Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 1129 Góra Zamkowa w Drohiczynie

GPS: 52.394329 22.658170

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1129 Góra Zamkowa w Drohiczynie

Góra Zamkowa była przed wiekami elementem siły dawnych włodarzy Drohiczyna, którymi na przemian byli książęta ruscy, litewscy i mazowieccy. Właśnie dlatego gród był przez wieki przedmiotem politycznych rozgrywek i dynastycznych sporów. Na wałach drohiczyńskiej twierdzy rozpoczynały się wzloty i upadki świetności książąt i władców.  Dzisiaj Góra Zamkowa to punkt widokowy na niezwykle malowniczą dolinę rzeki Bug. Po dawnym drohickim zamku, który wznosił się na tym miejscu przed wiekami, nie pozostał żaden ślad. Prace archeologiczne prowadzone w 2012 r. pozwoliły odkryć zarys jego kamiennych fundamentów. Na szczycie góry znajduje się obelisk wzniesiony w X rocznicę odzyskania niepodległości przez  Polskę. Góra Zamkowa była również plenerem w wielu znanych polskich filmach. Andrzej Wajda kręcił tutaj m.in. "Kronikę wypadków miłosnych" oraz "Panny z Wilka".


Miejsca sprzedaży:
> Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 13, Drohiczyn


01.09.2023 - dostępny bez problemów
30.08.2023 - dostępny bez problemów
26.08.2023 - dostępny bez problemów
13.05.2023 - dostępny bez problemów
25.10.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Kaczmarczyk
1129
Znaczek można kupić w budce pełniącej funkcje informacji turystycznej w parku miejskim. Góra Zamkowa uwodzi widokami na rzekę Bug tak samo ładnie o każdej porze roku.
 
Anna Pietrzak
Anna Pietrzak
1129
Wspaniała obsługa w Gminnym Ośrodku Kultury - nie tylko pokierowano nas do punktu sprzedaży Znaczków, ale jeszcze specjalnie go dla nas otwarto (z powodu pogody był zamkniety). Serdecznie dziękujemy I pozdrawiamy Drohiczyn
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Drohiczyn
Znaczki dostępne bez problemu w Parku Historyczno-Kulturowy czyli miejscowym muzeum. Góra zamkowa to miejsce świadczące o niesłychanie ciekawej historii miasta. Dziś to punkt widokowy z przepięknym widokiem na zakola Bugu. Polecam zwłaszcza o zachodzie słońca.