Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1252
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1252!

No. 167 Gród Rycerski w Byczynie

opolskie
GPS: 51.084790 18.161160

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 167 Gród Rycerski w Byczynie

Gród Rycerski w Byczynie to drewniana budowla umiejscowiona 4 m od Byczyny, na wyspie otoczonej naturalną fosą nad zalewem Biskupice-Brzózki. W warowni mieści się staropolska karczma z dwoma salami rycerskimi, „Gościniec śpiącego rycerza” z 60 miejscami noclegowymi, sala myśliwska, a także sala narzędzi tortur średniowiecznych i zbrojownia. Na dziedzińcu umiejscowione są balie szwedzkie pod gołym niebem, kuźnia, trybuny dla widzów oraz stanowiska do gier i zabaw plebejskich. Na podgrodziu znajduje się również tor łuczniczy oraz machiny oblężnicze w skali 1:1 – trebusz, balista i skorpion. Przed grodem znajduje się mała karczma z daniami barowymi i sklepik z pamiątkami. W grodzie organizowane są lekcje „żywej historii” dla dzieci i młodzieży, kolonie rycerskie oraz obozy archeologiczne, ogniska i pikniki. Gród pełni funkcje konferencyjno-rekreacyjne, a swoją ofertę kieruje zarówno do dorosłych jak i do dzieci. Obiekt jest siedzibą Opolskiego Bractwa Rycerskiego. Co roku w pierwszy weekend majowy odbywają się tutaj jedne z największych w Europie turniejów rycerskich.


Miejsca sprzedaży:
> Gród Rycerski w Byczynie

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 167 Gród Rycerski w Byczynie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 167 Gród Rycerski w Byczynie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 167 Gród Rycerski w Byczynie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 167 Gród Rycerski w Byczynie

28.07.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
20.05.2023 - znaczek niedostępny
26.07.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
26.07.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
24.07.2022 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT167
Sklepik zamknięty, nie można kupić znaczka. Miejsce ciekawe dla ludzi interesujących się rycerstwem. Goraco polecam odwiedzić Byczyme, bardzo klimatyczne miasteczko :)
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 167
Znaczek do nabycia w sklepiku przed budowlą. Obiekt taki sobie. Z gustami się nie dyskutuje.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
gród
Znaczek kupiony w niedzielę bez problemu, wczesnym popołudniem sklepik był otwarty. Gród wrażenia na mnie nie zrobił. Pomysł ciekawy ale chyba zamienił się w miejsce do robienia kasy na imprezach okolicznościowych. Na dziedzińcu jakieś knajpiane namioty i ogólny bałagan, bardziej jak na bazarze niż w grodzie. Za to pobliska Byczyna po prostu fantastyczna. Polecam odwiedziny.
 
Adam
167
Byłem dwa dni z rzędu w Byczynie. Niestety w sobotę ( po 10 ) i w niedzielę ( po 11 ) punkt z pamiątkami był zamknięty. Żadnej informacji w jakich godzinach jest on otwarty czy podanego numeru kontaktowego do właścicieli. W niedzielę na parkingu ok 20 samochodów z rodzinami, którzy również zaglądali do zamkniętego sklepiku. Sam gród nic specjalnego. Akurat "gościł" jakąś kolonię i zwiedzający mieli okazję podziwiać wywieszone na balustradach ręczniki i części garderoby.
 
Katarzyna Ogłudek
Katarzyna Ogłudek
Znaczki
Dostępne w sklepiku z pamiątkami, niestety w ogóle nie wyeksponowane, dosłownie wyciągane spod lady. Cena za znaczek to 8 zł.
 
Robert Salwowski
Bobik
Niestey do marca gród nieczynny. Można go jedynie obejrzeć z zewnątrz i wejść na dziedziniec. Znaczek rownież z tego powodu niedostępny. Trzeba będzie pisać do Centrali ZT
 
Ladyhawke
ZT167
Znaczek dostępny w sklepiku z pamiątkami po 8 zł. Problem ze sklepikiem jest taki, nie ma jakichś konkretnych godzin otwarcia, kiedy właściciele uznają za stosowne to otworzą. Byliśmy w niedzielę, to ok. 12.30 zobaczyłam, że sklepik będzie otwarty. Sam gród nic ciekawego. Jedynie ciekawa konstrukcja, ale nie można było wchodzić do sal, trwały jakieś kolonie dla dzieciaków. O wiele ciekawsza jest Byczyna, tam dwóch pasjonatów prowadzi miejsce zwane Ekspozeum, odpowiadające o zwycięstwie hetmana Zamoyskiego w bitwie pod Byczyną. Może ktoś z kolekcjonerów zachęci panów do ZT, bo ja o tym nie pomyślałam, a szkoda.
 
Hubert A.
Hubert
Re: ZT167
Z panami z Ekspozeum rozmawiałem nt. znaczków i niestety nie byli zainteresowani. Warto jednak pytać, może widząc zainteresowanie turystów zapadnie decyzja by i tam znaczki wprowadzić.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 167
Znaczki zamówione.
 
Benek KUCZYŃSKI
Benek KUCZYŃSKI
Zamknięte
Poza sezonem (weselnym ?) zamknięte. Chyba idea znaczkowa gospodarzom jest obca. A szkoda.
 
Dariusz Gołębiowski
daro
ZT 167
Miejsce ciekawe,ale poza sezonem gród świeci pustkami.Znaczek nabyty bez problemu (plus pieczątka)w kiosku z pamiątkami przed główną bramą.
 
Cykloturysta
Otwarte od 11
Byliśmy o 10.30, ludzie z warowni (pracownicy) na pytanie o ZT wskazali kiosk i odpowiedzieli - będzie otwarte jak będzie otwarte. Czyli nie wiadomo kiedy. Zrobiliśmy sobie śniadanie akurat udało się doczekać aż otworzą. A warownia to taki niezły biznes na imprezy. Przynajmniej taki odbiór pozyskałem w trakcie wizyty w tym miejscu. Szkoda, że po znaczek z Byczyny trzeba gnać 12 km poza miasto.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Gród wprawdzie pusty, bo akurat nie było żadnej imprezy, ale za to można zwiedzić każdy kącik. Na przeciwko jeziorko, można pospacerować, albo połapać rybki, jeśli ktoś lubi. Byłoby idealnie, gdyby nie miejsce sprzedaży znaczka. Można go kupić w kiosku z pamiątkami. Niby w opisie miejsca znaczkowego stoi, że to mała karczma, a to tylko mała buda z paroma ławkami. Najgorsze jest to, że miejsce to prowadzą ludzie nie związani z Grodem. Od syna właścicieli dowiedziałam się, że nie ma konkretnych godzin otwarcia. Byłam w niedzielę o godz. 11- tej, piękna pogoda, turyści, niby taki obiekt powinien być otwarty. Na usilne prośby syn zadzwonił do rodziców i okazało się, że otworzą ok. 12- tej. W końcu przyjechali, najpierw musieli wypakować samochód, później nie sympatyczny pan łaskawie sprzedał mi znaczek ( cena 8 zł). Zapytałam też o pieczątkę, też się znalazła, ale pan sam ją przystawił. Tych ludzi nie interesuje idea znaczków, ani nawet sprzedaż samego znaczka. Najlepsze wyjście to zwiedzić Gród, a znaczek kupić w Centrali.
 
Hubert A.
Hubert
Re: ZT
A potem dziwicie się, gdy są problemy z ponownym wprowadzeniem znaczka w jakieś miejsce. Jeśli tak będziecie podchodzi "kupić w centrali" to to wszystko nie ma najmniejszego sensu. A kłopoty mogą się przejściowo pojawiać, ale jeśli będziecie je zgłaszali to mamy szanse na to by wpisać jakieś godziny otwarcia obiektu czy podać kontakt do właścicieli itd.
 
ROBAS
gród
cena 7 zł. gród wyludniony. warto odwiedzic go podczas jakiejs imrezy
 
AJS
Gród w Byczynie
Całkiem ciekawie, ale chyba najlepiej wybrać się podczas jakiejś organizowanej tu imprezy. Byliśmy w czerwcu, trafiliśmy na pusty gród. Mimo to z przyjemnością zobaczyliśmy.
 
Dana
Gród Rycerski
Miejsce całiem ciekawe, ale niestety kiosk zamknięty. Na pocieszenie dostałam kartkę z tego miejsca od szlachcica!
 
Hubert A.
Hubert
ZT 167
Po roku przybywamy tu ponownie, tym razem po znaczek, który udaje się zdobyć.
 
Sławek
ZT
Miejsce ciekawe. Widzieliśmy zimorodka.Gród można odwiedzać od godz. 8,00  ,ale znaczek mozna kupić od godz. 10,00,Miła pani próbowała zdobyc kontakt z panię ze sklepiku -nie udało się,
 
nie moja bajka
Gród
Miejsce idealne dla imprez zorganizowanych oraz grupowych wyjazdów . Dla indywidualnego odwiedzającego miejsce jest "martwe". Polecam przybyć podczas jakiejkolwiek imprezy