Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 549 Centrum Konferencyjne Zamek w Szczecinku

zachodniopomorskie
GPS: 53.706430 16.692962

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 549 Centrum Konferencyjne Zamek w Szczecinku

Malowniczo położony Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinku, będący siedzibą Centrum Konferencyjnego ZAMEK, ma za sobą długą historię. W różnych założeniach, przechodząc liczne przebudowy, renowacje, a czasami wręcz odbudowy, istnieje w tym samym miejscu od połowy XIV wieku. Po gruntownym remoncie współfinansowanym przez Unię Europejską od września 2013 roku funkcjonuje tu Centrum Konferencyjne ZAMEK dysponujące nowocześnie wyposażonymi salami wykładowymi, a także restauracją z letnim ogródkiem i stylowym pubem z weekendowym graniem na żywo. W Zamkowej, pełnej niezwykłego klimatu restauracji, wśród wielu potraw łączących tradycję staropolskich smaków z elementami kuchni nowoczesnej, szczególną uwagę gości przyciąga jesiotr na parze w sosie z kiszonych ogórków, podawany na glazurowanej marchewce i groszku cukrowym. Jesiotr to nie tylko szlachetna i bardzo smaczna ryba, ale przede wszystkim ważny element graficzny herbu Szczecinka oraz jeden z symboli miasta. W Centrum Konferencyjnym Zamek przygotowano także dla gości pięć wyjątkowych pokoi nawiązujących do szczecineckich legend. Niezwykłą noc spędzić można w „towarzystwie” Białej Damy, Rycerza, Zielarek, czy Ptasznika. Zamek malowniczo położony nad brzegiem jeziora Trzesiecko, w historycznym parku miejskim to wymarzone miejsce na romantyczny weekend we dwoje.


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Konferencyjne ZAMEK, ul. Mickiewicza 2
> Centrum Informacji Turystycznej ul. Bohaterów Warszawy 6a

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 549 Centrum Konferencyjne Zamek w Szczecinku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 549 Centrum Konferencyjne Zamek w Szczecinku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 549 Centrum Konferencyjne Zamek w Szczecinku

02.05.2024 - dostępny bez problemów
23.09.2023 - znaczek niedostępny
10.08.2023 - znaczek niedostępny
29.07.2023 - znaczek niedostępny
22.07.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radzioactive
549
Zamek nie oferuje zwiedzającym nic prócz czasowej wystawy związanej ze sztuką. Niemniej, otoczenie jest ładne i zadbane, a okolice jeziora to dobre miejsce, by wypocząć. Znaczek dostępny w hotelowej recepcji.
 
Dominik
Zamek
Jest i na zamku i w IT.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Zamek
Jak na mój gust to szczeciniecki zamek jest trochę mało zamkowy. Może to sprawa raczej nieciekawych budynków otaczających budowlę. ZT dostępny w recepcji oraz w IT w mieście.
 
Dawid Rostowski
Rambo
549
Znaczek dostępny tylko na zamku. Pani w recepcji bardzo miła. Od 11 do 18 listopada Centrum Informacji Turystycznej nieczynne z powodu remontu.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.549
Znaczka niestety nie udało się nabyć, bo się skończył, ale podobno nowa partia została zamówiona.
 
Samanta
ZT
Zamek ładnie się prezentuje, można również się przespacerować po parku, położonym nad jeziorem. Znaczki w cenie 7 zł, dobrze widoczne.
 
Azulada
Znaczek
Znaczek dostępny bez problemu w punkcie informacji turystycznej. 
 
JAMNik
Szczecinek-Zamek
Znaczek w standardowej cenie-7 zł. Dostępne w recepcji z miłą obsługą. Na miejscu przy okazji można zjeść obiad 
 
Leszek
ZAMEK
WIELE RAZY TU PRZYCHODZĘ, ZAWSZE MIŁA OBSŁUGA, PANI NAWET POZWALA WYBRAĆ SOBIE ZNACZEK JAKI KOMU PASUJE ODCIEŃ. RÓWNIEŻ PANI INFORMUJE O DRUGIM ZNACZKU ZE SZCZECINKA. PIĘKNIE, TO SIĘ NAZYWA POPIERANIE ZNACZKOW TURYSTYCZNYCH
 
Krzykos
ZT 549
Stojak ze znaczkami od razu widoczny w recepcji. Cena standardowa - 7 zł. Myślę, że zamek i jego otoczenie, nabierze pełnej krasy po zakończeniu remontu. 
 
Hubert
Szczecinek
Znaczek w cenie 7 zł w odremontowanym skrzydle zamku. Sam zamek bardzo ładnie wygląda z położonej kilkaset metrów dalej przystani. A swoją drogą dziwna sprawa, że jestem perwszą osobą komentującą to miejsce, skoro przede mną przynajmniej kilkanaście osób weszło w posiadanie znaczka.