Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 49 Chata Wuja Toma

GPS: 49.725223 18.993242

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 49 Chata Wuja Toma

Znajduje się w Szczyrku na Przełęczy Karkoszczonka, na wysokości 736 m n.p.m. Nazwa schroniska nawiązuje do tytułu powieści Harriet Beecher Stowe "Chata wuja Toma". Schronisko urządzono w drewnianej chacie góralskiej z roku 1918. Obecnie posiada 30 miejsc noclegowych w warunkach turystycznych, 2 pokoje dwuosobowe z łazienkami oraz apartament z łazienką i sauną dla 4 osób. Położenie chaty idealnie spełnia funkcję bazy wypadowej w turystyce pieszej i rowerowej. Na Przełęczy Karkoszczonka krzyżują się szlaki do Brennej, na Klimczok, Błatnią oraz na Przełęcz Salmopolską.


Miejsca sprzedaży:
> Schronisko

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 49 Chata Wuja Toma
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 49 Chata Wuja Toma
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 49 Chata Wuja Toma
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 49 Chata Wuja Toma
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 49 Chata Wuja Toma
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 49 Chata Wuja Toma

13.08.2021 - dostępny bez problemów
26.06.2021 - dostępny bez problemów
27.08.2020 - dostępny bez problemów
05.08.2020 - dostępny bez problemów
06.06.2020 - znaczek zbyt drogi

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

alcia
30lipiec
znaczek dostępny ładnie wyeksponowany ale drogi cena 10zł zwala znóg
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Chata Wuja Toma
Miejsce fajne i urocze. Znaczek dostępny bez problemu w standardowej cenie w Beskidzie Śląskim 10 zł.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
drożyzna
Miejsce na pewno atrakcyjne widokowo, ale nie miałem zbytnio szans na jego docenienie z powodu aury. Cena znaczka z sufitu, ale do tego trzeba się przyzwyczaić w Beskidzie Sląskim. Cenią się ludziska. Na moje pytanie, czemu znaczek taki drogi, gospodarz się zdziwił (widać wg niego to i tak tanio), po czym wykonał szeroki gest po włościach stwierdzając: "a wie pan, ile to kosztuje?" Kuriozalne. To może w ogóle zrobić znaczki po 25 ;-) Napiłem się piwa (dobre, ale też drogie), chwilkę odpocząłem i wyruszyłem dalej w deszcz.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 49
Sytuacja bez zmian - cena w dalszym ciągu 10 zł!
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 49
Znaczek dostępny w schronisku bez problemów - aczkolwiek faktycznie "za dychu" (ciut wygórowana cena). samo miejsce bardzo ciekawe, piękne widoki... posiłki fantastyczne - ale cenowo bardziej dla "młodych gniewnych management" niż dla przeciętnego turysty.
 
Krzysztof Ulka
krist58
Chata Wuja Toma
Znaczek dostępny, cena z kosmosu 10 zł. Tylko w polskich górach. Na Słowacji i Czechach większość schronisk docenia turystów i cena jest minimalna.
 
Zuza
Zt
Warto odpocząć w tym uroczym schronisku. Ładne, położone w dobrym miejscu, podejście od Brennej nie wymaga dużo wysiłku. Znaczek jednak drogi.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Chata
Schronisko naprawdę ładne. Dużo miejsca - szczególnie na zewnątrz. Bardzo miła obsługa i smaczne jedzenie. Kwaśnica i żurek bez zarzutu. Szliśmy od strony Szczyrku żółtym szlakiem - od pętli autobusowej ok 20 min (jest jedno ostre podejście). Znaczek wyeksponowany przy kasie - w gablotce po lewej. Cena 10 zł.
 
MarekS
Chata Wuja Toma
Znaczek dostępny, cena 10 zł , schronisko takie sobie, bar i parasolki ;/ bez klimatu. Blisko Szczyrku i Brennej, mało turystów.
 
Kuba
Chata Wuja Toma
Schronisko bardzo ładne, kolorowe, piekne kwiaty i wykończenia, dopieszczone,jak z bajki. Ale cena znaczka 10 zł!
 
Owieczki87
Drogo...
Widzę, że znaczek co raz droższy. My juoiliśmy za 10 zł. Schronisko jak schronisko - nic wielkiego :) chociaż bardzo ładnie.
 
Grzegorz
ZT49
Znaczek dostępny bez problemu,  ładnie wyeksponowany w gablotce z upominkami. Cena niestety 9 zł. Schronisko ładnie położone, piękne widoki. Zostało rozbudowane o 2 kilkuosobowe domki. Niestety ze względu na łatwość dotarcia ze Szczyrku i działającą wypożyczalnię skuterów nie jest to miejsce dla lubiących spokój. 
 
Marta i Michał
No.49
Zdecydowanie miejsce z fajnym, turystycznym klimatem. Cisza, spokój, zadbane otoczenie. Dotarliśmy tam ze Skrzycznego dość głodni, z zamiarem zjedzenia czegoś dobrego, jednak odstraszyły nas wysokie, naszym zdaniem, ceny. Znaczek nadal w cenie 9 zł, ładnie wyeksponowany w gablotce po lewej stronie od kasy. Polecamy. :)
 
awteam
Cena ZT
Znaczek kosztuje 9 zł, schronisko jest malutkie ale bardzo przytulne - polecamy na ładną wycieczkę!