Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 1115 Dworzec Główny w Iławie

GPS: 53.582659 19.573302

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1115 Dworzec Główny w Iławie

Budynek Dworca Głównego wybudowano w 1905 r. Iława była wówczas ważnym węzłem kolejowym. Został on wybudowany w stylu neogotyckim na planie wydłużonego prostokąta. Jego charakterystyczny wygląd nadaje czerwona cegła klinkierowa. W oknie od strony miasta umieszczono przepiękny herb Iławy. W blendach na bocznych ścianach umieszczono herby miast do których wiodły linie kolejowe wychodzące z Iławy: Brodnica, Działdowo, Gdańsk, Kowalewo, Malbork, Prabuty, Toruń, Wąbrzeźno. W okresie międzywojennym dworzec w Iławie zaliczał się do dworców pierwszej klasy, zaś po zakończeniu drugiej wojny światowej dworzec przeszedł na własność PKP.  W latach 2010-2012 przeprowadzono remont generalny budynku. Obecnie Iława może poszczycić się wieloma połączeniami (w tym również do Wiednia) oraz faktem, iż jest jedyną stacją na Warmii Mazurach, na której zatrzymuje się Pendolino.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna w Iławie, ul. Niepodległości 13, Iława


17.08.2023 - dostępny bez problemów
22.07.2023 - dostępny bez problemów
22.07.2023 - dostępny bez problemów
14.06.2023 - dostępny bez problemów
14.09.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ireneusz Kraków
Ireneusz Kraków
ZT. 1115
Znaczek 10 zł.
Panie w IT miłe i pomocne.
 
Radzioactive
1115
Dworzec bardzo ładny i ciekawy architektonicznie, widziany już przeze mnie nie raz. Przyznać jednak trzeba, że w ostatnich latach dworzec i jego okolice zauważalnie wypiękniały - wszelka przylegająca infrastruktura została odnowiona i wyremontowana. Znaczek dostępny bez problemu w informacji turystycznej - w iławskim ratuszu, gdzie tradycyjnie zostaniemy obsłużeni we wzorowy sposób.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
1115
Dworzec to jedna z najbardziej oryginalnych budowli w tym mieście . Zadbany, czysty i interesujący w środku. To tez doskonały punkt przesiadkowy. Również jeden z najładniejszych w województwie warmińsko- mazurskim. Znaczek w cenie 8 zł do kupienia w IT. Fenomenalna oblsługa turysty.
 
Ewa
1115. Dworzec Główny w Iławie
Samo miasto - przeciętne. Ale Iława jest piękna i czarująca dzięki Wyjątkowej Kobiecie pracującej w IT. Miła, pomocna, uśmiechnięta, z ogromną wiedzą o mieście i okolicach... nie sposób wymienić wszystkich pozytywnych cech Pani, która jest Prawdziwym Skarbem i Wizytówką Iławy. Wyszłam z IT bogatsza o wiedzę i masę materiałów promujących rejon, zaopatrzona w znaczki turystyczne, uzupełnionym o kolejne pieczątki Dziennikiem Kolekcjonera. Polecam :-)
 
Skała
Budynek Dworca
W hali budynku Iławskiego dworca zauważyłem piękne witraże pomimo upływu czasu 9 lat od zakończenia rewitalizacji wygląda świetnie Skała