Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 895 Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach

GPS: 52.742518 23.354970

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 895 Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach

Przy trasie Bielsk Podlaski – Białowieża znajduje się wieś Szczyty. W malowniczym budynku, w którym od lat 30 XX w. działała szkoła powszechna, mieści się Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej „Szczyty”. Zadaniem Centrum jest promocja i popularyzacja białoruskiej kultury zarówno wśród mieszkańców okolicznych gmin, jak i turystów poszukujących wiedzy o kulturowej specyfice tego regionu. Poprzez swoje działania Centrum rozwija jego potencjał w oparciu o szacunek do wszystkich narodów i religii, które na przestrzeni wieków kształtowały bogactwo pogranicza. Znajduje się tu „Brama na szlak”  Podlaskiego Szlaku Kulturowego „Drzewo i Sacrum”. Szlak "Drzewo i Sacrum" został stworzony z myślą o ukazaniu piękna drewnianej architektury Białostocczyzny, niezwykłości starych drewnianych chat, zabytkowych kapliczek, cerkwi i kościołów. Są to obszary nierzadko pomijane w  wyprawach turystycznych na Podlasie, a niesłusznie. Szczyty warto odwiedzić z powodu ich ciekawej historii i architektury. Można tu zobaczyć drewnianą cerkiew z 1785 r., a także posąg św. Jana Nepomucena dłuta Chrystiana Redlera.


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej -Szczyty 5, (czynne sobota w godz od 12.00 do 16.00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym 504429497)


28.08.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
24.03.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
22.10.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
07.09.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
17.08.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 895
Chciałem się umówić ale się nie udało może numer nie aktualny.Przejazdem" po drodze było" czas nie zmarnowany można inny obiekt zobaczyć ponownie
 
Andrzej
Ponkt nie czynny
Ponkty nie czynny od dawna oraz brak kontaktu z podanym numerem telefonu
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Centrum
Znaczek w Centrum kupiony bez problemu. Bardzo miłe miejsce. Można dowiedzieć się sporo o historii i teraźniejszości regionu, o ludności narodowości białoruskiej w Polsce. W Centrum można obejrzeć wystawę o Białorusinach w Polsce oraz otrzymać materiały dotyczące szlaku "Drzewo i Sacrum".