Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie

GPS: 51.804869 16.315212

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie

W 2013 r. na potrzeby Muzeum Ziemi Wschowskiej i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy przeznaczono odrestaurowany budynek dawnej rezydencji jezuickiej. W 1727 r. jezuitom sprowadzonym do Wschowy przekazany został obiekt i teren dawnej mennicy. Zakonnicy wznieśli w tym miejscu, na niewielkiej parceli przy murze miejskim, okazały, piętrowy budynek o łukowatym kształcie, z fasadą zdobioną pilastrami i popiersiami jezuickich świętych, ustawionymi na kamiennych cokołach. Jezuicka misja we Wschowie z czasem została podniesiona do rangi rezydencji, a szkoła cieszyła się duża estymą. Dziś w salach ekspozycyjnych MZW prezentowane są stałe wystawy poświęcone dziejom ziemi wschowskiej. Na znaczku znajduje się pielgrzymia muszla, ponieważ przez Wschowę biegnie Wielkopolska Droga św. Jakuba. Odcinek ten prowadzi z Gniezna, przez Poznań, do Głogowa, gdzie łączy się ze szlakiem dolnośląskim.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ziemi Wschowskiej, Pl. Farny 3, Wschowa

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie

09.10.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
18.01.2023 - dostępny bez problemów
08.10.2022 - dostępny bez problemów
05.08.2022 - dostępny bez problemów
11.03.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek dostępny w kasie z dwoma innymi - w pakiecie 3 znaczków za 25 zł, osobno po 10 zł, samo muzeum ciekawe, jedna z sal multimedialna, zajęła nam więcej czasu
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Komplet ze wschowy znaczkow nabylem w muzeum . Z kolei dawna rezydencja jezuitów to prawdziwa perełka . Niespodziewalem sie odwiedzajac wschowe , ze mnie cos zaskoczy a jednak . Wszystkie 3 obiekty znaczkowe zrobily na mnie pozytywne wrazenie . Nie mialem duzo czasy na zwiedzanie , wiec na pewno wroce tu jeszcze w innym terminie . Warto wschowe odwiedzic , jest troche do obejrzenia .
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek w cenie 8 zł.
Dostępny w Dawnej Rezydencji Jezuickiej wraz z resztą krążków.

Samo Muzeum jest malutkie ale przyjemne. Udało nam się trafić na czasową wystawą papieru czerpanego z muzeum w Dusznikach Zdroju,gdzie sami czerpaliśmy papier.
Cudownie miła Pani sprzedała Znaczki i zadbała aby pobyt był bardzo przyjemny.
Bardzo dziękujemy
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.334
Dawne zabudowania jezuickie kryją w sobie ogromny potencjał i jeśli trafi się instytucja lub grupa osób, która wie jak ten potencjał wykorzystać to sukces jest murowany. Miejsce po prostu lśni. Kolejny flagowy przykład jak z ruiny dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych można zrobić perełkę. Poza muzeum w zabudowaniach pojezuickich mieści się biblioteka i punkt informacji turystycznej (pieczątka dla koneserów do zdobycia). W pięknych przestrzeniach muzeum możemy zapoznać się z historią Wschowy, historią bitwy ze Szwedami czy przedmiotami codziennego użytku oraz numizmatami. Właśnie o to chodzi w małych, regionalnych muzeach - należy pokazać to co jest najcenniejsze w regionie - i to władze muzeum robią naprawdę dobrze. Znaczek dostępny w cenie 7 zł bez najmniejszych problemów i do kompletu kilka pieczątek.
 
Roman Binder
borsuk
Rezydencja
Tutaj jest Muzeum Ziemi Wschowskiej gdzie można zakupić wszystkie 3 ZT. Przy kasie są dwie pieczątki ale w trakcie zwiedzania w sali numizmatycznej są pieczątki z odciskami numizmatów. ZT są po 7 zł.
 
Rafał
Rafał
No. 334 Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie
Znaczek dostępny w Muzeum Ziemi Wschowskiej
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
Dostępne znaczki 333 ,334, 335 w cenie 7.00zł każdy.
Szczególne podziękowania dla Pani Jowity od ekipy z Wrocławia za miłą i fachową obsługę.
 
greg
334
Świetna Pani przewodniczka piękne królewskie niegdyś miasto i mnóstwo interesujących zabytków. Polecam
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Dostępne są trzy znaczki ze Wschowy.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
W soboty muzeum nieczynne
 
Robert Salwowski
Bobik
Niesamowite zbiory
Nie wiedziałem, że Wschowa nyła tak dużym ośrodkiem menniczym. Władysław Jagiełło tez nil tu swoje monety. Warto tu być
 
Hubert A.
Hubert
ZT 334
Na dzisiaj zapowiadano ładną pogodę, więc zdecydowaliśmy się na wycieczkę po nieco dalszych okolicach i zdobycie znaczków. Rozpoczęliśmy od Wschowy i dawnej rezydencji jezuickiej. Tu spędziliśmy dobrą godzinkę, ale i tak zwiedzając z dziećmi wszystkiego nie udało się dokładnie obejrzeć. Osobiście najwięcej czasu poświęciłem wystawie "Wołyń 1943". Co prawda to tylko kilka plansz z relacjami świadków, ale można dzięki temu wyobrazić sobie "klimat" tamtych czasów.
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
ZT
Znaczki we Wschowie dostępne bez problemu, miejsca znaczkowe jak i nieoznaczone miejsca we Wschowie warte odwiedzenia, między innymi: Zamek, Ratusz.

Do Rezydencji Jezuickiej warto zabrać jak ktoś posiada, Dziennik Kolekcjonera - istnieje możliwość wbicia pieczątek w Muzeum

W przypadku Lapidarium warto zadzwonić i umówić się na zwiedzanie, nr tel. podany na bramie lub stronie Muzeum Ziemi Wschowskiej.
 
Tomasz Hejman
tomi
Muzeum
Muzeum godne polecenia, w niedawno wyremontowanym budynku. Znaczek do kupienia bez problemu. Obok mieści się biblioteka, w której na ścianie są do obejrzenia odsłonięte stare freski.
 
Samanta
ZT
Ciekawe zbiory muzealne. Znaczek do kupienia bez problemu (jeśli oczywiście nie kupiło się go w Muzeum Ziemi Wschowskiej).
 
Dana
Wschowa
Muzeum dosyć nowoczesne. Pieczątki monet do odbicia. Bilety bezpłatne (niedziela) takie jak w kamieniczkach, tyle że w innym kolorze.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Znaczek dostępny bezproblemowo, chociaż początkowo zabłądziłem i zamiast do muzeum poszedłem do IT i zmartwiłem się, że znaczków nie ma (ten sam budynek tylko z drugiej strony). Muzeum w ładnie odnowionym budynku, ciekawie prezentuje historię miasta i regionu. Świetna obsługa :)
 
-Maciej-
Dawna Rezydencja Jezuicka we Wschowie
Niedziela, 24-04-2016 r.
Jako że to niedziela wejście do muzeum bezpłatne, które czynne jest w godz. 13,00 - 17,00. Znaczek dobrze wyeksponowany w gablocie na lewo od wejścia oraz na ladzie w cenie 7 zł. Dostępne również pieczątki w sali numizmatycznej. Bardzo przemiła obsługa, ciekawe zbiory muzealne jak i prezentacje multimedialne.