Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1110 Bardzkie Pierniki - Fabryka

GPS: 50.506561 16.740536

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1110 Bardzkie Pierniki - Fabryka

Historia bardzkich pierników sięga XV wieku, kiedy to na skutek wzmożonego ruchu pielgrzymkowego do miejscowego sanktuarium, powstały pierwsze zakłady cukiernicze trudniące się wyrobem pierników. Produkt ten szybko zyskał sławę i stał się nie tylko smaczną przekąską, ale i pamiątką z pobytu w Bardzie. Przez lata w Bardzie działało 7 piernikarni kształcących czeladników, wytwarzające własne pierniki, często wg niepowtarzalnych receptur i rozsyłające swoje wyroby po całym świecie. Jedna z fabryk założona została w 1842 roku przez Roberta Gerlicha, a następnie prowadzona przez Maxa Prause. Dziś w tym samym miejscu, po niemal stu latach przerwy, znów działa  piernikarnia wytwarzająca przepyszne  i piękne pierniki według prastarej receptury przekazanej przez potomków dawnych właścicieli. Przy piernikarni działa kawiarnia, a prawdziwą atrakcją są warsztaty tworzenia i zdobienia pierników. To tutaj kultywowana jest 500-letnia tradycja piernikarska, a bardzki piernik ponownie stał się słodką pamiątką.


Miejsca sprzedaży:
> Bardzkie Pierniki - Fabryka, ul. Rynek 4, Bardo (wt, czw 11-18, pt. 11-19, sob., nd. 10-19)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1110 Bardzkie Pierniki - Fabryka
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 1110 Bardzkie Pierniki - Fabryka
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 1110 Bardzkie Pierniki - Fabryka
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 1110 Bardzkie Pierniki - Fabryka
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 1110 Bardzkie Pierniki - Fabryka
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 1110 Bardzkie Pierniki - Fabryka

08.06.2024 - dostępny bez problemów
28.05.2024 - dostępny bez problemów
17.11.2023 - dostępny bez problemów
07.11.2023 - dostępny bez problemów
08.10.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Adam
saddam
ZT 1110
Super miejsce! Smaczna kawa, pyszne pierniki, no i znaczków dostatek. Znaczki dostępne w cenie 10 zł, są ustawione zaraz koło kasy :)
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
Pierniki
Pierniki super. Koniecznie trzeba kupić wraz ze znaczkiem.
 
Dominik Wiśniewski
Dominik Wiśniewski
Fabryka
Obecnie w niedziele czynne do 18, znaczek dobrze wyeksponowany,w cenie 10 zł. Polecam to miejsce.:)
 
Skała
Pierniki
Ponownie po latach w Bardzie tu poraz pierwszy widziałam Znaczek Turystyczny z Bazyliką ale nie o tym mam pisać a o Znaczku No 1110 Bardzkie Pierniki Fabryka fajne klimatyczne miejsce kawiarenka po cztero godzinnej podróży obowiązkowa kawa i degustacja piernika fajny bo prawdziwy, miałem możliwość przyglądać się procesowi zdobienia
 
Hubert A.
Hubert
Pierniki
Porównując pierniki bardzkie z toruńskimi trzeba przyznać, że te drugie, w ogóle nie umywają się do bardzkich. Delikatne ciasto, subtelna słodycz, lekka nutka piernika i puszystość - tak można scharakteryzować to cudo. Zresztą nie ma się czemu dziwić, w końcu Bardo to miasto cudów i piernik jest jednym z nich. A sama piernikarnia to miejsce wyjątkowe, prowadzone przez Panią Magdalenę, która do tematu pierników i tego historycznego miejsca podeszła z pasją i profesjonalizmem. Polecamy pierniki, kawę i pobyt w tym miejscu. My będąc w Piernikarni trafiliśmy na doborowe towarzystwo i świetnie się bawiliśmy.
 
Roman Binder
borsuk
Pierniki
Miejsce bardzo kameralne pachnące piernikami. Dla podniebienia kawa lub herbata i smaczny słodki piernik. Znaczek dostępny w cenie 10 zł i chyba już trzeba się będzie oswoić z taka ceną.
 
Danuta Świątek
Dana
pierniki
Miejsce bardzo ładne, pierniki smaczne i inne piernikopodobne ciastka. Kawka, grzaniec... Zamiast pieczątki naklejka!
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
Bardzkie Pierniki - Fabryka
Znaczki do nabycia w Piernikarni. W miłej i sympatycznej atmosferze można delektować się smakami Bardzkich Pierników. Gwarantujemy, że każdy zaspokoi swoje podniebienie. Kawa, pierniki, ciasteczka czy desery - wszystko wyśmienite. Dodatkowo unoszący się zapach pierników no i ten niepowtarzalny wystrój i klimat. Jedno z tych miejsc w Bardzie gdzie koniecznie trzeba zajrzeć ilekroć się jest w tym miasteczku. Polecamy turystom i pozdrawiamy obsługę.