Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 1021 Ulica Piotrkowska w Łodzi

GPS: 51.766911 19.457088

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1021 Ulica Piotrkowska w Łodzi

Jedna z najbardziej znanych ulic w kraju i jednocześnie najdłuższy polski deptak. W kamienicach i pałacach przy Piotrkowskiej mieszczą się sklepy, restauracje, kawiarnie, ogródki, puby i kluby muzyczne. Piotrkowska tętni życiem przez cały rok a odbywające się przy niej jarmarki i festiwale dodają jej niepowtarzalnego uroku. Spacerując po Piotrkowskiej warto również zajrzeć na jej odremontowane podwórza, w tym podwórze mieszczące OFF Piotrkowską - jeden z nowych cudów Polski. Warto także zadrzeć głowę do góry. Fasady budynków przy Piotrkowskiej aż uginają się od ciekawych eklektycznych detali architektonicznych - kariatyd, płaskorzeźb, wykuszy... A najpiękniejszą z łódzkich kamienic jest ta mieszcząca się pod numerem 86, kamienica pod Gutenbergiem. Na fasadzie kamienicy znajdziemy nie tylko posąg wynalazcy druku, ale również cztery metalowe smoki.


Miejsca sprzedaży:
> Łódzka Informacja Turystyczna, ul. Piotrkowska 28 lok. 2U, Łódź


20.12.2021 - dostępny bez problemów
07.10.2021 - dostępny bez problemów
30.09.2021 - dostępny bez problemów
25.09.2021 - dostępny bez problemów
08.09.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Hanna Piekut - Stanisławska
Hanna
Piotrkowska
Piotrkowska w Noc Świateł - kolorowa. Informacja czynna w świeto jeszcze po 22. Ładne pieczątki miasta i częściowo z bajkowego szlaku.
 
Radosław Mierzwa
Radzioactive
1021
Nie da się chyba być w Łodzi i nie zaliczyć słynnej Piotrkowskiej. Ta ulica to ewenement w skali europejskiej, a może i światowej. Znaczek dostępny wraz z innymi - w punkcie informacji turystycznej, przy tejże ulicy.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Piotrkowska
Ulicę Piotrkowską zna chyba każdy kto był w Łodzi. Wizytówka miasta, reprezentacyjne ulica z mnóstwem knajpek, sklepów, pięknych kamienic i fabrykanckich pałaców. Miejsce, w którym warto spędzić trochę czasu, choć żeby je dobrze poznać potrzeba go znacznie więcej. Najczęściej odwiedzana jest północna część będąca miejskim deptakiem, ale warto też przejść się dalej na południe do końca Piotrkowskiej. Nie jest może tak efektownie ale też wiele ciekawych miejsc można odnaleźć. Przy Piotrkowskiej mieści się również IT gdzie można kupić ZT, odbić wiele ładnych pieczątek z miasta oraz zaopatrzyć się w materiały pomocne w zwiedzaniu Łodzi.
 
Marcin
Piotrkowska
Na Piotrkowskiej pięknych kamienic jest więcej i praktycznie z 10 znaczków dałoby się tutaj zrobić biorąc pod uwagę tylko walory architektoniczne tych budynków. Byłem w Łodzi kilka razy i przechodziłem tędy też ze 2-3 razy, ale dopiero teraz spojrzałem na dom Gutenberga nieco dokładniej - dzięki znaczkowi. Krążek w IT w standardowej cenie 8 zł, a do tego kilka turystycznych pieczątek i bardzo miła obsługa.