Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1298
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1298!

No. 383 Gmina Komorniki - Zawsze w dobrym kierunku

GPS: 52.333244 16.808177

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 383 Gmina Komorniki - Zawsze w dobrym kierunku

Pierwsze ślady osadnictwa na obszarze gminy Komorniki datowane są na ok. IX-VII tysiąclecie p.n.e.,. W samych Komornikach odkryto ślady obecności człowieka z tzw. kultury pomorskiej. Pierwsze wzmianki o Komornikach pochodzą z bulli papieża Innocentego II z roku 1136. Na bazie istniejącego już osadnictwa lokowano wieś Komorniki (1286-1297). W czasie zaborów ludność Ziemi Komornickiej zaciekle broniła się przed kolonizacją pruską. Komorniki pozostały ostoją polskości, a w latach 80. XIX w. protestowano przeciwko rugowaniu języka polskiego ze szkoły. Obecna Gmina Komorniki powstała w1973 r. Na terenie gminy znajduje się wiele ciekawych obiektów, do których należą m.in: zespół dworsko-folwarczny w Szreniawie (siedziba Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego), wieża widokowa z Mauzoleum Bierbaumów, a także parki dworskie w Szreniawie, Komornikach i Głuchowie. Do bardzo ciekawych obiektów z przyrodniczego, krajobrazowego, a także historycznego punktu widzenia należy uroczysko Kątnik. Niewątpliwym atutem Gminy Komorniki jest także położenie w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego, oraz liczne szlaki turystyczne przebiegające przez teren gminy. Ciekawostką może być fakt, że okolice Komornik były miejscem odwiedzin Cesarza Napoleona, który w roku 1806 wizytował te tereny i na zaproszenie hrabiego Ksawerego Działyńskiego odwiedził pałac w Konarzewie.


Miejsca sprzedaży:
> Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, ul. Kościelna 37, Komorniki (czynne w godzinach pracy biblioteki) (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 383 Gmina Komorniki - Zawsze w dobrym kierunku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 383 Gmina Komorniki - Zawsze w dobrym kierunku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 383 Gmina Komorniki - Zawsze w dobrym kierunku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 383 Gmina Komorniki - Zawsze w dobrym kierunku

23.08.2023 - dostępny bez problemów
06.05.2023 - dostępny bez problemów
23.01.2023 - dostępny bez problemów
28.10.2022 - dostępny bez problemów
08.01.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 383 Gmina Komorniki - Zawsze w dobrym kierunku
Choć w Komornikach nie spotkaliśmy nikogo w żółtych koszulkach z Komornickiego Klubu to wiemy, że udaliśmy się w dobrym kierunku.
 
Maja Urbańczyk
prabut
Komorniki
Komorniki to urokliwa gmina i miejscowość, z pomysłem na siebie, który stara się krok po kroku realizować. Położona blisko Wielkopolskiego Parku Narodowego z jednej strony, a Poznaniem z drugiej. W ostatnim czasie Komorniki wzbogaciły się o nowy, bardzo ciekawy obiekt architektoniczny, którym jest Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki. W nim właśnie znajduje się biblioteka, w której można nabyć wszystkie 5 znaczków. A przemiła Pani bibliotekarka doda jeszcze przewodniki, informatory, ulotki i mapy turystyczne :) Warto do nich zajrzeć bo gmina ma do zaoferowanie jeszcze kilka bardzo ciekawych miejsc.
 
Roman Binder
borsuk
Komorniki
Piękna miejscowość ale co najważniejsze to po znaczki miłośnicy piłki nożnej powinni udać się do Hotelu gdzie jest wystawa piłek z autografami piłkarzy i proporczykami klubów piłkarskich.
 
Jakub Brzózka
Jakub Brzózka
Gmina Komorniki - Zawsze w dobrym kierunku
Znaczek dostępny bez problemu, zakupiony w kwiaciarni , bardzo miła Pani sprzedająca! Znaczek w cenie 7zł do znaczka otrzymałem również dwa pozostałe znaczki w tym Joker ! Pozdrawiam
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
ZT
znaczek dostępny w Gminie, razem ze znaczkiem okolicznościowym
 
Anna
Anna
Znaczek
Znaczki dostępne w dużej ilość w kwiaciarni.
 
Hanna Piekut - Stanisławska
Hanna
znaczek
Sobota - Znaczek z kwiaciarni, nadal z mapką i zakładką. Przemiła Pani sprzedajaca.
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
No.383
Pani w kwiaciarni bardzo miła. Znaczek dostępny po 7zł, do tego mapa i ulotki w gratisie dla promocji idei ZT wśród znajomych.
 
Danuta Świątek
Dana
Komorniki
W opisie znaczka jest informacja, że sklep z kwiatami jest czynny do 21. Na zwiedzanie mogłam przyjechać wieczorem. ZT chciałam kupić przed odjazdem do Poznania przed 21-wszą. Była około 20.30. Wszystko ciemne, ale skoro tu dotarłam, chciałam znaczek mieć! Stwierdziłam, że chyba tutaj mieszkają właściciele sklepu, więc zaczęłam dzwonić do drzwi. Po kilkakrotnych dzwonkach wyszła starsza pani w koszuli nocnej, przerwała mi w pół słowa mój jak najbardziej uprzejmy wywód na temat zakupu znaczka i zatrzasnęła mi drzwi... Powiedziała, że sklep jest czynny do 20. Ale w tym dniu był czynny chyba jeszcze krócej, bo był już na głucho zamknięty! A kwiatów chyba nie da się tak poskładać w pół godziny...
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.383
To znaczek promujący gminę Komorniki i moją wielkopolskę.Znaczek nabylem w kwiaciarni zamiast kwiatów za jedyne 7 zł.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 383
Cena znaczka standardowa, ja również otrzymałem mapę w sklepie Pani Danuty.
 
Waldemar Dejnega
dejnegaw
Komornik
Potwierdzam. Pani była bardzo miła i również otrzymałem mapę ZT.
 
Paweł P
Komorniki
Znaczek kupiony bez problemu w Kwiaciarni, bardzo miła Pani, dołączyła również zakładkę z ZT oraz mapę ZT z 2014, uprzejmie dziękuję :)
Pozdrawiam
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Komorniki
Znaczek kupiliśmy w sklepiku na Poznańskiej. Do znaczka załączona ulotka i zakładka. Pani ma jeszcze Mapy ZT z 2014r!
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Komorniki
ZT kupiony w sklepie przy Poznańskiej, dostałem też ulotki i mapę znaczków.
 
Adam
Porada
Zalecam,szczegolnie niezmotoryzowanym, kupno ZT w sklepie z kwiatami. Blizej i pewniej niz w Osrodku Kultury
 
Samanta
ZT
Znaczek kupiłam w księgowości. Miło, sympatycznie, dostałam również pieczątkę. Cena znaczka 7 zł.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 383
Znaczek zakupiony podczas Eko Majówki w Komornikach. To świetna promocja gminy i oby więcej znaczków w tej części regionu, bo w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego jest co pokazać.
 
Marta i Michał
No.383
Znaczek zdobyliśmy na Eko-Majówce w Komornikach, gdzie odbyła się oficjalna premiera krążka. Cena: 7 zł. Nie od dziś wiadomo, iż gmina Komorniki, jak i cały powiat poznański obfituje w przepiękne miejsca. Dzięki Znaczkowi Turystycznemu jej walory będą mieli okazję poznać kolekcjonerzy z całej Polski.
Mamy nadzieję, iż do promocji poprzez Znaczki dołączą również poszczególne miejsca turystyczne z gminy. Czekamy z niecierpliwością.