Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 324 Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu

lubuskie
GPS: 51.627381 15.286486

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 324 Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu

Sala Tradycji jest integralną częścią Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu. Otwarta została 16 września 2011 roku. Usytuowana jest na terenie obok 34 Brygady Kawalerii Pancernej, przy Skwerze Czołgisty, gdzie znajduje się wystawa plenerowa sprzętu pancernego. Znajdują się tam m.in. egzemplarze czołgów T-34, T-55, T-72 i niszczyciel czołgów M-36 „Jackson” w barwach 1 Polskiej Dywizji Pancernej, a także pomniki generała Stanisława Maczka i czołgisty 1 Drezdeńskiego Korpusu Pancernego. Ekspozycja plenerowa prezentuje dodatkowo systemy uzbrojenia charakterystyczne dla różnych etapów rozwoju 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Sala Tradycji dysponuje liczącą ponad 800 m2 powierzchnią wystawienniczą. Jest placówką narracyjną, dysponującą zapleczem multimedialnym, umożliwiającą prezentowanie barwnych tradycji 1 Polskich Dywizji Pancernej, 1 Drezdeńskiego Korpusu Pancernego i 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej na tle rozwoju polskiej broni pancernej. W zasobach Sali Tradycji znajdują się sztandary oddziałów i stowarzyszeń, historyczne mundury, pieczęcie, dokumenty bojowe z lat II wojny światowej związane z działaniami Korpusu Pancernego WP w Bitwie Budziszyńskiej (kwiecień 1945) i 1 Polskiej Dywizji Pancernej w bitwie pod Falaise i Chambois w Normandii (sierpień 1944) . Ofertę Sali wzbogacają wystawy czasowe oraz stałe. Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu zwiedzać można codziennie w godz. 8-15, a w weekendy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel. 684-758-512


Miejsca sprzedaży:
> Punkt IT przy Pałacu Książęcym (na lewo od wejścia), ul. Szprotawska 4, Żagań

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 324 Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 324 Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 324 Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 324 Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 324 Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu

09.09.2023 - znaczek niedostępny
09.09.2023 - znaczek niedostępny
05.09.2023 - dostępny bez problemów
24.06.2023 - dostępny bez problemów
05.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Robert Piasecki
Robert Piasecki
Dostępność
Choć sam pałac jest otwarty dla zwiedzających, to Punkt Informacji Turystycznej jest zamknięty na cztery spusty.
 
Wojtek Pięta
Wojtek Pięta
Wyprawa po znaczki
Żagań to wielki zastrzyk znaczków do kolekcji. Trzeba przeznaczyć dużo czasu aby zwiedzić je wszystkie.

To oznackzowane miejsce... Hmm... Jakby to powiedzieć. Średnio widoczne wejście. Idąc z parkingu wszedłem na komendę uzupełniającą gdzie zapytałem o znaczek. Pani nie wiedziała o czym mówię ale zadzwoniła gdzieś i powiedziała mi jak dotrzeć do sali tradycji. Jest to obiekt gdzie czynnie pracuje wojsko w związku z tym panuje tam dziwna atmosfera. W sali tradycji dowiedziałem się że to miejsce nie funkcjonuje jako muzeum więc jest nieczynne z powodu pandemi ALE pani jak dowiedziała się że przyjechaliśmy tyle kilometrów by to zwiedzić to oprowadziła nas po kilku salach, za co bardzo dziękujemy
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu
Miejsce bardzo ciekawe dla miłośników militariów, znaczek dostępny w IT
 
Robert Salwowski
Bobik
Czołgi
Dla miłośników wojskowości super
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 324
Dostępny bez problemu, cena znaczka 7 zł :)
 
Dana
Muzeum w jednostce wojskowej
Znaczek kupiłam półtorej roku temu, ale wtedy nie miałam sposobności zwiedzić izby. Tym razem byliśmy umówieni telefonicznie na zwiedzanie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek! Niesamowity człowiek,który stworzył tę izbę i cały czas pracuje nad jej rozbudową. gdyby nie ograniczałnas czas zamknięcia,mógłby chyba opowiadać godzinami. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Miejscu,ktore w 100% zasługuje na ZT!
 
Samanta
ZT
Miejsce ciekawe, warte zobaczenia.
 
Hubert
ZT. 324
Miejsce ciekawe i odwiedzone w drodze na I Lubuskie Spotkanie Kolekcjonerów ZT.  Dziękujemy za pokazanie kolejnego ciekawego kawałka Polski.
 
Agata
ZT 324
Wystawa sprzętu przy jednostce wojskowej. Można z bliska poznać sprzęt militarny m.in. czołgi, transportery, pojazdy bojowe, wyrzutnie rakiet. Wstęp wolny. Znaczek do nabycia w  Informacji Turystycznej w Pałacu Książęcym. Cena 7 zł.
 
Marta i Michał
No. 324
Znaczek dostępny bez najmniejszych problemów w pałacowej Informacji Turystycznej w cenie 7 zł. Wystawiony w gablocie wraz z innymi żagańskimi znaczkami.