Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1135
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1135!

No. 139 Złoty Stok - Miasto Złotej Przygody

GPS: 50.442987 16.874421

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 139 Złoty Stok - Miasto Złotej Przygody

Złoty Stok to malownicze miasteczko, położone u podnóża Gór Złotych. Posiada ponad 1000 letnią historią górnictwa złota dzięki czemu Złoty Stok jest najstarszym ośrodkiem górniczo-hutniczym w Polsce. Oprócz zasobów w postaci atrakcji turystycznych takich jak Kopalnia Złota, Leśny Park Przygody, Średniowieczny Park Techniki czy Naturalny Staw Kąpielowy, Złoty Stok oferuje malownicze szlaki turystyczne, ciekawe i liczne zabytki, rozbudowaną sieć tras rowerowych i spacerowych w pięknej krajobrazowej scenerii, a także szereg imprez sportowo- rekreacyjnych, które corocznie ściągają po kilkaset uczestników. Dodatkowo liczne obiekty sportowe pozwalają na w pełni aktywny wypoczynek.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna ul. Rynek 21, Złoty Stok (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 139 Złoty Stok - Miasto Złotej Przygody
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 139 Złoty Stok - Miasto Złotej Przygody
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 139 Złoty Stok - Miasto Złotej Przygody
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 139 Złoty Stok - Miasto Złotej Przygody
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 139 Złoty Stok - Miasto Złotej Przygody
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 139 Złoty Stok - Miasto Złotej Przygody
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 139 Złoty Stok - Miasto Złotej Przygody

19.04.2022 - dostępny bez problemów
28.10.2021 - dostępny bez problemów
09.09.2021 - dostępny bez problemów
19.08.2021 - dostępny bez problemów
12.07.2021 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Janusz Trzeciak
Seaman
Nareszcie udało się odwiedzić Złoty Stok
Wreszcie tutaj jesteśmy i w ciągu dwóch dni zaliczamy wszystkie znaczkowe miejsca oraz miejscowe atrakcje turystyczne, włącznie z Podziemnym spływem łodzią. Zabawa jest przednia, miejsca bardzo ciekawe i atrakcyjne. Przewodnicy bardzo ciekawie opowiadają historię kopalni i wydobycia.
Naprawdę warto się tutaj wybrać.
Wszystkie Znaczki są dostępne - po jednym w Kopalni Złota i Osadzie Górniczej, oraz cztery pozostałe w Informacji Turystycznej na Rynku.
 
Zt
Weronika
Niestety w Centrum Promocji Miasta znaczków nie widzieli od 3 lat.
Szkoda, ze nie są aktualizowane miejsca w których można je kupić.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Informacji Turystycznej w cenie 8 zł

Miasteczko spokojne. Ma swój urok i widać, że walczy o turystykę. Ma ogromny potencjał i gorąco kibicuję.
 
Kazimierz
złoty...
Złoto rzeczywiście jest w kopalni, a samo miasto troszkę mniej błyszczące, ale czyste i bardzo spokojne. Jak byłem tu ostatni raz kilkanaście lat temu, w zasadzie nie było tu nic. Teraz widać rozwijającą się turystykę, bazę gastronomiczną, tylko z noclegami jakoś tak kiepsko. Ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Znaczek dostępny bez problemu.
 
Notelekseltis
.
Kupiony w budce informacji turystycznej, 7zl. razem z wapiennikami
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
ZT 139
Znaczek jest dostępny w barze Złoty Potok pomiędzy wejściem do Czarnej Sztolni (druga część kopalni Złota) a Leśnym Parkiem Przygody "Skalisko". Stoi na ladzie, cena 7 zł.
Po zwiedzeniu kopalni odwiedziłam park linowy. Wspaniała zabawa zwieńczona podniebnym zjazdem tyrolką na linie rozpiętej ponad niecką kamieniołomu. REWELACJA
A to tylko jedna z wielu atrakcji Złotego Stoku.
 
M&M
No. 139
Znaczek niedostępny mimo dwukrotnej wizyty w CKiP w Złotym Stoku. Obie wizyty odbyły się w godzinach pracy w dni powszednie. Dzwonek faktycznie jest ale chyba na nikogo nie dzwoni bo nikt się nie zjawił. Czy nie byłoby prościej przenieść jego sprzedaż na stację benzynową razem ze znaczkiem No. 162.
 
Adam Jaroszewicz
Adam Jaroszewicz (Aki)
Znaczek dostępny
Trzeba było zadzwonić dzwonkiem, po chwili przyszła Pani, która otworzyła punkt i sprzedała mi znaczek. Większy problem mieliśmy ze znalezieniem budynku pod wskazanym adresem, a gps nie pomagał :D
 
Hubert A.
Hubert
Re: Znaczek dostępny
Adamie, GPS odnosi się do znacznika na mapie, zwykle wskazuje on konkretne miejsce jak schronisko, kopalnię, wieżę itp. W przypadku miast czy większych obszarowo celów turystycznych znacznik umieszczany jest powiedzmy losowo zwykle w jakimś charakterystycznym miejscu. Tu znacznik wskazuje budynek urzędu położony niemal w centrum miasteczka. Miejsca sprzedaży natomiast zawsze znajdziesz powyżej galerii, a tuż pod opisem znaczka. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: //www.znaczki-turystyczne.pl/publicystyka/jak-poruszac-sie-po-naszej-stronie-internetowej-cz-2-karta-znaczka-a2648
 
Ashurnabitashpi
Skandal
Już drugi raz odwiedzam Złoty Stok w ostatnim czasie i znowu nie mogę zdobyć Znaczka. Ostatnio było we wrześniu i teraz w sierpniu. Specjalnie sprawdzałem na www godziny otwarcia CKIP (podobnie jak ostatnio) i ponownie było ono zamknięte. Bardzo przydałoby się przejść się do CKIP i ich "ochrzanić" (jeśli ktokolwiek tam pracuje), a najlepiej znaleźć nowe Miejsce Sprzedaży. Np. Znaczek z wapienników kupiłem bez problemu na stacji paliw.
 
Pablo
Znaczek dostępny
Znaczek miasteczka dostępny bez problemu w Centrum Kultury i Promocji. Punkt sprzedaży był zamknięty, a to z tego powodu, że Pani w nim sprzedająca pracuje w księgowości piętro wyżej. Należy dzwonić (przy oknie jest ukryty mały przycisk) - rozlegnie się muzyczka i po chwili zejdzie miła Pani. Polecam zwiedzić to miasteczko. Ma swój unikalny urok.
 
magdalena.chlod@gmail.com Magdalena Mierzwiak
Ladyhawke
Zamknięte, znaczka nie zdobyłam
Centrum Kultury zamknięte, chyba z powodu urlopu. Na rynku nie ma już Informacji Turystycznej w Urzędzie Miasta, ale dostrzegłam kawiarnię oznaczoną jako IT, na drzwiach też miała nalepkę z logo znaczków. Niestety równiez zamknięta ( sobota ok 16).
 
Rafał z Łodzi
Cisza i spokój
Cisza, spokój, miasteczko żyje swoim leniwym trybem... ładnie, kameralnie, szkoda tylko że w sobotę wszystko pozamykane.
W Centrum Kultury Pani instruktor powiedziała, że znaczki już tylko na Rynku. A tam teoretycznie dwa miejsca do kupienia, oba zamknięte w ciągu dnia... w sobotę... szkoda :) 
 
Marta i Michał
No. 139
Znaczek niestety jest niedostępny. Po sezonie zlikwidowano punkt IT mieszczący się w Rynku i przeniesiono go do Centrum Kultury i do UM. Ale to podchwytliwe, bo jedynie co znajdziecie w obydwu miejscach to regał z ulotkami i tyle z informacji turystycznej. Ale jednak jeśli jesteście na miejscu w godzinach urzędowania UM to warto wejść do sekretariatu Burmistrza i poprosić o pieczątkę. Mają ładną, ozdobną pieczątkę - idealną do dziennika kolekcjonera :) Z informacji uzyskanych w UM wynika, że będą starali się, aby powrócił punkt IT z prawdziwego zdarzenia, oczywiście ze znaczkami. Trzymamy ich za słowo i pomimo niedociągnięć, polecamy w wizytę w tym mieście.
 
Samanta
ZT
Znaczek dostępny w Rynku w Punkcie Informacji Turystycznej. Dobrze widoczny na ladzie na stojaczku.
 
Damian
ZT 139
Kupiłem w Urzędzie Miasta w cenie  5,20 zł.To chyba najtańszy ZT ze wszystkich :)))Oby więcej takich cen, zwłaszcza w schroniskach górskich.
 
trójmiasto
znaczek
Dziś prubowałem kupić znaczek bez skutku. Pani w sklepie opodal rynku tylko uśmiechnęła się na moje pytania o ten znaczek, szkoda!
 
Leszek
ZT 139
Urocze miasteczko, można tu bez problemu zdobyć dwa ZT. I najważniejsze -  warto umówić się na spotkanie z Panem Zbyszkiem.
 
Grzegorz
Złoty Śtok
Mimo tego, że dziś niedziela znaczek udało się kupić w punkcie IT na Rynku. Punkt co prawda był zamknięty ale po telefonie przyszła miła pani i sprzedała mi znaczek. Warto również zaopatrzyć się w ulotki miejskiej trasy turystycznej i przed wizytą w kopalni przespacerować się po mieście.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 139
Niestety zdobycie tego znaczka w weekend graniczy z cudem. Oba punkty mimo jasno określonych godzin były zamknięte. Kontakt z właścicielem IT w rynku co prawda poskutkował obietnicą otwarcia punktu do godziny 12:00, ale niestety jeszcze o godz, 12:20 nikt się nie pojawił. Efekt - nie zakupiłem tego znaczka.
 
pawłowski
Znaczek 139
W Punkcie Informacji Turystycznej Rynek 14 bardzo ładnie znaczke wyeksponowany w widocznym miejscu cena7 zł .Punkt czynny jest :
Poniedziałek 15 – 20
Wtorek 16- 20
Środa 16 – 20
Czwartek 16 - 20
Piątek 15 - 20
Sobota 11 – 20
Niedziela 11 -20
Centrum Kultury i Promocji ul. 3 Maja 10 gdzie tez można zakupić znaczek czynne od wtorku do soboty 12 -20 .
 
Andrzej
Znaczek 139
W sobotę 3 sierpnia 2013 r. punkt informacyjny w rynku był zamknięty około godz.11:40.