Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 24 Bacówka PTTK nad Wierchomlą

GPS: 49.435797 20.848306

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 24 Bacówka PTTK nad Wierchomlą

Położona w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickiej, na niebieskim szlaku pomiędzy Runkiem i Pustą Wielką. Usytuowane jest na wysokości 887 m n.p.m. nieopodal Głównego Szlaku Beskidzkiego i stanowi naturalny przystanek dla osób wędrujących od strony Rytra lub Krynicy. Obok schroniska przebiegają również szlaki narciarskie, konne i rowerowe. Sprzed schroniska otwierają się przepiękne widoki na pasmo Radziejowej oraz wyjątkowo okazała panorama na Tatry. Samo schronisko jest drewnianym budynkiem z obszerną salą kominkową i werandą. Posiada 40 miejsc noclegowych, a w razie ich braku istnieje możliwość nocowania na podłodze lub rozbicia namiotu przed budynkiem. Będąc na wycieczce w okolicy można również zdobyć Znaczki nr 22 - Chata Górska Cyrla oraz Nr 38 - Hala Łabowska.


Miejsca sprzedaży:
> Bacówka PTTK nad Wierchomlą

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 24 Bacówka PTTK nad Wierchomlą
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 24 Bacówka PTTK nad Wierchomlą
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 24 Bacówka PTTK nad Wierchomlą

26.05.2024 - znaczek niedostępny
18.09.2023 - znaczek niedostępny
30.06.2023 - znaczek niedostępny
30.06.2023 - znaczek niedostępny
30.06.2023 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Berta
ZT 24
Znaczek kosztuje 12 pln!!!!!
 
Maciej
Maciej
Bacówka nad Wierchomlą
Gdy dotarłem w dniu dzisiejszym do bacówki, akurat okazało się, że w tym dniu jest zamknięta. Szczęśliwie znalazłem w pobliżu właściciela, który akurat rąbał drewno na opał. Zgodził się sprzedać znaczek oraz podbić pieczątkę na widokówce. Koszt 12 zł za ZT plus 3zł za widokówkę wysoki, nawet jak na Beskidy.

Do samej bacówki polecam szlak czarny. Kilkaset metrów za  "Hotelem w Górach" mamy elegancki parking, skąd do bacówki dotrzeć możemy poniżej jednej godziny.
 
Marek POŁATA
Junior
Wierchomla
Bacówka bez ZT, w zamian metalowy z nowej serii.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Nad Wierchomlą
Pamiętam tą Bacówkę sprzed 9 lat. Jeszcze nie było tam zabudowanego tarasu, ani pola na jurty. Teraz doprowadziła mnie tu droga z Wierchomli Małej. Wracałam niebieskim szlakiem przez Dwie Doliny, Pustą Wielką do Żegiestowa.
Sprzed schroniska roztacza się piękny widok na Pasmo Radziejowej, Gorce, Tatry i Beskid Wyspowy.
Szkoda, że znaczek jest niedostępny.
 
Marcin
No.24
Biorąc pod uwagę wcześniejsze komentarze o niedostępności,nie zależy im chyba aby znaczek był dostępny jako ciekawa pamiątka.Polecam ze względu na super widoki.
 
Marta i Michał
No.24
Znaczek nadal niedostępny. Na pytanie o drewienko, pani poszła poszukać i przyniosła metalowy. Nie skorzystaliśmy. W każdym razie miejsce bardzo przyjemne - mamy nadzieję że sytuacja ulegnie zmianie i będzie można zdobyć Znaczek na miejscu. Mimo wszystko polecamy.