Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 284 Wieża widokowa w Siekowie

GPS: 52.057955 16.373731

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 284 Wieża widokowa w Siekowie

Wieża widokowa znajduje się na terenie leśnym nieopodal miejscowości Siekowo i Śniaty, blisko 8 km na północny wschód od Przemętu. Konstrukcja znajduje się na wzgórzu, na wysokości 101 m n.p.m. co w połączeniu z wysokością wieży, która wznosi się 30 metrów ponad teren gruntu, daje zapierający dech w piersiach widok na okolice. Na szczyt wieży prowadzi 147 stopni, a konstrukcja jest uznawana, za najwyższy drewniany punkt widokowy. Miejsce, w którym dzisiaj znajduje się wieża należało niegdyś do hrabiego Czarneckiego, który posiadał tutaj winnicę. Do dziś dzień miejsce to nazywane jest „Winnicą”, a w przewodnikach oraz na mapach często wieża oznaczona jest jako „wieża widokowa na Winnicy”. Z platformy widokowej usytuowanej na wieży rozciągają się malownicze widoki na tereny rolnicze i leśne, ale także na pobliskie wsie i miasteczka. W gronie miejscowości widzianych z wieży można wymienić choćby Pobliski Przemęt czy Śmigiel, ale także Wolsztyn, Rakoniewice oraz położone znacznie dalej obiekty w Środzie Wielkopolskiej, Polkowicach, Zielonej Górze. W pogodne dni z wieży można dostrzec położone blisko 150 km dalej pasmo Karkonoszy z wyróżniającą się Śnieżką, Szrenicą czy budynkiem stacji TV w okolicach Śnieżnych Kotłów.


Miejsca sprzedaży:
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie, ul. Jagiellońska 16 (czynne pn.7:30 – 17:00, wt. - pt. 7:30 – 15:00) (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 284 Wieża widokowa w Siekowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 284 Wieża widokowa w Siekowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 284 Wieża widokowa w Siekowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 284 Wieża widokowa w Siekowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 284 Wieża widokowa w Siekowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 284 Wieża widokowa w Siekowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 284 Wieża widokowa w Siekowie

15.10.2021 - dostępny bez problemów
27.09.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
24.08.2021 - dostępny bez problemów
14.04.2021 - dostępny bez problemów
17.07.2020 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
Wieża widokowa w Siekowie
Dojście lub dojazd pod wieżę, jak kto woli, bezproblemowy a ZT do nabycia w Przemęcie.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w bibliotece w Przemęcie razem z nr 282 i 283 za 7 zł każdy.

Wieża widokowa świetna. W ogóle nie czułam, że tyle stopni prowadzi na górę. Widoki bardzo ładne, ale uroku dopełniłoby jakieś jeziorko.
Widać z niej dwie wieże kościoła w Przemęcie.
 
Mateusz Ryczkowski
MatZG91
Wieża
Zdobycie znaczka - bez problemu.
Uwaga - jadąc od strony Siekowa, STRZAŁKI POKAZUJĄ ŹLE! - kierują na polną drogę. Podczas gdy od Siekowa jest ładna droga asfaltowa (jedynie ostatnie kilkaset m drogą leśną).
Na wieżę nie wszedłem, ponieważ pewna deska ugięła się pode mną kilkanaście cm, co na wysokości kilkudziesięciu metrów nie było przyjemne. Ogólnie wieża trzeszczy, wszystkie deski się wyginają i ogólnie jest krzywa. Wchodziłem na wiele wież widokowych i z żadną tak nie było.
Polecam za to starą opuszczoną piwniczkę winiarską obok wieży.
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Przepiękny widok z wieży nawet zimą chociaż raczej kalendarzową bo 15 lutego śniegu nie było a słońce pięknie świeciło. Warto podjechać
 
Andrzej Dworzyński
Andrzej D.
wieża
Zimą ta okolica nie jest najciekawsza, ale jak ktoś bardzo chce to i zimą będzie zadowolony. Ja byłem, koledzy również i na pewno przy kolejnej wizycie późną wiosną też tu wpadniemy.
 
Robert Salwowski
Bobik
Wieża
Przepiękny widok. Warto mieć ze sobą lornetkę. Choć muszę przyznać, że troszkę czasem nogi drżą, szczególnie jak się czuje ruchy wieźy
 
Rafał
Rafał
ZT 284
Widok z wieży robi wrażenie. Znaczek zakupiony w Przemęcie. Co do miejsca sprzedaży - w sezonie mógłby być w kasie na wieżę. Po sezonie gdy kasa nieczynna - od biedy można pojechać do Przemętu. Pod rozwagę poddałbym może jakiś punkt sprzedaży np: sklep spożywczy w Śniatach?
 
Adam Ptaszyński
Ptasior
Re: Re: Re: pytanie
Co do zaistnialej sytuacji.. Juz sie przyzwyczailem ze satysfakcja z kupna ZT w Miejscu Znaczkowym nie zawsze sie udaje (pisze tu o poruszonym problemie a nie np. o braku czy tez duzej cenie ZT) i trzeba byc przygotowanym na zrobienie zdjecia MZ by potem przez centrale ZT otrzymac. Pol biedy jesli chodzi tylko o ZT a samo MZ mozna zobaczyc/zwiedzic. Bo sa miejsca otwarte tylko w urzedowych godzinach pracy i wtedy trzeba byc nadwyraz elastycznym/wyrozumialym Znaczkomaniakiem by w weekend: a) MZ nie zwiedzic, b) MZ zrobic zdjecie a potem je wyslac do Centrali haha
Zycze wytrwalosci!
Pozdrawiam
 
Krzysztof Breier
wybredny2
pytanie
Gratuluję wyboru miejsca sprzedaży znaczków turystycznych. Najbardziej turystyczne dni czyli sobota i niedziela - ZAMKNIĘTE. Kpina czy celowe działanie????
 
Joanna
Re: pytanie
Znajdź lepsze miejsce sprzedaży w takim razie, a najlepiej zrób kilka znaczków to zobaczysz jak to łatwo. Nie wszędzie jest jak w górach, że turystyka jest mocno rozwinięta i punkty z pamiątkami znajdują się co 50 metrów. Marudzić to każdy potrafi, ehhh szkoda słów.
 
Krzysztof Breier
wybredny2
Re: Re: pytanie
Mała krytyka i "marudzić to każdy potrafi" tylko nie każdy jest emerytem by swobodnie decydować o swoim czasie wolnym. Wygląda na to że ważne by pokazały się nowe znaczki a dystrybucja tych znaczków.... no właśnie..... Chcesz znaczki bierz urlop bo inaczej się nie da. Kiedy my weźmiemy przykład od Czechów że to turyści decydują jakie miejsce zasługuje na znaczek? ehhh szkoda słów, a punkt widzenia tradycyjnie zależy od wysokości siedzenia. Cieszmy się że mamy znaczki a jak je zdobyć to niech turysta się martwi.
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Re: Re: pytanie
Nie zawsze wszystko można mieć od razu, a do pewnych rzeczy dochodzi się małymi kroczkami. Każdy z was ma trochę racji, ale czasem trzeba poczekać na rozszerzenie sprzedaży. Nie dziwcie się więc, że początkowo jest tylko jeden punkt sprzedaży, w dodatku otwarty tylko w tygodniu. Jak się okaże, że za znaczkami przybywa wiele osób i że jest potrzeba by punkt otwarty był także w weekendy to na pewno jakieś rozwiązanie się znajdzie. Trzeba tylko cierpliwości, troszkę pokory i uśmiechu na ustach. Złość, dogryzanie i bicie piany nic tu nie pomoże. I pamiętajcie, że nie wszystkie znaczki trzeba mieć od razu, czasem warto poczekać.