Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1117
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1117!

No. 157 Wieża Woka w Prudniku

opolskie
GPS: 50.322941 17.578323

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 157 Wieża Woka w Prudniku

Pozostałość po XIII - wiecznym zamku jest najstarszym zabytkiem Prudnika jak i najstarszą zachowaną wieżą zamku prywatnego w Polsce. Decyzję o budowie zamku podjął w 1255 r. Marszałek Królestwa Czeskiego Wok z Rosenberga (czes. Rožmberk), nadworny dyplomata króla Przemysła Otakara II. W przeszłości ta cylindryczna budowla w czasie zagrożenia pełniła funkcję miejsca ostatecznej obronny, a grube ściany i wejście do wnętrza na wysokości 12,5 m czyniły z niej twierdzę nie do zdobycia. Po pożarze, który strawił zamek 1806 roku, jedynym widocznym śladem warowni jest ocalała z żywiołu wieża. Obecnie pełni rolę punktu widokowego, z którego można podziwiać panoramę miasta oraz Gór Opawskich.


Miejsca sprzedaży:
Wieża Woka Plac Zamkowy w Prudniku Informacje dotyczące możliwości zwiedzania wieży dostępne na (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 157 Wieża Woka w Prudniku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 157 Wieża Woka w Prudniku

02.11.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
15.07.2021 - znaczek niedostępny
06.10.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
05.07.2020 - znaczek niedostępny
10.08.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Skała
Wieża Woka
I szczęście że Wieża Boka stoi tu od wieków i dostępna jest do wejścia w sobotę od godziny 12:00 - 18:00 bo gdyby tak nie było to mój przyjazd do Prudnika dzisiaj skończyłby się na zwiedzaniu miasta z aparatem w ręku! a Znaczki Turystyczne 3 szt musiałbym sprawdzić ze Złotego Stoku. Super że Muzeum Ziemi Prudnickiej sprzedaje w podległej sobie wieży posiadane znaczki a panorama miasta z góry jest ciekawa. Skała
 
MW
............
W Wieży Woka znaczek niedostępny. W muzeum dostępne wszystkie trzy znaczki z Prudnika. Potwierdzam komentarze wcześniejsze, Prudnik z okolicznych miast zrobił na mnie najlepsze wrażenie, jest najlepiej zachowany, mimo że też został dotknięty akcją odbudowy stolicy z cegieł z ziem odzyskanych....
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Prudnik jest bardzo ładnym miastem z pięknym rynkiem i zadbanym. Oczywiście dobrze poinformowany zostałem w punkcie IT na rynku :) 1 dzień zwiedzania w tym pięknym miejscu to zdecydowanie za mało :) Wieża Woka jest warta zobaczenia na szczycie możemy poczytać o historii tego miejsca i bardzo miły Pan w obsłudze.
Jest jeszcze jedno miejsce w Prudniku jako IT schronisko młodzieżowe z przepiękna pieczęcią, polecam dla tych którzy je zbierają :)
 
Agata Wdowiarz
inesa
wieża nieczynna
Wieża zamknięta na głucho. Jakiś remont, czy inna przyczyna techniczna.
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 157
Znaczek dostępny jest już zarówno w wieży (wspaniałe widoki) jak i w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Cena 7 zl
 
Mariusz
Znaczek Turystyczny
Niestety nie ma znaczka turystycznego z Wieżą Woka, ani znaczka o nr 158 - Arsenał i Mury Miejskie w Prudniku. Byłem w Prudniku 16.09.17 r. i można dostać jedynie tylko znaczek z Centrum Tradycji Tkackich w Prudniku. Wymienionych znaczków nie dostaniemy ani w Centrum Informacji Turystycznej znajdującej się w Ratuszu i Schronisku Młodzieżowym (SSM Dąbrówka w Prudniku)ani także wewnątrz Wieży Woka i w Muzeum Ziemi Prudnickiej (Arsenał)
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Wieża
Naprawdę bardzo piękna wieża. A na górze dostępne wszystkie znaczki z Prudnika!
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
ZT
Wieża czynna od maja tak jak na stronie internetowej Muzeum. ZT w Arsenale.
 
Michał
montana21
Prudnik
Wszystkie znaczki prudnickie dostępne są w Arsenale.
 
Hubert A.
Hubert
Wieża Woka
I kolejna wieża zaliczona. Fajnie, że tego typu miejsca są przywracane do dawnej świetności. Znaczek oczywiśćie zdobyty.