Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1070 Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

GPS: 50.095913 18.263765

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1070 Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu to ogród botaniczny o charakterze naturalnego lasu. Utworzony został w 2000 r. na powierzchni 162 ha wcześniejszego lasu miejskiego Obora. Największą atrakcją jest kolekcja „Zaczarowany Ogród” z zimozielonym labiryntem w kształcie kwiatu i licznymi nasadzeniami, którą można podziwiać z usytuowanej nad nią platformy widokowej. Na terenie Arboretum znajdują się również: ścieżka edukacyjna „Zielona Klasa”, „Pożyteczne Grządki” z kolekcją roślin miododajnych, mini-zoo, ścieżka zdrowia, dwa dendrofony oraz średniowieczne cmentarzysko ciałopalne. W części leśnej największą wartością jest zachowany w swej niezmienionej ręką człowieka postaci las. Naturalne stanowiska ma tu 11 gatunków roślin objętych ochroną prawną, można tu również obserwować ptaki i słuchać ich śpiewu oraz spotkać typowe zwierzęta leśne.


Miejsca sprzedaży:
> Biuro Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, ul. Markowicka 17


17.03.2024 - znaczek niedostępny
24.08.2023 - znaczek niedostępny
22.08.2023 - dostępny z małymi problemami
13.08.2023 - znaczek niedostępny
14.06.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Piotr Pogan
Piotrek
ZT1070
Gdzie ta Dyrekcja Arboretum?
 
Hubert A.
Hubert
Re: ZT1070
Piotrze zobacz pierwszy wpis (na samym dole). Rapid_P_P dokładnie opisał jak tam dotrzeć
 
Ewelina Domińska
Ewelina Domińska
Arboretrum
Znaczek dostępny bez problemu. Bardzo przemiła Pani Dyrektor Arboretum. Udzieliła mi wszystkich informacji, zachęciła również do zabawy w zwiedzaniu " Szlaku Wież Widokowych Silesia". Cena znaczka to 10 zł
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
arboretum
Znaczek kupiony w biurze muzeum. W biurze otrzymałem również sporo informacji i materiałów dotyczących jednego z najnowszych projektów turystycznych regionu czyli "Szlaku Wież Widokowych Euroregionu Silesia".
 
L+D+D+N Nesibovi
Andílek&Prazdroj
V sobotu zavřeno
Škoda, pěkné místo, ale známku si o víkendu nekoupíte.
 
Adam
saddam
ZT 1070
Znaczek dostępny bez problemu w biurze Arboretum. Cena - 8 zł. Tak jak wspomniano wcześniej, w przypadku wizyty w weekend, lepiej skontaktować się z biurem. Panie w biurze bardzo miłe i pomocne :)
Samo Arboretum to piękne miejsce. Swoista enklawa spokoju blisko centrum miasta.
 
Adam
Nr 1070
Normalnie biuro otwarte pon- pt 7-15. Jeśli chcemy w inne dni to lepiej dzwonić
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 1070 Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu
Niedziela, fajna pogoda więc decyzja jedziemy do lasu. Jednak czy uda się zakupić znaczek? Telefon do biura, i miła pani oznajmia, że znaczek wraz z pieczątką poczeka w Mini ZOO. Dziękuję
 
Paweł Peszko
Rapid_P_P
Paweł
Aby pozyskać znaczek, należy się udać do mini ZOO. Mniej więcej w połowie, znajduje się furtka z napisem "Nieupoważnionym wstęp wzbroniony". Po pokonaniu tej furtki, kierujemy się w stronę kolejnego przejścia. Po tym już tylko kilka kroków i jesteśmy w biurze Arboretum.