Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 987 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 987 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary

GPS: 50.792728 15.835777

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary

Kowary leżą u podnóża Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Dom Tradycji to od 1993 roku siedziba Stowarzyszenia Miłośników Kowar. Zadania statutowe SMK to promocja miasta, jego historii i walorów turystycznych. W Domu Tradycji do dyspozycji są 4 sale wystawowe. Na parterze jest stała wystawa „Kowary na starej widokówce” i zabytkowy wiedeński fortepian z 1870 r. Na piętrze stała wystawa „Górnictwo Kowarskie” (TAJNE mapy rosyjskie z poszukiwań i eksploatacji rud uranu po 1945 r.) w 2 salach okolicznościowe wystawy. Na ZT znajduje się herb miasta z 1890 r. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem z Schӧnau – Berzdorf. z Niemiec i z miastami Vrchlabi i Zacler w Czechach. Organizujemy koncerty i spektakle teatralne. W 2013 obchodzono 20-lecie stowarzyszenia i 500 lat nadania praw miejskich Kowarom. Stowarzyszenie zostało uhonorowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Od 2016 roku w Domu Tradycji Miasta Kowary miejscowi artyści w różnych technikach ozdabiają pokojowe drzwi. Temat przewodni to "Kowary i okolice", a swoje prace akrylem namalowali Jerzy Jakubów, Krystyna Matusiak i Stanisław Kanonowicz.


Miejsca sprzedaży:
> Dom Tradycji, ul.Górnicza 1 Kowary, czynne: wt, czw. sob. 11.00-15.00 w wakacje codziennie 11.00-15.00

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 96 Dom Tradycji Miasta Kowary

23.05.2020 - dostępny bez problemów
09.11.2019 - dostępny bez problemów
22.07.2019 - dostępny bez problemów
22.07.2019 - dostępny bez problemów
03.07.2019 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mateusz Ryczkowski
MatZG91
Ok
Izba działa w ograniczonych dniach i godzinach, ale działa. Wstęp co łaska. Całkiem ciekawe zbiory regionalne. Pani ciekawie opowiada całą historię Kowar, jeśli ktoś chce. Polecam
 
Sheep
Sheep
Były obawy..
Były wielki obawy jak to będzie. Myślałem, że to kolejne nudne miejsce do odznaczkowania. Ale jednak nie. Wstęp za darmo do tego bardzo fajnie urządzone pomieszczenia. Byliśmy z synem 18 miesięcznym więc Pan oprowadzający nie opowiadał nam 1000 historii tylko skupił się na zaciekawianiu syna :) Bardzo fajne miejsce, świetne malunki na ścianach zewnętrznych.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Dom Tradycji
Zanim dotarłam do Domu Tradycji przeszłam się urokliwą uliczką kowarskiej starówki. Uwagę zwracają piękne kamieniczki, niestety, nie wszystkie odnowione, klomby, ławeczki, dużo kwiatów. W Informacji Turystycznej przy ratuszu zdobyłam pokaźny zbiór pieczątek.
A w Domu Tradycji oprowadzał mnie pan ze Stowarzyszenia Miłośników Kowar, autor osi czasu z sali na parterze. Dowiedziałam się wielu ciekawostek o historii Kowar. Moją uwagę zwróciła kolekcja starych fotografii oraz niesamowity aparat rentgenowski.
Znaczek dostępny w cenie 7 zł.
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Fajne miejsce, dużo pieczątek, mili gospodarze. Znaczek po 7 zł. Polecamy.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 96
Kowary jakoś zawsze były poza moim zasięgiem. Zawsze miałem to miejsce w planach urlopowych, jednak od 3 lat nie udawało się tutaj dotrzeć. Tym razem będąc w pobliżu postanowiliśmy odwiedzić Kowary, a że dzień był parny i w góry nie bardzo chciało się iść, postanowiliśmy zwiedzić to miasteczko. Punkt pierwszy to Dom Tradycji. Wpadliśmy do środka i od razu trafiliśmy pod skrzydła pana, który oprowadził nas po wnętrzach opowiadając o zgromadzonych przedmiotach, historiach miejsc i ludzi. Z zewnątrz budynek kolorowy, ale w środku jeszcze bardziej ciekawy. Może niektórym wyda się, że zgromadzono tutaj przedmioty zwykłe, znane większości, ale gdy zaczniecie patrzeć dokładniej znajdziecie perełki, o których istnieniu nie zawsze mieliście pojęcie. To miejsce stworzone z pasją, przez pasjonatów, którzy cieszą się z każdego turysty i przekazują mu całą swoją wiedzę o regionie. Zwiedzając Dom Tradycji Miasta Kowary czas się dla nas zatrzymał. Później były jeszcze rozmowy z paniami, które świetnie znają nie tylko Kowary, ale i dalsze okolice. Nabyta w tych rozmowach wiedza była bezcenna. A potem przyszedł czas na dalsze zwiedzanie miasteczka i tak właśnie minęła nam całkiem spora część dnia. P.S. Oprowadzanie jest darmowe, ale na stoliczku przy wejściu stoi skarbonka, do której warto wrzucić banknocik na dalszy rozwój miejsca. Nie zapomnijcie o tym :-)
 
Agata Wdowiarz
inesa
polecamy
Pan który nas oprowadzał po Izbie, bardzo ciekawie opowiadał. Polecamy!
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
Pani która pracuje w Domu Tradycji,posiada bardzo dużą wiedzę na temat historii Kowar i chętnie o niej opowiada.Znaczek po 7.00 złotych i dużo pieczątek
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
ZT 96
Znaczek po 7zł. Ładne pieczątki i miejsce warte zwiedzenia. Ciekawe miejsce. Panie z pasją zasypały nas informatorami.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 96
Miejsce warte odwiedzin i poświęcenia czasu na poznanie historii Kowar. Prowadzone przez ludzi z pasją i ciekawie opowiadających o przeszłości. Cena ZT standardowa.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Jeśli traficie w godziny otwarcia, to znaczki są do kupienia bez problemu, a Dom Tradycji do zwiedzenia. Są też bardzo ładne pieczątki do przystęplowania. Cena znaczka 7zł.
 
Artur Baranowski
Beuthen
Izba Tradycji
Dom Tradycji bardzo ciekawy. Skromny lecz dobrze zagospodarowany. ZT dobrze wyeksponowany. Ogólnie polecam jeśli ktoś chce się zapoznać z czasami świetności miasta.
 
Monia Monia
Monia
zamkniete
Pomimo tego że na drzwiach zostało napisane że w wakacje otwarte codziennie dzisiaj było zamkniete :( jak się dowiedzieliśmy wakacje zaczynają się dopiero od 1 lipca....
 
Rafał 82
Kowary
Dom Tradycji może mały ale ma swój urok. Znaczek dobrze widoczny przy wejsciu w cenie 7 zł.