Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 546 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 546 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 267 Drewniany kościół św. Marcina w Bukowcu

GPS: 52.292708 16.250408

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 267 Drewniany kościół św. Marcina w Bukowcu

Bukowiec to wieś w gminie Nowy Tomyśl z kościołem pw. św. Marcina z lat 1737-1742. Gruntownie kościół przebudowano w 1923 roku wg projektu architekta Stefana Cybichowskiego, kiedy to stary kościół przecięto poprzecznie nowym budynkiem. Wnętrze kościoła wyremontowano w l. 1982-84 pod kierunkiem Teodora Szukały. Zbudowany w konstrukcji zrębowej, oszalowany, pierwotnie orientowany, z nawą na planie prostokąta i trójbocznie zamkniętym prezbiterium. Od wschodu przylega do kościoła prezbiterium pierwotnego kościoła, również zamknięte trójbocznie, które obecnie pełni funkcję kaplicy. Od zachodu do nawy przylega część dawnej nawy z wieżą. Od zachodu i północy znajdują się podcienia. Dachy kościoła pokryte dachówkami. Połączenie starego i nowego kościoła stworzyło interesujące wnętrze ze stropami dekorowanymi listwami nawiązującymi do sklepienia gwieździstego w części dawnego prezbiterium i o podziałach kasetonowych. We wnętrzu znajdują się dwie empory muzyczne od zachodu i południa. Wyposażenie kościoła z XVII i XVIII w. oraz jednolita dekoracja w stylu art deco. 


Miejsca sprzedaży:
Sklep "U Króla" naprzeciw kościoła, ul. Kościelna 8, Bukowiec


26.05.2017 - dostępny bez problemów
23.05.2017 - dostępny bez problemów
23.05.2017 - dostępny bez problemów
22.05.2017 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

jandyk@WP.PL
bartłomiej
Piękny znaczek i piękny kościół.Brawo Robert.
 
Robert Salwowski
Bobik
Bukowiec
Jeden z trzech drewnianych kościołów w powiecie nowotomyskim. Bardzo znaczący historycznie. Np z tego kościoła wyruszali powstańcy wielkopolscy z tego terenu
 
Hubert A.
Hubert
Zmieniony termin dostępności
Informujemy, że w związku z drobnymi problemami znaczek dostępny będzie dopiero od dnia 23 maja. Prosimy jednak wcześniej upewnić się telefonicznie czy termin nie uległ zmianie.