Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1273
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1273!

No. 1062 Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej - Mniszki

GPS: 52.534430 15.982930

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1062 Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej - Mniszki

Mniszki to malutka miejscowość na zachodnim skraju Wielkopolski. Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach prezentuje warsztaty ginących zawodów - kowala, bednarza, szewca, pszczelarza, rybaka, a także wnętrze składu kolonialnego z pełnym wyposażeniem, dawną klasę szkolną oraz dioramę przyrodniczą Doliny Kamionki. Zobaczyć można również zakład fotografa, zegarmistrza i fryzjera, pracownię krawcowej, a także dawne kino, pocztę, drukarnię, sklep muzyczny, a nawet warsztat naprawy sprzętu RTV i remizę strażacką!  Dzięki zajęciom praktycznym w Centrum można także poczuć się, m.in. wikliniarzem - własnoręcznie wyplatając słynne wózki, garncarzem - tocząc lub lepiąc w glinie, świecownikiem - robiąc świecę z wosku pszczelego, stolarzem - zbijając własną ryczkę... I wiele innych!  Wszystkie warsztaty znajdują się w ceglanych budynkach dawnego folwarku rodziny von Unruh, z końca XIX wieku. W skład zespołu wchodzi również dwór i willa. W Mniszkach łączą się trasy edukacyjne i szlaki piesze Parku Krajobrazowego Dolina Kamionki oraz Pszczewskiego Parku Krajobrazowego i inne.


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1062 Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej - Mniszki
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 1062 Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej - Mniszki

07.09.2023 - dostępny bez problemów
30.07.2023 - dostępny bez problemów
16.07.2023 - dostępny bez problemów
27.08.2022 - dostępny bez problemów
26.06.2022 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Hubert A.
Hubert
Rozpoczęcie wiosny w Mniszkach
To komentarz już historyczny, bo sprzed roku, ale musiał się tu znaleźć nawet po czasie, aby zasygnalizować wszystkim, że CERiP w Mniszkach to jest to miejsce, które trzeba odwiedzić. My zjawiliśmy się w Mniszkach na początku marca 2022 r. Byliśmy kompletnie sami (nie licząc jednej osoby z obsługi) i z questem w dłoni poszliśmy zwiedzać cały obiekt. Spodziewam się, że z przewodnikiem jest jeszcze ciekawiej, ale i tak świetnie się bawiliśmy. Jest plan aby wrócić do Mniszek w pełni sezonu, albo na jego zakończenie. Okazji nie zabraknie bo zawsze coś tutaj się dzieje. No i znaczek był w cenie standardowej, a do niego chyba ze 2-3 pieczątki. Polecamy wizytę w Mniszkach.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Niesamowite miejsce, jesteśmy zachwyceni wspaniałym przewodnictwem p. Andrzeja.. Dziękujemy z całego serca!!! Mieliśmy okazję być sami, więc poświęcono nam 2h.
Wspaniale poprowadzone warsztaty z robienia świec, wspaniałe opowiedziana historia, wspaniałe eksponaty i ich mnogość, dzieci bardzo zainteresowane i zaciekawione, dodatkowo możliwość spotkania nietoperza, który skradł nasze serca.
Znaczek dostępny za 8 zł....
Wrócimy, bo to jedno z ciekawszych miejsc muzealnych, w których można po prostu dotknąć historii ..
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
No. 1062
Wspaniałe miejsce, łezka kręci się w oku widząc niektóre przedmioty. Uratowane przed zapomnieniem stanowią piękne świadectwo minionych (acz nieodległych) czasów. Dzięki Centrum Edukacji można pokazać dzieciom jak wyglądał telewizor kineskopowy, radio lampowe i wiele innych. Polecam z całych sił to miejsce.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1062
To nietypowe muzeum skansen gdzie na rozległym terenie w budynkach byłego folwarku zgromadzone są przedmioty codziennego użytku okolicznych mieszkańców ułożone tematycznie ginących zawodów oni tylko. Możemy sobie przypomnieć jak klasa szkolna wyglądał jakich narzędzi używał kowal, rybak, stolarz jak się dawniej prało i jak ul wyglądał. Można dotknąć dosłownie historii np.podniść wiadra na nosidle czy korbą ręczną otwór w desce wywiercić(to akurat w domu mam i jeszcze gdy prąd zabraknie używam). Mimo natłoku spraw z szykowaniem obiektu do do festynu miła Pani poświęciła nam czas by to wszystko powidzć.Takie mająca polecam a gdyby nie Znaczek Turystyczny pewnie bym tu nie trafił.Tym optymistycznym akcentem rozpczełem nowy 1000 Znaczk
 
Roman Binder
borsuk
Znaczek
No cóż znaczek jest dodatkiem do tak fantastycznego miejsca dla dzieci jak i dorosłych gdzie można się zetknąć z gnącymi zawodami jak i wszystkiego można dotknąć. Wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu z dziećmi.
 
Pluciński Rafał nefretete1967
nefretete1967
No. 1062 Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej - Mniszki
Znaczek dobrze wyeksponowany w biurze. Samo centrum bardzo ciekawe, można dotykać eksponatów, dla dzieci i nie tylko do rozwiązania zagadki- wyprawy odkrywców.