Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 274 17. południk w Rogoźnie

GPS: 52.749405 16.999841

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 274 17. południk w Rogoźnie

Przez  sam środek Rogoźna przebiega 17. południk długości geograficznej wschodniej. Południk oddalony jest 1168 km od Greenwich, oprócz Rogoźna na 17 południku leżą również Słupsk, Poznań i Wrocław. 17. południk przebiega przez 18 państw: Norwegię, Szwecję, Polskę, Czechy, Słowację, Austrię, Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Włochy, Libię, Czad, Republikę Środkowoafrykańską, Kongo, Demokratyczną Republikę Konga, Angolę, Namibię, oraz Republikę Południowej Afryki. We wrześniu odbywa się coroczny "Dolnośląski Festiwal Podróżników 17 Południk". Jest to okazja do spotkania w gronie miłośników dalekich stron i różnych kultur, osób podróżujących i tych dopiero planujących swoje wielkie, podróżnicze przygody. A wszystko to w wyjątkowej atmosferze oraz niepowtarzalnym otoczeniu Gór Stołowych, w maleńkiej i niezwykle urokliwej miejscowości Pasterka, położonej tuż przy granicy z Republiką Czeską. We Wrocławiu 17. południk nazywany jest „szczęśliwym południkiem” i przecina m.in. Most Milenijny. W Gminie Rogoźno planowane jest wydarzenie związane z 17. południkiem, które wpisze się w coroczny kalendarz i będzie dodatkową atrakcją związaną z ciekawym położeniem miasta. 


Miejsca sprzedaży:
> Urząd Miejski w Rogoźnie, ul. Nowa 2, Rogoźno
> Muzeum Regionalne im. Wojciechy Dutkiewicz, Pl. Karola Marcinkowskiego 1, Rogoźno, (czynne: wt.-czw. 8:00-16:00, pt.8:00-18:00, sob. 8:00-16:00, tel: 67 26-18-078, 26-18-356)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 274 17. południk w Rogoźnie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 274 17. południk w Rogoźnie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 274 17. południk w Rogoźnie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 274 17. południk w Rogoźnie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 274 17. południk w Rogoźnie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 274 17. południk w Rogoźnie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 274 17. południk w Rogoźnie

03.06.2023 - dostępny bez problemów
05.05.2023 - dostępny bez problemów
27.11.2022 - dostępny bez problemów
25.09.2022 - znaczek niedostępny
10.07.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Brak w sprzedaży już tego znaczka, wszystkie wykupione, wiadomość uzyskana w muzeum i od pań z urzędu
 
Admin ZT
Admin ZT
znaczek dostępny
Informujemy, że znaczki są dostępne w obu miejscach sprzedaży. Prosimy jednak zwrócić uwagę na fakt, że Urząd Miejski w weekendy jest nieczynny i w tym czasie znaczki z 17 południka można zdobyć w Muzeum Regionalnym.
 
Anna
Re: znaczek dostępny
W Muzeum Regionalnym można zdobyć tylko znaczek związany z muzeum.
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Fajne miasteczko. Polecamy. Znaczek w cenie 7 zł nabyliśmy w muzeum.
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Znaczek dostępny w dziale promocji w UM. Stojak pięknie prezentuje się wchodząc do pokoju a osoby tam pracujące fajnie i wesoło przyjmują znaczkowych turystów.
 
Kamil Walensiak
Kamil Walensiak
Znaczek
Znaczek dostępny w UM pokój nr 23...cena 7zl.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Rogoźno
Znaczka nie udało się kupić. Muzeum w remoncie, nieczynne. Powinna być czynna wystawa czasowa i sklepik. Niestety zamknięte i brak informacji dlaczego. W Urzędzie Miasta w dziale promocji nikogo nie ma, "zapraszamy jutro".
 
Sławomir Słomiński
Sławomir Słomiński
Znaczek
Znaczek dostępny bez problemu w Muzeum.
 
Rafał
Rafał
Znaczek
W Muzeum znaczki niedostępne gdyż skończyły się.
 
Karolina
znaczki dostepne w Muzeum
Oba znaczki z Rogoźna dostepne w Muzeum po 7zł, muzeum czynne w weekendy od 9,00
 
Robert Salwowski
Bobik
Brawo
Fajnie jest satnąć okrakiem nad południkiem. Brawa dla miasta za umiejetność promocyjną. Tego jeszcze ńie było, żeby znaczek był o kawałku chodnika
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.274
Znaczek dostępny w pokoju nr.23 drugie piętro budynku urzędu cena znaczka został ustalona na 8 zł może dlatego, że wszystko można załatwić w tym samym pokoju. Otrzymaliśmy jeszcze wizytówkę Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Rogoźna żeby na podany adres mailowy przesłać zdjęcia południka(w celu promocji)couczynie a może coś się wypromuje.Poludnik doborze wpasowany w chodnik po obu stronach jezdni w wersji robocze
 
Krzykos
Krzykos
ZT 274
Znaczek dostępny w pokoju nr 23 w cenie 8 zł.
Przy budynku urzędu usytuowano tablicę informacyjną, natomiast przy skrzyżowaniu ul. Nowej z ul. Kotlarską (DK 241) w chodniku, po obu stronach głównej drogi, wmurowano kamienne płyty, informujące o przebiegu południka.
 
Roman
Roman
ZT 274
Znaczek dostępny w cenie 8zł.Żeby go zdobyć trzeba trochę pobiegać po budynku urzędu. Na szczęście wszyscy pracownicy zaangażowani w sprzedaż znaczka są przychylnie nastawieni do turystów -znaczkomaniaków
 
Hubert A.
Hubert
ZT 274
Będąc w Rogoźnie postanowiliśmy udać się w miejsce, w którym oznaczono 17. południk. Na chodniku przy głównej drodze ułożono speclajną linię i wmurowano tablicę pokazującą miejsce przebiegu południka. Kawałek dalej przy siedzibie UM w Rogoźnie, stoi tablica z kilkoma istotnymi informacjami na temat południka. Dla mnie Rogoźno jest świetnym przykładem na to, że jak się chce, to atrakcję turystyczną można zrobić z wszystkiego i nie trzeba do tego wielkich dotacji i infrastruktury.

Znaczki dostępne w pokoju 23 w "Dziale promocji". Niech nikogo nie dziwi procedura zakupu znaczków, bo każdy zakup musi być formalnie przeprowadzony, także po wizycie w pokoju 23 czeka nas jeszcze wędrówka do kasy i już można się cieszyć kolejnym krążkiem.
 
Piotr i Adaś Macioszczyk
Pelemacios
Drużyna Piotr i Adaś
Podczas dzisiejszej wizyty w Rogoźnie jako pierwszemu z Braci Znaczkowej udało mi się zdobyć ten rogoziński znaczek.
Jednak jeszcze chwilowo odradzałbym masowy "najazd" na Urząd w Rogoźnie z uwagi na fakt, iż osoba odpowiadająca za dystrybucję jest obecnie na urlopie, a same znaczki dojechały do Urzędu prawie równo ze mną :-). W moim przypadku miałem szczęście, że Władze Miasta ulitowały się widząc jak bardzo skatajony jestem od panującego upału.

Za to wszystkim miłym Osobom z Urzędu jestem niezmiernie wdzięczny :-)

Istotną informacją jest to, że Urząd ma w planie część znaczków przekazać celem lepszej dystrybucji do Muzeum Regionalnego (też warte odwiedzin jest), które pracuje również w weekendy.

Pomimo upału nie żałuję, iż do Rogoźna pojechałem koleją - dojście z dworca do Urzędu zajmuje sporo czasu, ale za to można pooglądać bardzo urokliwą miejscowość, jaką Rogoźno bez wątpienia jest :-)