Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 670 Brama Krośnieńska w Sulechowie

GPS: 52.085295 15.623818

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 670 Brama Krośnieńska w Sulechowie

Brama Krośnieńska w Sulechowie jest wyjątkowym zabytkiem, ponieważ jako jedyna ocalała z czterech bram murów miejskich, które otaczały kiedyś Sulechów. Jeszcze do niedawna historycy twierdzili, że została ona wybudowana w 1704 roku, jednakże ostatnie tłumaczenia starych niemieckich kronik dowiodły, iż obiekt ten ma swą historię dłuższą o przynajmniej pół wieku. Umożliwiała przejazd przez centrum miasta podróżnym, którzy udawali się od strony Krosna Odrzańskiego w stronę Poznania lub w drugą stronę. Brama powstała w stylu barokowym, stąd też jej bogate zdobienia. Na stronie zewnętrznej bramy, umieszczony jest kartusz z orłem z koroną, ozdobiony dekoracją akantowo-laurową. Od strony rynku i ratusza możemy zobaczyć niemiecki herb Sulechowa z XIX wieku (taki herb miasta funkcjonował w czasach brandenbursko-pruskich), przedstawiający stróża miejskiego stojącego między dwiema wieżami i trzymającego halabardę. Brama Krośnieńska jest wyjątkowym zabytkiem Sulechowa, a także obowiązkowym punktem turystycznych wycieczek po mieście. 


Miejsca sprzedaży:
> Sulechowski Dom Kultury, Aleja Wielkopolska 3, Sulechów (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 670 Brama Krośnieńska w Sulechowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 670 Brama Krośnieńska w Sulechowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 670 Brama Krośnieńska w Sulechowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 670 Brama Krośnieńska w Sulechowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 670 Brama Krośnieńska w Sulechowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 670 Brama Krośnieńska w Sulechowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 670 Brama Krośnieńska w Sulechowie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 670 Brama Krośnieńska w Sulechowie

06.09.2023 - dostępny bez problemów
22.05.2023 - dostępny bez problemów
08.02.2023 - dostępny bez problemów
16.01.2023 - dostępny bez problemów
06.07.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ewa
No. 670
Wszystkie trzy znaczki dostępne za 20,00PLN. Przy okazji zakupu drewnianych krążków można wzbogacić swoją kolekcję pieczątek o stemple z Sulechowa. Obsługa turystyczna na najwyższym poziomie - zostałam poinformowana o wszystkich ciekawych miejscach miasta i wyszłam obdarowana w materiały informacyjne o mieście i okolicach.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 670
Znaczek dostępny w pokoju nr 15 na pierwszym piętrze. Komplet 3 ZT kosztuje 20 zł
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Jak napisał przedmówca Paweł:
-Trzeba zadzwonić dzwonkiem w Domu Kultury
-komplet 3 ZT kosztuje 20 zł
-Płatność tylko gotówką

Sama Brama bardzo ładna. Szkoda, że ocalała tylko ta jedna.
Polecam odtworzyć nagranie z kodu QR załączonego do znaczka.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Trzy znaczki z Sulechowa dostępne w cenie 20 zł za komplet. Należy zadzwonić dzwonkiem przy drzwiach wejściowych i pani z Domu Kultury otworzy.
 
Krzysztof Czupryński jczupryn
jczupryn
Miła obsługa
Pomimo zawirowań z koronawirusem i zamknięcia Domu Kultury do odwołania, po moim telefonie Pani sprzedała mi znaczki ;-)
Polecam, bardzo ładne miasto, miłe podejście do turystów.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Brama
Jedyna pozostałość obwarowań dawnego miasta. Bardzo ładnie odrestaurowana. ZT w domu kultury.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Często bywam w Sulechowie , brama w dobrym polozeniu a wszystkie sulechowskie znaczki bez problemu można nabyc w domu kultury .
 
Hubert A.
Hubert
Brama
Z rynku obstawionego autami udaliśmy się pod Bramę Krośnieńską. Tu odetchnęliśmy z ulgą. Świetny obiekt i turystyczna wizytówka miasta. Co prawda to nadal ścisłe centrum i brama otoczona jest ulicami, ale nie przeszkadza to wielu osobom przysiąść na jednej z dwóch ławek i na chwilę odsapnąć od zgiełku. Bramę warto obejrzeć z wszystkich stron, a później jeszcze posłuchać nagrania dołączonego do znaczka (pod warunkiem, że się go zdobyło). Niemniej jednak polecamy wizytę w Sulechowie. Sami na pewno jeszcze tu wrócimy, bo zobaczyliśmy coś, co już mobilizuje nas do powrotu :-)
 
Marek Gieniusz
Vilku
Weekendowo
Niestety nie dla weekendowych turystów znaczki, przydałby się alternatywny punkt dystrybucji..
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Wszystkie 3 znaczki ze Sulechowa dostępne bez problemu.Przemiła pani w domu kultury daje rabat za zakup wszystkich :)
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
Z nastawieniem na brak możliwości zakupu znaczka w sobotę w SULECHOWIE podjeżdżamy pod Zamek celem zrobienia fotki a tu niespodzianka zamek otwarty ZT Nr 668 669 670 ładnie wyeksponowane w gablocie i miła pani która nam je sprzedała plus kartki plus ładna pieczątka no i na koniec za komplet 3 ZT CENA DALEJ 20 ZŁOTYCH.Zostało tylko udać się pod Ratusz i Bramę Krośnieńską zrobienie fotek i sukces pełny.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 670
Fragment murów miejskich i Brama Krośnieńska tyle pozostało z dawnej fortyfikacji Sulechowa. Bogato zdobiona brama jest niewątpliwie perełkom tego miasta. Mury i otoczenie wymagają jaszcze trochę pracy by przywrócić im świetność. Znaczka Turystycznego w sobotę nie nabyłem, ale przyjazdu w to miejsce nie żałuję
 
Krzykos
Krzykos
ZT 670
Znaczki do nabycia w Sulechowskim Domu Kultury, przy zakupie kompletu 3 sztuk, cena wynosi 20 zł. Na drzwiach widoczna znaczkowa naklejka.
Brama, wpisana w ciąg murów miejskich, obowiązkowo do zobaczenia podczas zwiedzania miasta.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.670
Nastawiliśmy się, że jadąc w niedzielę znaczka niestety nie uda nam się zdobyć. Brama ciekawa architektonicznie. Z trzech wyróżnionych znaczkiem miejsc chyba najbardziej nam się podobała, mimo, że położona przy ruchliwej drodze i w otoczeniu, które wymaga jeszcze sporego nakładu sił i finansów, aby odzyskało swój dawny blask. Mimo otoczenia jest symbolicznym zaproszeniem w mury starego miasta i z tego zaproszenia warto skorzystać. Zwiedzić, a potem wyrobić sobie własną opinię o Sulechowie.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Warto zobaczyć Bramę, która przetrwała do dzisiejszego dnia. Znaczek do kupienia w Sulechowskim Domu Kultury.
 
Robert Salwowski
Bobik
Piękna brama
Całe szczęście się zachowała. Dziś „po prostu” zabytek, ale jak dobie wyobrażamy jak ważną rolę odgrywała kiedyś, to zupełnie inaczej można na nią spojrzeć. Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na jedną rzecz. Dla mnie, jak na razie, najładniejsza grafika jeśli chodzi o tegoroczne znaczki. Przyjżyjcie się dobrze. Super zrobione. Brawo graficy ZT