Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 996 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 996 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 949 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

GPS: 53.429411 14.557954

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 949 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza powołana została 15 grudnia 1953 roku w miejsce rozwiązanej Orkiestry RTM działającej od roku 1948. Siedzibą jej było lewe skrzydło Urzędu Miasta w Szczecinie. W 1958 r. w dziesięciolecie swego istnienia otrzymała imię Mieczysława Karłowicza. Była to pierwsza na ziemiach zachodnich, a dziewiąta w Polsce Państwowa Filharmonia. Z biegiem czasu dotychczasowa siedziba filharmonii okazała się zbyt mała. Dlatego też w 2007 r. został ogłoszony konkurs na projekt nowego budynku instytucji, który miał powstać w miejscu rozebranego w 1962 roku w wyniku zniszczeń wojennych Domu Koncertowego u zbiegu ulic Małopolskiej i Matejki. Spośród 44 propozycji została wybrana praca autorstwa Estudio Barozzi Veiga (Fabricio Barozzi, Alberto Veiga). Zwycięski projekt zakładał przedstawienie budynku Filharmonii w kształcie lodowej bryły mającej przypominać wierzchołek góry lodowej. Budowa trwała prawie trzy lata i zakończyła się wiosną 2014 roku. Uroczyste otwarcie nowej siedziby odbyło się wraz z rozpoczęciem sezonu artystycznego 2014/2015.


Miejsca sprzedaży:
Home by Wolff, ul. Jana z Kolna 7, Szczecin


26.07.2020 - dostępny bez problemów
25.07.2020 - dostępny bez problemów
02.07.2020 - dostępny bez problemów
27.06.2020 - dostępny bez problemów
26.06.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w sklepiku na Bulwarze Chrobrego.
Szukajcie budki przed restauracją Porto Grande. Na Google maps są źle pooznaczane obiekty. Ale to taki mały kwadratowy kiosk między podobnymi kioskami tylko że z jedzeniem.

Samą Filharmonię oglądałam z zewnątrz przy mojej pierwszej wycieczce do Szczecina. Dziś podeszłam jedynie pod budynek zrobić zdjęcie znaczka.
Osobiście nie czuję tego projektu. Jestem fanką starego budownictwa i zdobnictwa.
Jedno jest pewne: wyróżnia się na tle innych budynków i widać go z daleka.
 
Krzysztof Czupryński jczupryn
jczupryn
Ten punkt to porażka !!!
Kiepskie podejście o sprawy. Punkt zamknięty, brak informacji o sprzedaży znaczków w postaci naklejek czy innych banerów. Brak jakiejkolwiek informacji o dniach czy godzinach otwarcia.
Byliśmy większą lokalną grupką zbieraczy i mimo, że mieszkam w Szczecinie więcej tam nie podejdę. Wolę zamówić korespondencyjnie.
 
Skała
Jana z Kolna 7
Filharmonia jeszcze zamknięta pandemia koronawirusa i obostrzenia sanitarne w kontaktach ludzkich.Dzisiaj mogłem podziwiać architekturę budowli z zewnątrz. A wnętrze widziałem w lipcu 2019 roku, powiem że bardzo awangardowe! Natomiast niemile zaskoczyła mnie Pani! u której miałem dokonać zakupu ZTNo949 oraz Zabytkowych Żurawi Portowych. Wskazanego adresu Jana z Kolna 7 nie mogłem odszukasz pawilon na Nabrzeżu Bosmanatu.W końcu odnalazłem bo moich telefonów Pani nie odbierała? A byliśmy umówieni od godz 11:30 w dniu dzisiejszym! Weszłem do wnętrza by dowiedzieć się że dzisiaj będzie nieczynne! bo są do wykonania jakieś prace adaptacyjne? Pytam to po co ja przyjechałem ponad 220km do Szczecina? na spacer! Znaczków nie widziałem na oczy w końcu usłyszałem od Pani że może mi wysłać na adres domowy. Zapłaciłem 16,00zł +4zł priorytet i będę czekał!!