Od pewnego czasu opisujemy po kolei poszczególne części naszej strony internetowej, by zapoznać Was z możliwościami jakie niesie nowa platforma. Dzisiaj materiał, który jest odpowiedzią na ostatnie głosy internautów, którzy chcą dodać swoje zdjęcie do profilu, a nie bardzo wiedzą jak to zrobić. Oczywiście opis sposobu zamieszczenia własnego zdjęcia poszerzymy o forum dyskusyjne. Tak więc zaczynamy.

Strona internetowa

Jak zapewne wszyscy wiedzą (jeśli nie wiedzą to właśnie się dowiedzą) strona internetowa i forum dyskusyjne to dwa odrębne serwisy, stąd chcąc umieścić swoje zdjęcie na stronie znaczki-turystyczne.pl warto to zrobić zarówno na stronie jak i na forum. Zaczynamy jednak od strony, gdzie proces wgrania zdjęcia jest bardzo prosty.
Zanim jednak zabierzemy się za wgranie fotki, warto ją najpierw przygotować. Najlepiej by nasze zdjęcie zostało pomniejszone do rozmiaru 250x250 ph. Najlepiej by kadr miał kształt kwadratu, wówczas podczas przetwarzania zdjęcia nie dojdzie do nieplanowanych zniekształceń. Gdy już mamy tak przygotowany plik wchodzimy na stronę internetową.
W lewym menu pod listą zakładek znajduje się panel logowania. Gdy jesteśmy zalogowani widnieje tam nasz login i ikonka symbolizująca osobę. Klikamy w naszą nazwę, która widnieje pod ikonką i pokazuje nam się panel użytkownika, gdzie klikamy w zakładkę "mój profil". Pokaże nam się panel zarządzania informacjami o nas, gdzie niemal na samym dole znajduje się pole umożliwiające dodanie zdjęcia (rys. 1). Klikamy tam na przycisk "przeglądaj" i wskazujemy lokalizację z przygotowanym zdjęciem. Gdy już to zrobimy klikamy na przycisk "zapisz" i chwilę później pod lewym menu zauważymy wgraną miniaturkę naszego zdjęcia.

Forum dyskusyjne

Jeśli posiadamy konto na forum (konta na stronie oraz na forum nie są połączone) i zalogujemy się na nim, wówczas w centralnej części przeglądarki zauważymy 8 zakładek. Chcąc dodać swoją ikonkę ze zdjęciem musimy kliknać w zakładkę "Profil", a następnie gdy strona się załaduje w pole "edytuj" (rys. 2). W tym momencie nastąpi kolejne przeładowanie strony po czym zauważymy następny ekran (rys. 3). Teraz pozostaje już tylko kliknięcie zakładki "Awatar" (rys. 4) i gdy już to zrobimy pokaże nam się niemal identyczne pole jak podczas dodawania obrazka na stronie.

Tu postępujemy identycznie jak poprzednio, czyli klikamy w pole "przeglądaj", a następnie wybieramy przygotowane zdjęcie, i zapisujemy zmiany klikając przycisk "zapisz". Jako potwierdzenie poprawnego wgrania pliki zobaczymy nasz awatar.

W ten oto sposób, dosłownie w kilku krokach możemy wgrać nasze zdjęcie na stronę oraz na znaczkowe forum. Dlaczego o tym piszemy ? Otóż przede wszystkim dlatego, że czynność ta wielu kolekcjonerom sprawia kłopot. Z drugiej strony wielokrotnie w korespondencji wspominacie, że kogoś nie kojarzycie z twarzy lub, że użytkownicy są jakby anonimowi. Dodanie awataru w pewnym stopniu pozwoli rozwiązać ten problem. Zachęcamy zatem by zaktualizować swoje profilowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że dosyć jasno opisaliśmy poszczególnie czynności, ale gdyby ktoś miał problem z dodaniem własnego zdjęcia to zawsze można napisać do administratora serwisu poprzez e-mail web@znaczki-turystyczne.pl