Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 40056 Chwała Powstańcom Wielkopolskim - Ogród Pamięci w Komornikach


Okolicznościowe

Obrázek č. 1, Znaczki Okolicznościowe, No. 40056 Chwała Powstańcom Wielkopolskim - Ogród Pamięci w Komornikach

Decyzję o budowie ogrodu podjęto w marcu 2003 roku, a w listopadzie zatwierdzono stosowną uchwałę umożliwiającą rozpoczęcie pierwszych prac. Także w listopadzie posadowiono w tym miejscu pierwsze dwa głazy – upamiętniający lokację Komornik oraz głaz ku czci Powstańców Wielkopolskich. Pierwsze pamiątkowe drzewo – dąb upamiętniający XXV-lecie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Komornickiej posadzony został w maju 2004 roku. Ogród Pamięci w Komornikach tworzą wspomniane wcześniej głazy, a także stele poświęcone Ofiarom Golgoty Wschodu oraz weteranom walk o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.  Znajdują się tu także pamiątkowe drzewa głównie dęby, ale również brzoza. Pośrodku ogrodu wznosi się pamiątkowy krzyż jubileuszowy upamiętniający ofiary Katynia oraz Powstania Styczniowego. Dopełnieniem całości jest tablica informacyjna zawierająca podstawowe dane z historii Komornik oraz Ogrodu Pamięci. Wszystko to, jak napisano na tablicy, wykonano, aby przekazać wiedzę o historii Komornik przyszłym pokoleniom.


Miejsca sprzedaży:
> Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, ul. Kościelna 37, Komorniki (czynne w godzinach pracy biblioteki) (web)


08.05.2023 - dostępny bez problemów
23.01.2023 - dostępny bez problemów
28.10.2022 - dostępny bez problemów
08.10.2020 - dostępny bez problemów
27.07.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Hubert A.
Hubert
kolejny komentarz
Po czterech latach od pierwszego wpisu odwiedziłem to miejsce raz jeszcze. Trzeba przyznać, że zmieniło się bardzo, zostało uprzątnięte i widać, że dba się o jego wygląd. Niestety w rzeczce cała masa śmieci, które spłynęły z różnych zakątków Komornik, ale to jakby nie wina tych, którzy zajmują się tym miejscem pamięci. Niestety widać też, że po 4 latach tylko jednej osobie chciało się wpisać tutaj jakiś komentarz. A gdzie reszta?
 
Maja Urbańczyk
prabut
Ogród Pamięci
Ogród Pamięci to ciekawe miejsce, które udowadnia, że nie potrzeba ani wielkich nakładów finansowych, ani ogromnych terenów by uczcić pamięć o bohaterach czy ważnych wydarzeniach. To skromne miejsce z pomysłem, gdzie na ustawionych kamieniach zamieszczono tabliczki upamiętniające istotne dla miasta i gminy wydarzenia. Do tego, tuż obok malutki ale urokliwy Park Strażaka z fontanną i stawem. Wszystkie pięć znaczków można nabyć w bibliotece, która mieści w nowym, bardzo ciekawym obiekcie architektonicznym, którym jest Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki. A przemiła Pani bibliotekarka doda jeszcze przewodniki, informatory, ulotki i mapy turystyczne :) Warto do nich zajrzeć bo gmina ma do zaoferowanie jeszcze kilka bardzo ciekawych miejsc.
 
Hubert A.
Hubert
Chwała....
No cóż. Ogród zwiedziliśmy już jakiś czas temu w ramach odwiedzania miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Jest to lokalna ciekawostka, którą warto zobaczyć. Niestety mimo, że znaczek istnieje już kilka miesięcy (zdaje się 4), okazało się, że jestem pierwszym, który wpisuje tu komentarz. Wstydźcie się więc kolekcjonerzy różnej maści, ci miejscowi i przyjezdni. Czyż nie warto wpisać tu zwykłego "byłem tu - ciekawe miejsce" lub po prostu "dziękuję"?