Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 949 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

GPS: 53.429411 14.557954

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 949 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza powołana została 15 grudnia 1953 roku w miejsce rozwiązanej Orkiestry RTM działającej od roku 1948. Siedzibą jej było lewe skrzydło Urzędu Miasta w Szczecinie. W 1958 r. w dziesięciolecie swego istnienia otrzymała imię Mieczysława Karłowicza. Była to pierwsza na ziemiach zachodnich, a dziewiąta w Polsce Państwowa Filharmonia. Z biegiem czasu dotychczasowa siedziba filharmonii okazała się zbyt mała. Dlatego też w 2007 r. został ogłoszony konkurs na projekt nowego budynku instytucji, który miał powstać w miejscu rozebranego w 1962 roku w wyniku zniszczeń wojennych Domu Koncertowego u zbiegu ulic Małopolskiej i Matejki. Spośród 44 propozycji została wybrana praca autorstwa Estudio Barozzi Veiga (Fabricio Barozzi, Alberto Veiga). Zwycięski projekt zakładał przedstawienie budynku Filharmonii w kształcie lodowej bryły mającej przypominać wierzchołek góry lodowej. Budowa trwała prawie trzy lata i zakończyła się wiosną 2014 roku. Uroczyste otwarcie nowej siedziby odbyło się wraz z rozpoczęciem sezonu artystycznego 2014/2015.


Miejsca sprzedaży:
> Made in Szczecin, ul. Sienna 11, Szczecin

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 949 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 949 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 949 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

25.05.2024 - dostępny bez problemów
02.05.2024 - dostępny bez problemów
24.02.2024 - dostępny bez problemów
03.01.2024 - dostępny bez problemów
03.01.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

karolina filip
karolina filip
ciekawe miejsca znaczkowe i miejsce sprzedazy
Dwa znaczki 950 i 949 w jednym miejscu, miejsca znaczkowe warte obejrzenia, w filharmoni w srodku piekne kręcone schody, dzwigozaury warte obejrzenia, jak i cala okolica. Ale równiez polecam punk sprzedazy- bardzo przyjemne miejsce, duzo pamiątek ze Szczecina i ciekawe opowieści właścicielki. polecam
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
filharmonia
Punkt sprzedaży jak w opisie, na jednej z uliczek starego miasta, obok ratusza. Czynny w sobotę do 18 więc znaczki mimo późnej pory udało się kupić. Budynek filharmonii ciekawy, wyróżnia się z otoczenia. Nie przepadam za taką architekturą ale ten jest po prostu ładny.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
949
Nie istnieje punkt sprzedaży!!!!!!!
 
Turysta
Punkt nie istnieje
Przy Wałach powiedziano, że punktu już nie ma, właściciel wyprowadził się nie wiadomo gdzie.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Niestety w poniedziałki sklepik nieczynny przy wałach chrobrego , jest natomiast logo znaczków , więc wiadomo , że na pewno są do kupienia , znaczka nie udało się dziś zdobyć , uzupełnię kolekcję innym razem . Natomiast filharmonia zaskakuje stylistyką , wyróżnia się . Jeden z najciekawszych i charakterystycznych obiektów w Szczecinie .
 
Krzykos
Krzykos
ZT 949
Budynek filharmonii, bez wątpienia, wyróżnia się swoją wyjątkową stylistyką. Czy się podoba, czy nie, to rzecz gustu i subiektywnego odczucia każdego z nas. Jednak jego oryginalna architektura sprawia, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Szczecina.
ZT dostępny bez problemu w sklepiku przy Wałach Chrobrego, w standardowej cenie 8 zł. Na szybie pawilonu widoczna znaczkowa naklejka.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 949
Znaczki Turystyczne to uniwersalny projekt pokazujący ciekawe miejsca i obiekty te nowe i te stare. To nasze indywidualne podejście czy nam się coś podoba. Idąc tym tropem to ta góra lodowa w pełni zasługuje by być na Znaczku Turystycznym. Do miejsca sprzedaż mam jakieś 460 km., więc się do tego przygotowałem czerpiąc wiedzę z bogatych wpisów poprzedników. Punkt sprzedaży czynny od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00 - 18:00. Przyczłapałem całą drogę od katedry do kiosku, spacer nad wodą dobrze robi na nerwy i ogólnie na zdrowie. Istnieje ryzyko, że punkt może być zamknięty, ale ja przejechałem ponownie zobaczyć piękny Szczecin, a znaczek to wisienka na torcie nie koniecznie musi być od razu zjedzona.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w sklepiku na Bulwarze Chrobrego.
Szukajcie budki przed restauracją Porto Grande. Na Google maps są źle pooznaczane obiekty. Ale to taki mały kwadratowy kiosk między podobnymi kioskami tylko że z jedzeniem.

Samą Filharmonię oglądałam z zewnątrz przy mojej pierwszej wycieczce do Szczecina. Dziś podeszłam jedynie pod budynek zrobić zdjęcie znaczka.
Osobiście nie czuję tego projektu. Jestem fanką starego budownictwa i zdobnictwa.
Jedno jest pewne: wyróżnia się na tle innych budynków i widać go z daleka.
 
Krzysztof Czupryński jczupryn
jczupryn
Ten punkt to porażka !!!
Kiepskie podejście o sprawy. Punkt zamknięty, brak informacji o sprzedaży znaczków w postaci naklejek czy innych banerów. Brak jakiejkolwiek informacji o dniach czy godzinach otwarcia.
Byliśmy większą lokalną grupką zbieraczy i mimo, że mieszkam w Szczecinie więcej tam nie podejdę. Wolę zamówić korespondencyjnie.
 
Skała
Jana z Kolna 7
Filharmonia jeszcze zamknięta pandemia koronawirusa i obostrzenia sanitarne w kontaktach ludzkich.Dzisiaj mogłem podziwiać architekturę budowli z zewnątrz. A wnętrze widziałem w lipcu 2019 roku, powiem że bardzo awangardowe! Natomiast niemile zaskoczyła mnie Pani! u której miałem dokonać zakupu ZTNo949 oraz Zabytkowych Żurawi Portowych. Wskazanego adresu Jana z Kolna 7 nie mogłem odszukasz pawilon na Nabrzeżu Bosmanatu.W końcu odnalazłem bo moich telefonów Pani nie odbierała? A byliśmy umówieni od godz 11:30 w dniu dzisiejszym! Weszłem do wnętrza by dowiedzieć się że dzisiaj będzie nieczynne! bo są do wykonania jakieś prace adaptacyjne? Pytam to po co ja przyjechałem ponad 220km do Szczecina? na spacer! Znaczków nie widziałem na oczy w końcu usłyszałem od Pani że może mi wysłać na adres domowy. Zapłaciłem 16,00zł +4zł priorytet i będę czekał!!