Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 303 Zespół Staromiejski Torunia

kujawsko-pomorskie
GPS: 53.010239 18.605905

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 303 Zespół Staromiejski Torunia

Toruń jest jednym z najstarszych miast polskich. Niegdyś przez Toruń prowadził bursztynowy szlak. Około roku 1100 p.n.e. na obszarze obecnego zamku krzyżackiego funkcjonowała osada łużycka. W okresie od IX do XIII wieku n.e., w tym miejscu wznosił się pierwotny słowiański gród toruński, otoczony drewniano-ziemnymi wałami, strzegący przeprawy przez Wisłę. Początek współczesnemu miastu dali Krzyżacy w 1230 roku. Niedługo po tym, z powodu częstych powodzi nawiedzających nisko położone tereny, miasto przeniesiono w górę rzeki, w miejsce jego obecnego położenia.W 1264 roku nadano prawa miejskie drugiej osadzie - Nowemu Miastu. Ówczesny Toruń bogacił się na handlu wiślanym, składzie soli i towarów solonych, wielkich dorocznych jarmarkach międzynarodowych. W 1703 roku doszło do katastrofalnego, najdotkliwszego w całej historii bombardowania miasta przez wojska szwedzkie. Spłonęła wówczas znaczna część Rynku, ratusz i kościoły. W 1997 roku zespół Starego i Nowego Miasta oraz ruiny zamku krzyżackiego wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wśród głównych atrakcji turystycznych Torunia należy wymienić: pozostałości średniowiecznych obwarowań miejskich: fragmenty murów budowanych od połowy XIII, a rozbudowywanych i modernizowanych do XV wieku wraz z kilkoma basztami, Rynek Staromiejski wraz z Ratuszem, ruiny zamku krzyżackiego, kościół św. św. Janów Chrzciciela i Ewangelisty, zespół gotyckich kamienic mieszczańskich z XIV-XVI wieku - w tym Dom Kopernika z XV wieku mieszczący muzeum astronoma i wiele innych cenny zabytków. Dodatkową atrakcją zwiedzania Torunia jest możliwość zdobycia jeszcze jednego Znaczka Turystycznego - Nr 720 Planetarium w Toruniu.


Miejsca sprzedaży:
Ośrodek Informacji Turystycznej

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 303 Zespół Staromiejski Torunia
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 303 Zespół Staromiejski Torunia
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 303 Zespół Staromiejski Torunia
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 303 Zespół Staromiejski Torunia
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 303 Zespół Staromiejski Torunia
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 303 Zespół Staromiejski Torunia
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 303 Zespół Staromiejski Torunia

28.09.2021 - dostępny bez problemów
19.08.2021 - dostępny bez problemów
05.08.2021 - dostępny bez problemów
02.08.2021 - dostępny bez problemów
01.08.2021 - dostępny bez problemów





Dodać komentarz



*) pola obowiązkowe

Bartek Stilon
Bartek Stilon
No. 303 Zespół Staromiejski Torunia
Toruń magiczny i klimatyczny....
Znaczek i pieczątka dostępne bez problemów.
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 303
Znaczek dostępny bez problemu jednak mało jest o nim informacji w Informacji Turystycznej. Będąc tam odnosi się wrażenie że panowie którzy tam pracują to chyba za kare bo podejście do turysty mają zbyteczne i najlepiej by było jak by tam nikt nie przychodził.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Dostępny w IT na deptaku w standardowej cenie. Żadnej informacji o nim nie ma, on też jest schowany.

Starówka piękna. Warta zwiedzenia. Przyjemnie się po niej spaceruje.

Znaczkowy rysunek zapewne wykonany z punktu widokowego znajdującego się po drugiej stronie rzeki.
 
Radosław Mierzwa
Radzioactive
ZT
Moje rodzinne miasto oraz punkt obowiązkowy na mapie turystycznej Polski :) Niepowtarzalna starówka i multum atrakcji. Warto wybrać się tu zarówno za dnia jak i nocą.
 
jerzy kinas
jerzy kinas
Piękna starówka znaczek można nabyć w Informacji Turystycznej w standardowej cenie apotem podziwiać zabytki starego rynku dużo wiecej
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Starówka Torunia
Przepiękna starówka warta zwiedzenia. Dodatkowo w styczniu świątecznie udekorowana i rozświetlona. Mnóstwo atrakcji wokół rynku. Dla zainteresowanych turystów zajęcie na kilka dni przy świetle dziennym i po zmroku.
Znaczek dostępny w IT spod lady w cenie 7 zł.
 
Turysta
Znaczek Turystyczny 303
Znaczek 303 dostępny bez problemów w cenie standardowej - 7 złotych w Informacji Turystycznej przy Rynku Staromiejskim 25. Po wejściu do Informacji Turystycznej znaczek nie widoczny. W Informacji Turystycznej można zaopatrzyć się w pieczątkę z Zespołem Stromiejskim Torunia oraz materiały turystyczne.
 
Joanna Wiese
Kidakaszalaja
ZT 303
7 zł dostępny bez problemu :)
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Piękne miasto, wspaniała starówka z świetną atmosferą. IT czynna przez 7 dni tak więc znaczek kupimy bez problemu. Cena 7 zł. Jest co zwiedzać.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT 303
Znaczek dostępny. Znaczek niewidoczny.
 
Kacper Grzyb
Kafejka
ZT 303
Znaczek kosztuje 7 zł. Przy wejściu nie jest widoczny, ale jest dostępny.
 
Paweł Kaczmarski
Paweł Kaczmarski
No. 303 Zespół Staromiejski Torunia
Znaczek cena 7 PLN. Niestety nie jest widoczny po wejściu. Po pytaniu o znaczek Pan wyjął z reklamówki, która miał schowaną w szufladzie. Jak ktoś nie wie o co pytać, to znaczka nie zobaczy i nie kupi. A Toruń, cóż nic dodać nic ująć - urokliwa starówka pełna klimatu.
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 303
Znaczek dostępny bez problemów. Cena 7 zł
 
Beata i Rafał Knaflewscy
Beata i Rafał z Poznania
No. 303 Zespół Staromiejski Torunia
Starówka piękna i warta zobaczenia. Niestety Znaczek w Ośrodku Informacji Turystycznej nie możliwy do kupienia bo w niedziele to miejsce jest zamknięte. Podobno od kwietnia będzie czynne w niedzielę,ale lepiej najpierw się upewniać...
 
Mariusz R
Informacja Turystyczna
Znaczek dostępny bez problemów w Punkcie Informacji Turystycznej przy pasażu między ulicą Panny Marii a Chełmińską. Informacja Turystyczna czynna od godz. 9:00. Można nabyć tam jeszcze mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Polecam.
 
Michał Barański
Michał Barański
ZT
Znaczek dostępny, chociaż wcale nie wyeksponowany, cena 7 zł
 
Leszek
TORUŃ
CO TU DUŻO PISAĆ, TORUŃ MA SWÓJ KLIMAT, WARTO TU BYĆ.
 
Vigorro
Toruń; ZT nr 303
Potwierdzam to co napisano poniżej Znaczek dostępny w IT przy Rynku Staromiejskim. Cena 7 zł. Trzeba pytać pracowników o ZT, bo nie jest w żaden sposób wyeksponowany.
 
Samanta
ZT
Znaczek nie wyeksponowany, żadnych informacji w widocznym miejscu. Kiedy zapytałam o znaczek, pan przyniósł kartonowe pudełko, w którym było kilka znaczków. Ale jest pozytyw - cena znaczka spadła do 7zł (a może po prostu wynormalniała)
 
Sławek
ZT303
Drogo 9 zł.Miła obsłuba.
 
Hubert
ZT 303
Rynek Staromiejski to piękna sprawa i cieszy znaczek w tym miejscu. Punkt IT znaleźliśmy łatwo, ale nie ma w nim sladu Znaczków Turystycznych, ani naklejki informującej o jego dostępności ani innych materiałów wewnątrz. Dopiero pan zapytany o znaczek wyciągnął spod lady kartoowe pudełko, w którym znalazło się pięć znaczków. Szkkoda, że znaczek nie jest wyeksponowany na oryginalnym stojaczku i że jego cena to niestety aż 9 zł.
 
Marta i Michał
Informacja turystyczna
Niestety, Znaczek niedostępny. Pan z informacji turystycznej na rynku był bardzo nieprzyjemny, twierdził że znaczków nie ma i nie będzie. Nie chciał podjać dyskusji że jednak warto. Mimo wszystko zostawiliśmy zaznaczeniówkę. Toruń jest pięknym, zadbanym miastem - szkoda że niektóre osoby rezygnuja z promocji poprzez Znaczki Turystyczne.