bacówka na Rycerzowej

Schronisko turystyczne PTTK, wybudowane wg projektu Stanisława Karpiela, otwarte 14 września 1975 roku. Pierwotnie istniał projekt przetransportowania gotowej, złożonej bacówki helikopterem z Soblówki na halę; ostatecznie okazał się on niewykonalny z powodów technicznych. Położone jest na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, na Hali Rycerzowej. Terytorialnie należy do gminy Ujsoły. W sierpniu 2009 Bacówka zajęła drugie miejsce w rankingu schronisk górskich, sporządzonym przez polski magazyn turystyki górskiej. Dwa lata później, w sierpniu 2011 zajęła miejsce siódme w II edycji rankingu. Schronisko dysponuje 33 miejscami noclegowymi.


Miejsca sprzedaży:
> Schronisko

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 71 Schronisko PTTK Bacówka na Rycerzowej
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 71 Schronisko PTTK Bacówka na Rycerzowej
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 71 Schronisko PTTK Bacówka na Rycerzowej
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 71 Schronisko PTTK Bacówka na Rycerzowej
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 71 Schronisko PTTK Bacówka na Rycerzowej
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 71 Schronisko PTTK Bacówka na Rycerzowej
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 71 Schronisko PTTK Bacówka na Rycerzowej

27.06.2021 - dostępny bez problemów
14.01.2021 - dostępny bez problemów
26.12.2020 - dostępny bez problemów
29.08.2020 - dostępny bez problemów
20.08.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzysztof Ulka
krist58
No. 71 Schronisko PTTK na Rycerzowej
Schronisko starej daty, czyli z duszą. Miałem szczęście, kupiłem ostatni znaczek z wystawki. Pieczątki ogólnodostępne. Bufet dla klienta. Widoki przy pogodzie super. Dla tych co maja mało, możliwość wejścia na szczyt Rycerzowej, albo niżej w pod Krzyż Papieski.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 71
Stojak ze znaczkami widoczny w bufecie schroniska, cena 8 zł. Klimatyczne miejsce do odpoczynku podczas wędrówki.
 
Marek Śleziona
MarekS
Bacówka
Znaczek dostępny, bacówka w starym stylu, skromnie ale przytulnie. Miejsce ma swój klimat.Przepiękne widoki ze szczytu.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Rycerzowa
Bacówka przepięknie położona, nawet przy dzisiejszej pochmurnej pogodzie widok spod szczytu Rycerzowej jest niesamowity. Znaczki bez problemu po 8 zł.
 
gj
ZT
Znaczki i owszem, były. Należało jednakże odstać swoje w kolejce aby je zakupić. Być może dlatego, że była niedziela, schronisko było niesamowicie zatłoczone, wokół niego biegły chmary rozwrzeszczanych dzieci. Stojąc z miskami strawy w rękach nie mogliśmy doprosić się wolnego miejsca od pań, które zajęły sobie miejsce, bo "będą jadły". W ogóle schronisko wypełnione ludźmi nasłuchującymi, czy wydawane jest już ich zamówione danie. Za to okoliczności przyrody - przepiękne. Mam mieszane uczucia co do tego miejsca.
 
tomi
ZT
Znaczki dobrze wyeksponowane, po 8zł.
 
Samanta
ZT
Znaczki stoją na ladzie przed okienkiem na stojaczku. Nikt się jakoś nie boi kradzieży, jak to bywa w innych miejscach. Cena znaczka 8 zł.
 
Krzysztof1970
bacówka na Rycerzowej
Znaczk Turystyczny bardzo dobrze wyeksponowany na ladzie bufetu oraz w gablotce z pamiątkami , cena - 8 zł. W przedsionku duży plakat propagujący ideę Znaczka Turystycznego. Bacówka warta odwiedzenia ze względu na panujący w niej pozytwny klimat,przy dobrej pogodzie jedno z atrakcyjniejszych widokowo miejsc  w Beskidzie Żywieckim.
 
awteam
Ostoja
Niesamowicie sympatyczne miejsce - jedno z niewielu prawdziwych schronisk, stojące przy kilku szlakach, w odludnym miejscu. Widząc w śnieżnej zawieji dym z komina, człowiek się uskrzydla. Wewnątrz piwko grzane, wino grzane, a Znaczki zachęcają zerkając na turystę z wieszaka ustawionego na ladzie. Bardzo wszystkim polecamy wizytę w tym uroczym miejscu.
 
Marta i Michał
Rycerzowa
Piękna, stara bacówka położona w bardzo malowniczym miejscu. Przykład, jak powinno wygladać górskie schronisko - bardzo klimatyczne, świetnie utrzymane wnętrze z 'podróżnicza' atmosfera. Od razu widać, że prowadza je ludzie z pasja. Polecam odwiedziny.