Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1280
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1280!

No. 1263 Kompleks Salezjański w Oświęcimiu

GPS: 50.037231 19.220279

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1263 Kompleks Salezjański w Oświęcimiu

Obecna świątynia została zbudowana na ruinach XIV-wiecznego, gotyckiego kościoła oo. dominikanów pw. Świętego Krzyża. Pierwotny obiekt ulegał pożarom, a po kasacji zakonów  w 1782 r., opustoszała świątynia niszczała. W 1898 r. obiekt przejęli Salezjanie z Turynu, sprowadzeni do Oświęcimia przez Andrzeja Knycza - ówczesnego proboszcza kościoła parafialnego. Salezjanie rozpoczęli odbudowę kościoła i budowę zakładu wychowawczego. W ołtarzu znajduje się kopia turyńskiego obrazu Wspomożycielki z 1907 r., namalowana przez oświęcimianina, Jana Szczęsnego Stankiewicza. Ostatni zachowany obiekt z zespołu klasztornego dominikanów w Oświęcimiu to dawny kapitularz z XIV w., a od 1594 r. kaplica pw. św. Jacka Odrowąża.

UWAGA! Aby dostać się do Biura Centrum Informacji Turystycznej należy pobrać bezpłatną "Kartę dostępu do usług" w okienku kasowym naprzeciwko głównego wejścia do muzeum i wraz z dokumentem tożsamości okazać podczas kontroli.


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Informacji Turystycznej, ul. Więźniów Oświęcimia 55, Oświęcim (na terenie Centrum Obsługi Odwiedzających) – należy pobrać bezpłatną "Kartę dostępu do usług" w okienku kasowym naprzeciwko głównego wejścia do muzeum i wraz z dokumentem tożsamości okazać podczas kontroli.


26.04.2024 - dostępny z małymi problemami
07.04.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
27.03.2024 - dostępny bez problemów
22.03.2024 - dostępny bez problemów





Dodać komentarz



*) pola obowiązkowe

Piotr Gardynik
Piotr Gardynik
Aby nabyć znaczek trzeba być wytrwałym!
Będąc ostatnio w Oświęcimiu postanowiłem, że odwiedzę znaczkowe miejsca turystyczne. Chciałbym opisać "doznania" z zakupu znaczków turystycznych. Żeby trafić do Centrum Informacji Turystycznej, które zlokalizowane jest na terenie Muzeum Auschwitz, trzeba zgodnie z informacją na powyższej stronie pobrać kartę dostępu. I tak też się dzieje, jednak czas jaki spędza się stojąc w kolejce, między obcokrajowcami, którym Panie Kasjerki tłumaczą skrupulatnie dlaczego nie mogą wejść teraz tylko np. za dwie godziny - wydłuża to bardzo oczekiwanie w kolejce. Kiedy już dostaniemy upragnioną kartę i Pani Kasjerka spisze nas z dowodu czeka nas kolejna kolejka przez bramki elektroniczne i kontrolę naszego bagażu, co też trwa bardzo długo zależnie od kolejki i problemów podczas kontroli. W końcu można wypatrzeć znak wskazujący MSIT CIT. Panie ucieszyły się, że ktoś je w końcu odwiedził, a jak usłyszały jaka przeprawa mnie czekała, powiedziały, że mogłem zadzwonić one by wyszły przed budynek i mi sprzedały znaczki. Dodatkową informacją jest ta, że karty dostępu można pobrać nie tylko w okienkach kasowych, ale także za szklanymi drzwiami gdzie widnieje napis: karty wstępu oraz przewodnicy. Po rozmowie z Paniami z CIT - serdecznie je pozdrawiam - okazuje się, że są bardzo świadome utrudnienia z jakim przyszło im mieć do czynienia. Tym bardziej, że turyści zagraniczni jednak przyjeżdżają zwiedzić miejsce pamięci a nie korzystać z CIT. Niestety wg nowej wizji projektantów obecnego wejścia do muzeum, nie znalazło się miejsce dla CIT przed wejściem przy parkingu... W punkcie do nabycia są dwa znaczki turystyczne - również No. 1264. Pozdrawiam i życzę wytrwałości!