Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 987 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 987 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 552 Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze TPN

małopolskie
GPS: 49.283330 19.971880

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 552 Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze TPN

Muzeum Przyrodnicze TPN - rozpoczęło działalność 25 października 1984 roku w 30. rocznicę utworzenia Tatrzańskiego Parku Narodowego. W tworzeniu tej pierwszej wystawy brali udział między innymi: Witold Henryk Paryski - twórca Wielkiej Encyklopedii Tatrzańskiej i prof. Mieczysław Klimaszewski - długoletni przewodniczący rady naukowej TPN a więc postacie, które na trwałe wpisały się w historię ochrony przyrody w Tatrach. Od tamtych czasów minęło już 30 lat. Wystawa prezentująca tatrzańską przyrodę stała się archaiczna. Ekspozycja dydaktyczna Tatrzańskiego Parku Narodowego została zlikwidowana wiosną 2004 r. W lipcu 2005 r. rozpoczął działalność Ośrodek Dokumentacji Tatrzańskiej im. Zofii i Witolda Henryka Paryskich, mający za zadanie opracowywanie, katalogowanie i udostępnianie materiałów pozostawionych przez słynną parę badaczy Tatr. Obecnie ośrodek realizuje działalność edukacyjną poprzez wystawy czasowe o tematyce związanej z Tatrami i ochroną przyrody, projekcje filmów przyrodniczych, sprzedaż wydawnictw oraz organizacje zajęć dydaktycznych, konkursów i prelekcji. Ośrodek dydaktyczny funkcjonuje jako część działu naukowo - dydaktycznego TPN, którego zadaniem oprócz nadzorowania działalności edukacyjnej ośrodka jest zarządzanie badaniami naukowymi w TPN.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 552 Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze TPN
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 552 Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze TPN
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 552 Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze TPN
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 552 Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze TPN

03.06.2020 - znaczek niedostępny
11.02.2020 - znaczek niedostępny
20.01.2020 - znaczek niedostępny
13.08.2019 - znaczek niedostępny
20.04.2019 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek niedostępny.
Gmach Centrum zamknięty dla zwiedzających. Możliwość spaceru po terenie otaczającym. Tam ścieżka dydaktyczna i ładnie rzeźbione kamienne figury naturalnej wielkości zwierząt mieszkających w Tatrzańskich lasach.
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
Centrum TPN
Fantastyczne centrum edukacyjne. Można wiele się dowiedzieć i wspaniale bawić poznając m.in. przyrodę Tatr. Super zabawa dla dzieci i dorosłych. Szkoda jednak, że znaczek można zamówić tylko w centrali.
 
Grzegorz Żeligowski
Grzegorz Żeligowski
552
Znaczka, niestety nie ma, ale warto tu zajrzeć i poszerzyć swoje wiadomości na temat najwyższych naszych gór.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Centrum Edukacyjne
Obiekt FANTASTYCZNY!
Każdy (mały i duży) znajdzie tu coś dla siebie. Na zwiedzających czeka podświetlana makieta Tatr, wnętrze jaskini, mieszkańcy Tatr w ich naturalnym środowisku, sala kinowa oraz symulator lawiny. Można też skorzystać ze sklepiku. Szkoda tylko, że nie ma znaczka.
 
Mateusz Muskała
Mateusz Muskała
rewelacja
Centrum Edukacji Przyrodniczej jest rewelacyjny po całym centrum prowadzi lektor który opowiada o Tatrach o tym co żyje w TPN i dla większości ważna sprawa DARMOWE
 
Krzykos
Krzykos
ZT 552
Centrum nadal w remoncie. Mam nadzieję, że po jego zakończeniu ZT powróci...
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
ZT 522
No cóż! Prace remontowe trwają. Można tylko mieć nadzieję, że po remoncie obiekt będzie atrakcyjny nie tylko edukacyjnie, ale także dla zbieraczy znaczków :)
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.522
Z uwagi na remont trwający od marca 2017 roku w siedzibie Centrum Edukacyjnego - Przyrodniczego TPN niestety znaczek nie jest dostępny. Mimo braku dostępności znaczka warto zwracać uwagę na tablice informacyjne poświęcone parkowi narodowemu umieszczone przez TPN w wielu punktach miasta. Również warto poświęcić czas na obejście zespołu dworsko - pałacowego w Kuźnicach w bezpośrednim sąsiedztwie Dyrekcji TPN.
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
Geodezjusz
ZT niedostępny, jak wiele w okolicy Zakopanego.. tragedia..
 
Beata i Rafał Knaflewscy
Beata i Rafał z Poznania
Znaczek No 552
Znaczek nieosiągalny. Pan w recepcji bardzo zdziwiony, że takie coś w ogóle jest. Nigdy o Znaczku Turystycznym niem nie słyszał, nigdy nie miał...
 
Adam Horzela
Nr 552
Znaczek Nr 552 Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze TPN dostępny jest w budynku ( kilka metrów od informacji TPN jest budynek z ....muzeum/ wystawą o TPN i tam jest znaczek)przy rondzie prowadzącym na Kuźnice