Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 696 Hallerówka we Władysławowie

GPS: 54.796650 18.400189

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie

„Hallerówka” to drewniana willa wybudowana w 1922 r. Należała do gen. Józefa Hallera oraz jego rodziny. Na cześć generała tworzące się wokół willi letnisko nazwano Hallerowem. Józef Haller spędzał w niej wakacje letnie, równie często zapraszano na wypoczynek harcerzy oraz członków innych organizacji młodzieżowych. Po II wojnie światowej obiekt był w zarządzie Miasta Władysławowa i pełnił funkcję lokalu komunalnego. W 1981 r. przekazano go Zarządowi Nadmorskiego Parku Krajobrazowego na siedzibę oraz działalność muzealną. Utworzono wówczas pierwszą izbę pamięci Hallera. W 2000 r. otwarto w „Hallerówce” Centrum Pamięci gen. J. Hallera i Błękitnej Armii. Od czerwca 2013 r. obiekt stał się oddziałem Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku. Obecnie znajduje się tam stała ekspozycja pt. „Dla Ciebie Polsko i dla Twej Chwały. Życie i służba gen. J. Hallera (1873-1960)” na która składają się przede wszystkim pamiątki poświęcone generałowi oraz żołnierzom z Błękitnej Armii. Do najcenniejszych zbiorów należą rzeczy osobiste generała podarowane przez jego synową Izabellę Haller.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy - Oddział Hallerówka we Władysławowie, ul. Morska 6, Władysławowo

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 696 Hallerówka we Władysławowie

06.07.2024 - dostępny bez problemów
26.12.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
07.09.2023 - dostępny bez problemów
02.09.2023 - dostępny bez problemów
12.08.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Miejsce niesamowicie klimatyczne . Małe kameralne muzeum z pamiątkami po generale Hallerze . Znaczek za 10 zł zaraz w budynku na lewo po wejściu .
 
Maciej
Maciej
Hallerówka Władysławowo
Mijałem Muzeum 21 maja - po przewie związanej z remontem Hallerówka jest znów otwarta dla zwiedzających.
 
Ewa
No. 696
Dom, a właściwie letnia willa - miejsce z klimatem. Skrzypiące drewniane podłogi, zapach drewnianych mebli i unoszące się tajemnice historii. Do tego ekspozycje dodające temu miejscu powagi i powodujące, że człowiek na chwilę się zatrzymuje. Świetnie, że są jeszcze takie muzea :-). Znaczek ładnie wyeksponowany w kasie. Można również poprosić o pieczątkę z Hallerówką.
 
Aleksandra
Aleksandra
No.696
Muzeum jest zamkniete, chyba trwa remont.Bylam rozczarowana.Nie ma zadnej informacji dla turystow.Obeszlam sie smakiem nie dostajac znaczka i zostalo mi tylko obejrzec budynek z zewnatrz i zrobic zdjecie z pomnikiem.
 
Radzioactive
696
Dość kameralne, ale ciekawe muzeum złożone z 2 budynków. W tym miejscu czuć unoszący się duch historii. Warto zobaczyć i poznać nieco lepiej życiorys Gen. Józefa Hallera.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Kłania się historia
Bardzo ciekawe miejsce historycznie. Cała okolica jest dość mocno naszpikowana militariami i pozostałością po wojnach, więc to miejsce również do tego nawiązuje. Znajduje się tutaj sporo pamiątek po Gen. Józefie Hallerze, który pomieszkiwał w tym miejscu.
Znaczki Turystyczne na miejscu dostępne są bez problemów.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
Hallerówka
Znaczek dostępny bez problemu. Cena standardowa. Płatność gotówką.
Bardzo miła obsługa.
Do zwiedzania dwa budynki i plener.
 
MartaPiotr Mazurek
MartaPiotr Mazurek
ZT696
Znaczek dostępny za 7zł.
 
Maria ,Jerzy
MiJ
Znaczek dostępny miła pani oprowadzająca a ten mały problem to niemożliwość dodzwonienia się gdy pani oprowadza wycieczki w XXI wieku telefon na sznurku.Cena standartowa
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.696
Tym razem to my daliśmy ciała, byliśmy przekonani do momentu wejścia do Szpitalika w Pucku, że Hallerówka jest czynna - kłania się opanowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem - spotkało nas niemałe zaskoczenie, gdy dowiedzieliśmy się, że muzeum otwarte jest dopiero od maja. Osobiście uważamy to za marnowanie potencjału tak fantastycznego miejsca. Szkoda, że zamknięte jest przez tak długi okres czasu, a sezon rozpoczynają dopiero w majówkę. Jedyne co można zrobić to bez problemu wejść na teren obiektu i obejrzeć go z zewnątrz, ale nie o to w tej zabawie chodzi. Miejsce wpisujemy ponownie na listę do odwiedzenia.
 
KrzysiektTe
Hallerówka
Dostępność muzeum słabiutka. Ja rozumiem że poza sezonem muzeum nie musi być dostępne codziennie. Ale żeby było zamknięte przez pół roku?!? To po co znaczek?
 
Rafał T
Rafał 82
Hallerówka
Znaczek dostępny w cenie 7 zł w kasie Muzeum.
 
Zygmunt Pihan
Zygmunt
696
Dlaczego zamknięte przeciw to muzeum.tyle km i na darmo.Mogła by być informacja gdzie można otrzymać znaczek
Było nas trzech Jan Andrzej i ja
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: 696
Cóż, zwykle turyści przed wyjazdem (szczególnie poza sezonem), kontaktują się z tego typu miejscami, aby uniknąć rozczarowania. Na znaczkowej stronie macie wszelkie dane, które pomagają znaleźć ten kontakt (linki do strony, facebooka itd.). Wystarczy wejść na stronę muzeum wybrać stronę z godzinami otwarcia czy danymi kontaktowymi i sprawdzić całą resztę. Jeśli więc sami nie zabezpieczyliście się odpowiednio sprawdzając miejsce przed wyprawą, to chyba możecie winić tylko siebie.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 696
Znaczkowa naklejka widoczna już przy wejściu, cena ZT standardowa.
Rzeczywiście, muzeum skromne i z niewielką ilością eksponatów, ale warto czytać informacje prezentowane na planszach. Dzięki nim i projekcji filmowej, poszerzyłem swoją wiedzę o życiu generała.
Polecam odwiedziny Hallerówki.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
ZT dostępny bez problemu. Muzeum malutkie, nie ma zbyt wielu eksponatów ale warto obejrzeć ciekawy film o generale. Czynne do końca października.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 696
Znaczek w cenie standardowej, dobrze widoczny po wejściu do muzeum. Niewielki domek zamieszkały przez "Błękitnego" Generała prezentuje pamiątki z nim związane