Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 991 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 991 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 907 Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych – Podmokle Małe

GPS: 52.191913 15.809156

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 907 Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych – Podmokle Małe

Gminny Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Podmoklach Małych, działa przy Zespole Edukacyjnym im. Franciszka Sarnowskiego. Prace nad powstaniem skansenu trwały 3 lata, natomiast jego otwarcie miało miejsce w czerwcu 2007 roku. Skansen powstał przy udziale środków z Funduszu Mikroprojektów Inicjatywy Wspólnotowej Interreg IIIA Euroregionu Sprewa- Nysa- Bóbr. W latach 2009-2010 miała miejsce rozbudowa skansenu. W zbiorach skansenu znajduje się ok. 200 dawnych maszyn i urządzeń rolniczych, w tym dużo z okresu międzywojennego. Wśród zbiorów można zobaczyć m.in. zrekonstruowany, XIX-wieczny piec chlebowy oraz wiatrak typu „koźlak” z 1850 r., który został przeniesiony z Potrzebowa (woj. wielkopolskie) przez entuzjastów skupionych w Stowarzyszeniu Rozwoju i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Regionu „Przyjaźni Podmoklom”. Integralną częścią skansenu jest Izba Pamięci, znajdująca się w budynku szkoły, która jest bogato wyposażona w archiwalne dokumenty mówiące o historii mieszkańców Podmokli Małych i Podmokli Wielkich. W roku 2019 nastąpiła kolejna rozbudowa skansenu o dodatkowe wiaty dla urządzeń i maszyn. Skansen znajduje się na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu.


Miejsca sprzedaży:
Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, ul. Żwirki i Wigury 10A, Babimost (czynne: pn.-pt. 7:00-)


17.07.2020 - dostępny bez problemów
13.06.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
02.06.2020 - dostępny bez problemów
15.02.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
11.12.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Skansen
Fajne miejsce w ładnej okolicy. Szkoda,że najciekawszy eksponat, czyli Vistula, tak upchnięty pod wiatą, że nie bardzo jest jak obejrzeć.Znaczek w weekend niedostępny, sprzedaż w biurze csir czynnym pn-pt.
 
Mateusz Ryczkowski
MatZG91
Ok
Znaczek dostępny bez problemów, a sam skansen jest darmowy i zawsze otwarty.
 
Robert Salwowski
Bobik
Skansen
Ja wręcz uwielbiam wszelkiego rodzaju skanseny, wiec i ten jest dla mnie świetnym miejscem, a kombajn Vistula, który jest na wizerunku znaczka jest po prostu super! Bardzo się cieszę, że właśnie na znaczku tego skansenu nie ma kolejnego wiatraka (a taki też jest w Tym miejscu), tylko właśnie Vistula. Brawo za pomysł