Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1109
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1109!

No. 893 Gmina Stegna

GPS: 54.326429 19.119747

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 893 Gmina Stegna

Gmina Stegna położona jest w północno - zachodniej części powiatu nowodworskiego w województwie pomorskim. Należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej, otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego. Dzięki atrakcyjnemu położeniu, wyjątkowemu mikroklimatowi i wspaniałym krajobrazom na terenie Gminy Stegna znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe przyciągające rzesze turystów. Największym atutem gminy są piaszczyste plaże bogate w bursztyn i pasmo wydm porośniętych borami sosnowymi.  Gmina bogata w liczne rzeki i kanały stanowi raj dla wędkarzy, a ponadto jest interesującym miejscem dla wielbicieli wszelkiego rodzaju turystyki. Atrakcyjność gminy podnoszą liczne zabytki architektoniczne i przemysłowe, które związane są z bogatą historią tych terenów. Poszukiwacze ciszy i spokoju również znajdą tu swoje miejsce. Wszelkie wrażenia spotęguje obcowanie z przyrodą, która obfituje tutaj w ciekawe okazy fauny i flory, dzięki czemu Gmina Stegna włączona została do otuliny  Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.


Miejsca sprzedaży:
> Ośrodek Wczasowo-Kolonijny "Baltica", ul. Powstańców Warszawy 9B, Stegna


30.07.2021 - znaczek niedostępny
12.07.2021 - znaczek niedostępny
31.05.2021 - znaczek niedostępny
25.08.2020 - znaczek niedostępny
19.08.2020 - znaczek niedostępny





Dodać komentarz



*) pola obowiązkowe

Kmch
Re: Dostępność ZT
Potwierdzam.
 
Marek Matysik
aptekarz
Dostępność ZT
Pan z recepcji twierdzi, że znaczków nie ma od 2 lat. Jak się wyraził „dali na początku po 20 sztuk, które rozeszły się w ciagu miesiąca i koniec, nie przysyłają”
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 893
W "Syrence" znaczków nie ma. Dostępne w recepcji ośrodka "Baltica", która jest czynna od 11.00 i nie ma możliwości otrzymać ich wcześniej.
 
Rafał T
Rafał 82
Stegna
Znaczek dostępny ale nie w OW "Syrenka" bo się skończyły tylko w OW "Baltica"
 
Bogusław
Z Kalisza
Super że w gminie powstał Znaczek Turystyczny.
Przez Stegne i gmine wiedzia trasa Rowerowego Rajdu Dookoła Polski.
Napewno nie jeden turysta i kolekcjoner Z.T. wyjedzie zadowol i bogatrzy o kolejne trzy Znaczki Turystyczne a może z czasem będzie ich więcej
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Miejscowość ciekawa krajoznawczo i wypoczynkowo.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 893
Nie za bardzo lubię miejscowości nadmorskie w sezonie wszędobylskie tłumy mnie odstraszają, ale okazuje się, że po sezonie można ciekawie spędzić czas w gminie Stegna jest wiele ciekawych i cennych miejsc jak Ujście Wisły, Żuławki z unikalnym domem podcieniowym czy mierzeja Wiślana. Nie sposób wszystko zobaczyć w kilka dni tak, więc gminę wpisuję sobie w plany posezonowe. A Stegnę odwiedziłem w czasie VIII Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczka Turystycznego i Znaczek zdobyłem. W niedalekiej odległości można zdobyć jeszcze kilka ZT, ale liczę, że będzie więcej, bo miejsc godnych ZT w tej gminie jest wiele
 
Hubert A.
Hubert
Gmina Stegna
Przyznam szczerze nie nawidzę nadmorskich kurortów wypoczynkowych w sezonie, ale okazuje się, że po sezonie, gdy już nie ma tłumów, są to niezwykle ciekawe miejsca. Nie udało się zobaczyć wszystkiego, ale mimo wszystko kilka atrakcji udało się zaliczyć i to tylko wzmogło mój apetyt i spotęgowało ochotę na kolejną wizytę. Patrząc pod kątem znaczków turystycznych, to gmina ma ogromny potencjał i ja widzę tu conajmniej kilka kolejnych znaczków, które pozwolą poznać niezwykle ciekawe obiekty architektoniczne, zabytki techniki czy osobliwości przyrody.
 
Danuta Świątek
Dana
Stegna
Warto zwiedzić, na pewno nie odkryłam wszystkich uroków tej gminy...
ZT zdobyty na Spotkaniu Kolekcjonerów ZT