Na dzień dzisiejszy w Polsce są 563 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 563 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 265 Dwór Kolesin

GPS: 52.133148 15.759023

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 265 Dwór Kolesin

Dwór Kolesin to dawny kompleks dworsko-parkowo-folwarczny, który ma rodowód barokowy. Pierwsze wzmianki o dobrach w Kolesinie pochodzą z 1582 roku. Przez wieki, aż do zakończenia II wojny światowej, tutejsze ziemie należały do państwa niemieckiego, a sam Kolesin nosił nazwę Goltzen. Pierwszym udokumentowanym właścicielem była rodzina von Kalckreuth. Następnie w 1725 roku majątkiem zarządzał ród von Stosch, a od 1870 roku rodzina Fuchs. Natomiast w 1929 stał się własnością Ignatzego Savrazina. Po II wojnie światowej stał się częścią majątku Skarbu Państwa. Do 1998 roku, kiedy stał się własnością prywatną, funkcjonował tutaj PGR. Dwór w Kolesinie powstał pod koniec XVIII wieku prawdopodobnie na miejscu starszej zabudowy. Na przestrzeni lat był wielokrotnie remontowany. Budynek jest murowany, osadzony na planie prostokąta, parterowy z użytecznym poddaszem, w części podpiwniczonym, z dachem mansardowym z wolim okiem w połaci. W starych zabudowaniach folwarcznych, obecnie odrestaurowanych, znajduje się hotel wraz z restauracją. Malowniczy krajobraz Dworu Kolesin to także prastary park i zatopione w zieleni Jezioro Wojnowskie. Pomiędzy drzewami, których wiek sięga 250 lat, płyną urokliwe strumienie. Wśród drzewostanu dominują lipy. Dwór Kolesin to miejsce, w którym piękno tradycji łączy się z nowoczesną wygodą. To wyjątkowy punkt na mapie Ziemi Lubuskiej, który intryguje poszukiwaczy śladów przeszłości i zachwyca miłośników przyrody!


Miejsca sprzedaży:
Recepcja hotelu „Dwór Kolesin”, Kolesin 14

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 265 Dwór Kolesin
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 265 Dwór Kolesin
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 265 Dwór Kolesin
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 265 Dwór Kolesin

17.06.2017 - dostępny bez problemów
16.06.2017 - dostępny bez problemów
11.06.2017 - dostępny bez problemów
11.06.2017 - dostępny z małymi problemami
01.06.2017 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Fakt, nie bardzo jest co zwiedzać, ale alejka jest wysadzona lipami, które akurat pięknie kwitną. Znaczek można kupić w recepcji hotelu, w cenie 7zł.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 265 Dwór Kolesin
W tym punkcie praktycznie nie ma, co zwiedzić, jeśli tak jak ja nie jestem zainteresowany noclegami. Rzeczony dwór to tylko dodatek w remoncie oby nie stałym. Znaczek dobrze widoczny w recepcji w cenie 7 zł. Problemem jest uzyskanie informacji gdzie ta recepcja jest i jak nie ma nikogo w niej tak (jak w moim przypadku) jak znaleźć odpowiednią osobą
 
Robert Salwowski
Bobik
Kolesin
Dwór piękny a będzie piękniejszy, bo w remoncie, a sam obiekt godny polecenia nawet na rodzinny weekendowy wypad
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Bardzo fajne miejsce. Może być bazą wypadową do zwiedzania okolic. Oferuje pokoje noclegowe. Można tam mile spędzić czas. Gdyby nie ZT to na pewno bym tam nie zawitał.