Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 1096 Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu

GPS: 52.407456 16.919814

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1096 Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu

Centrum Szyfrów Enigma opowiada prawdziwą historię złamania szyfru Enigmy i pokazuje Polaków stojących za tym sukcesem. Ekspozycja pokazuje istotę Enigmy – sztukę szyfrowania i kodowania oraz doskonałą współpracę genialnych polskich matematyków. Podkreśla potęgę umysłu, znaczenie odwagi i moc pracy zespołowej, czego najlepszym przykładem jest współpraca Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego. Odwiedzający Centrum szyfrów Enigma mogą wziąć udział w kursie szyfrowania i odczytywania zakodowanych wiadomości. Poznają najciekawsze metody utajniania informacji stosowane od starożytności aż po czasy współczesne. Zmierzą się z łamigłówkami, zagadkami i szyframi. 
Przestrzeń CSE, znajdująca się w dawnym Collegium Martineum z przełomu lat 40 i 50 XX wieku, została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodzin z dziećmi oraz seniorów i seniorek. Ekspozycję zwiedza się z audioprzewodnikiem (są dostępne w różnych wersjach językowych, z audiodeskrypcją, w tekście łatwym do zrozumienia oraz polskim języku migowym).


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Szyfrów Enigma, ul. Św. Marcin 78, Poznań


31.01.2024 - dostępny bez problemów
15.08.2023 - dostępny bez problemów
09.07.2023 - dostępny bez problemów
13.06.2023 - dostępny bez problemów
15.04.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Bardzo ciekawe miejsce . Innowacyjne ,takie cos innego . Czuc nowoczesnosc . Mozna sie dowiedziec od podszewki o kryptologii a takze poznac historie lamania szyfrow i naszych wybitnych rodaków w tej dziedznie . Polecam tu zajrzec bo warto .
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w kasie muzeum.
8 zł. Można płacić kartą.

Samo muzeum to nowoczesna placówka, świetnie wykonana.
Zwiedzanie odbywa się z audiobookiem.

Jak pisali poprzednicy: trzeba zarezerwować sobie dużo czasu. Bardzo dużo wiedzy i Szyfrów do złamania.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
centrum
Świetne miejsce. Kawał historii szyfrów. Trzeba zarezerwować sporo czasu. Na zwiedzenie miałem ok. 1,5 godz. do odjazdu pociągu i było to zdecydowanie za mało. Znaczek w kasie.
 
Joanna Mansfeld
Joanna Mansfeld
Centrum Enigmy
Bardzo ciekawe Muzeum. Można w nim się zatracić. Umysł cały czas na najwyższych obrotach. Polecam .
 
Krzysztof
ze Szamotuł
Miejsce konieczne do zwiedzenia przez każdego polaka.Ogromny ładunek wiedzy na temat kryptologi i dekryptażu.Można zwiedzać przez kilka godz.i nie nudzić się ani minuty( jest wiele miejsc do siedzenia , nogi nie będą boleć).
Rewelacyjnie przedstawiona historia Wielkiej Polskiej Trójki kryptologów wraz z częścią zespołu(min.ppłk Maksymilianem Ciężkim).
Wiele gier logicznych związanych ze szyfrowaniem tekstu.
Ciekawie odtworzony pokład U-Boota ze stanowiskiem radio-szyfranta,peryskopem,dźwiękami z przedziału silnikowego oraz sonaru.
Arcyciekawa ekspozycja.
Znaczki dostępne bez problemów.
 
Justyna Radziej
Justyna Radziej
Polecam
Świetna atrakcją, jeśli ktoś ma siły to zwiedzania jest tam na jakieś trzy godziny. Mnóstwo stanowisk multimedialnych przybliżających postacie kryptologów oraz samą kryptologię.
 
Skała
Enigma
W piątek w godzinach wieczornych oficjalne otwarcie Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu dla oficjeli a w sobotę otwarte dla wszystkich zainteresowanych Szyframi, wejście biletowane na określoną godzinę bramki elektroniczne bilet należy użyć również przy bramkach wyjścia Znaczek Turystyczny No 1096 w cenie 8,00zł sporo gadżetów z Centrum do kupienia Skała