Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 619 Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju

GPS: 49.950592 18.568375

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 619 Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju

Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju został wybudowany w 1862 roku. Obiekt ten wzniesiony został przez Feliksa von Königsdorffa  w stylu szwajcarskim w oparciu o konstrukcję szkieletową. We wnętrzu mieściły się dawniej kabiny kuracyjne, a także kawiarnia z salą taneczną i kasyno. W Domu Zdrojowym można też było napić się solanki leczniczej. W 1994 roku uzdrowisko zakończyło w tym miejscu swoją działalność, a obiekt przekazano Miejskiemu Ośrodkowi Kultury. W roku 1998 budynek poddano gruntownej modernizacji. Odtworzono m.in. ganek frontowy i charakterystyczną elewację. Obecnie w miejscu tym mieści się kawiarnia oraz Miejski Ośrodek Kultury skupiający wokół siebie liczne kluby i stowarzyszenia, organizujący różnorodne imprezy kulturalne, festiwale, prelekcje czy warsztaty. Budynek znajduje się niemal w centrum malowniczego Parku Zdrojowym o powierzchni blisko 18 hektarów, w którym znaleźć można wiele interesujących gatunków roślin.


Miejsca sprzedaży:
> Oddział PTTK w Jastrzębiu Zdroju, ul. Harcerska 14 B, Jastrzębie Zdrój (wt., czw. w godz. od 15:00 do 17:00, w pozostałe dni po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 609438214

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 619 Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 619 Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 619 Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 619 Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 619 Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 619 Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju

18.08.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
02.07.2022 - znaczek niedostępny
19.02.2022 - znaczek niedostępny
28.09.2021 - dostępny bez problemów
24.09.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Kornelia Paździor
Kornelia50
ZT619
Znaczek kupiony w PTTK (budynek MOSiR) cena 8 zł. Park w jesiennym słońcu wygląda pięknie.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
619
Mimo niedzieli po kontakcie telefonicznym udało się zdobyć znaczek turystyczny w standardowej cenie. Trzeba podjechać pod wskazany adres . Sam park zdrojowy i dom prezentowały się pięknie podczas dzisiejszej słonecznej pogody. W parku coś do zdrowia to inhalatorium czynne codziennie od 8-20 . Warto poświecić trochę czasu na spacer po parku z bogata różnorodnością flory .
 
Andrzej Chełmiński
Re: 619
Proszę poprawić cenę znaczka jest po 7zł. a nie po 8.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Dom Zdrojowy
Nam też nie udało się kupić Znaczka na miejscu ale warto pospacerować po Parku. Jest on obecnie w intensywnym remoncie - więc już niedługo będzie jeszcze piękniejszy. Warto posiedzieć w inhalatorni, zrelaksować się i powdychać powietrze bogate w jod. I mamy jak nad morzem!
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 619
W przeciwieństwie do poprzedników nam nie udało się dodzwonić ani w poniedziałek-29.04, ani we wtorek-30.04. Na miejscu zastaliśmy zamknięte drzwi, choć biuro powinno być we wtorek czynne w godz. 15-17. Na drzwiach informacja o godzinach pracy zgodna z info na stronie znaczka, ale chyba wszyscy świętujemy długi weekend.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 619 Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju
Znaczek dostępny chyba w każdy dzień dzięki uprzejmości sprzedającego. Wystarczy dzień wcześniej zadzwonić na podany numer i podjechać na Harcerską 2 pod blok.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 619
Park, w którym można odpocząć po podróży, jak kto lubi to nawet wtedy, gdy pada deszcz. Szkoda jednak, że Znaczek Turystyczny dostępny jest tak daleko od obiektu. Cena standardowa miejsce słabo oznaczone(logo ZT jest na drzwiach), ale trzeba najpierw znaleźć te drzwi.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 619
Obiekt odwiedzony wczesnym rankiem, albo jak kto woli nocą. Piękny budynek i do tego ładnie oświetlony. Tuż obok znajduje się jeszcze muszla koncertowa i kilka innych obiektów oraz zabytkowy park, który jesienią wygląda cudownie.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
park
Ciekawy, ładnie odrestaurowany budynek. Obok kilka innych budynków dawnego jastrzębskiego zdroju położonych w ładnym parku. ZT do kupienia w oddziale PTTK, który mieści się w budynku MOSiR na zachód od stadionu.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 619
Obiekt ciekawy architektonicznie, warto również pospacerować po parku i skorzystać z Inchalatorium.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczek można kupić bez problemu, nawet poza godzinami otwarcia oddziału PTTK, wystarczy tylko zadzwonić wcześniej i umówić się. Cena standard 7zł.