Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 1077 Folwark Mnichy

GPS: 52.540870 15.982068

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1077 Folwark Mnichy

Folwark Mnichy znajduje się w powiecie międzychodzkim w dolinie niewielkiej rzeczki Kamionki. Obecny budynek dworski pochodzi z 1908 roku, jednak w bryle tej budowli znaleźć można pozostałości osiemnastowiecznego budynku, wzniesionego jeszcze przez rodzinę Sczanieckich. Budynek ten wzniesiony został na planie prostokąta. Fasada z charakterystycznym ryzalitem mieszczącym wejście główne. Jej szczyt wieńczy ozdobny ryzalit z figurą putta z rogiem obfitości oraz ozdobnymi wazami na zakończeniach fryzu. Całość udekorowana jest roślinnymi girlandami i owalami. W skład zespołu folwarcznego wchodzi także zbudowany z czerwonej cegły, na kamiennej podmurówce, budynek rządcówki z 1868 roku. Budynek ten z dworem połączony jest filarową galerią. Ponadto zespół folwarczny tworzy także stajnia z powozownią, budynek dawnej stodoły, a także gołębnik i gorzelnia. Do części dworskiej przylega zabytkowy park, założony w XIX wieku z historycznymi okazami drzew i krzewów. Na terenie folwarku mieści się ponadto izba rybacka, prezentująca bogate tradycje rybackie w regionie.


Miejsca sprzedaży:
> Folwark Mnichy, Mnichy 3/1 (w razie konieczności nr telefonu kontaktowego znajduje się przy bramie)
> Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach


07.09.2023 - dostępny bez problemów
22.09.2022 - dostępny bez problemów
27.08.2022 - dostępny bez problemów
26.06.2022 - dostępny bez problemów
15.01.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Podjechaliśmy pod bramę i zadzwoniliśmy w domofon, syn właścicielki otworzył i sprzedał nam znaczek.
Otwierają się na turystów i mają plany rozwojowe w postaci noclegów i restauracji.
Ładnie, częściowo wyremontowane budynki. Jest potencjał.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1077
Na rozległym terenie rozrzucone są zabudowania zespołu Pałacowo Folwarcznego.To kolejny takie obiekt który jest ratowany od znajomego szczenia.Zespół obejrzany z zewnątrz bez problemu. A dziki zaradności przewodnika wycieczki i uprzejmości Właścicielki Znaczek Turystyczny zdobyty Dziękuję
 
Tomasz Szkudlarek
Tomasz Szkudlarek
Pieczątka
Dziękuję Paniom z biura za przesłanie pieczątki na adres domowy.Pozdrawiam goraco ,życząc miłego dnia.
 
Maria i Jerzy
Folwark Mnichy
Historia obiektu opisana na 2 tablicach usytuowanych na terenie folwarku uzupełniona została informacjami przekazanymi przez bardzo sympatyczną właścicielkę. Dziękujemy za miłą i ciekawą rozmowę przy kawie i herbacie.
 
Zygmunt Pihan
Zygmunt
Mnichy
Przykro nie ma nr twlefonu przy bramnie
 
Skała
Folwark
Kolejne ciekawe miejsce na pograniczu wielkopolski ze znaczkim turystycznym ciekawe zabudowania niektóre po liftyngu mogę powiedzieć przywrócone historii z lat świetności Folwarku Park ze staro drzewiem ale nie zauważyłem żadnej alejki prowadzącej do wnętrza? Izba Rybacka tylko niedostępna! Dawna gorzelnia z wyróżniającym się kominem obiekt do fotografowania! Stajnia, powozownia! Przy odrobinie fantazji można sobie wyobrazić? ZT 1077 zdobyłem za 8,00 zł jedna z 2 Pań powiedziała Mi przy Parku są tablice /2/proszę sobie przeczytać o historii powstania Folwarku! Właściwie mój niedosyt z powodu niedostępnych obiektów wynagrodzł Mnie siedzący po drugiej stronie na gnieździe bocian!i upalne południe Skała z Poznania.
 
Alicja
VIATRIX
Piątego czerwca 2021 roku byłam uczestnikiem Rajdu Tropem Znaczka Turystycznego. Zwiedziliśmy: Sieraków - Muzeum Zamek; Chalin- Ośrodek Edukacji Przyrodniczej (tu w przyszłości też będzie znaczek!);Prusim (aż trzy znaczki turystyczne) Dwór w Prusimiu,Skansen Olandia w Prusimiu – wiatrak typu Holender,Skansen Olandia w Prusimiu – wiatrak typu Paltrak; Folwark Mnichy - znaczek turystyczny świeżynka :) Meta czekała na nas w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej - Mniszki i owszem znaczek turystyczny obrazujący warsztaty ginących zawodów.
 
Marek
Re: VIATRIX
Potwierdzam, zdobyłem tego dnia sześć znaczków turystycznych do kolekcji.
 
Roman Binder
borsuk
Znaczek
Obiekt odwiedziłem 2 czerwca i znaczek nabyłem z pewnymi problemami gdyż jest to miejsce prywatne i do końca nie wiadomo było gdzie on jest sprzedawany. Na znaczku jest reprezentacyjny budynek ale znaczek jest sprzedawany w biurze obok w czerwonym budynku.
 
Paweł Peszko
Rapid_P_P
Paweł
Dzisiaj (Niedziela) wracając z nad morza, postanowiliśmy odwiedzić Folwark. Niestety nigdzie w internecie nie znaleźliśmy informacji o dniach i godzinach otwarcia, nie było też numeru kontaktowego. Pojechaliśmy w ciemno i niestety nie udało nam się zwiedzić obiektu, ponieważ był zamknięty. Dzwonienie (nieopisanym)domofonem przy bramie też nie pomogło. Szkoda, bo obiekt wydawał się interesujący.