Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1178
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1178!

No. 1044 Spichlerz w Goleniowie

GPS: 53.563272 14.825484

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1044 Spichlerz w Goleniowie

Zachowany do chwili obecnej spichlerz wybudowany został w 1749 r. Wzniesiony został w technice ryglowej na planie prostokąta o wymiarach 19,5 x 11 m. Ściany kratownic wypełnione są czerwoną cegłą, widoczną jeszcze od strony zachodniej. Jest budynkiem trzykondygnacyjnym z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony. Na szczycie frontowym od strony wschodniej znajduje się daszek, pod którym znajdował się wyciąg kołowy. Wnętrze zachowało pierwotny charakter magazynowy. Dach jest kryty ceramiczną dachówką karpiówką, ułożoną w „koronkę”. Otwory okienne, których liczbę po remoncie w latach 80. XX w. zmniejszono, zamykane są na drewniane okiennice. Budynek oddalony jest 11,5 m od Iny i stanowi urokliwy, rzadki element współczesnego krajobrazu miasta. Od grudnia 1995 r. znajduje się w rękach prywatnych.


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, Plac Bramy Wolińskiej 1, Goleniów

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1044 Spichlerz w Goleniowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 1044 Spichlerz w Goleniowie

19.08.2022 - dostępny bez problemów
13.05.2022 - dostępny bez problemów
30.12.2021 - dostępny bez problemów
03.11.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
24.10.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzysztof Ulka
krist58
No. 1044 Spichlerz w Goleniowie
Goleniów zwiedziłem, przy okazji wydania pierwszego znaczka. Teraz jadąc z Gorzowa Wielkopolskiego, nad morze chciałem zakupić nowe znaczki. Jednak Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w wakacyjne soboty, otwarte jest do czternastej, a ja byłem o tej godzinie dopiero w Gorzowie. Postanowiłem zadzwonić na nr telefonu centrum i ... bardzo miła PANI umówiła się ze mną w punkcie po godzinach pracy. Zakupiłem brakujące znaczki i zdobyłem cały zestaw pieczątek. Serdeczne dzięki, takich ludzi szukać ze świecą !
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1044 czyli lepiej późno niż wcale
To była moja kolejna wizyta w Goleniowie. Spichlerz i tym razem z zewnątrz obejrzałem. Potwierdzam słowa Koleżanki Marty ale to jest spowodowane tym, że mimo że miasto wiele robi by przyciągnąć turystów to przy możliwości budżetowej może pewnie zatrudnić po jednym pracowniku a i wyszkoli i dać urlop trzeba i stąd te niedogodności. I dlatego tak ważne są wpisy na pod stronie ZT i śledzenie stron miejsc znaczkowych a o wykonanie telefonu już nie wspomnę.A korzystając z okazji Dziękuję Urzędowi Miasta Goleniów za wskazanie tych miejsc do których może bym nie dotarł gdyby nie Znaczek Turystczny
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w IT.
Również 3 pieczątki.

Planowaliśmy zwiedzić Goleniów w drodze nad morze ale we wtorek i środę IT była zamknięta z powodu szkolenia. Dzięki temu pojechaliśmy do Świnoujścia i Międzyzdrojów.

W piątek na powrocie udało się ale pocałowaliśmy klamkę w Żółtym Domku - 20.08 zamknięty z powodu urlopu.

Spichlerz niestety jedynie podziwiany z zewnątrz. Jest wystawiony na sprzedaż. Mam nadzieję, że miastu uda się go przejąć i odpowiednio zagospodarować.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczki dojechały do Centrum Informacji Turystycznej ok. 14.00 w dniu 19.11.2020 i okazało się, że o 15.30 nie byliśmy pierwszymi, którzy je zakupili