Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 680 Hel - Kopiec Kaszubów

GPS: 54.595382 18.807723

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 680 Hel - Kopiec Kaszubów

Kopiec Kaszubów został odsłonięty w 2013 roku. Sam pomysł zaakcentowania Helu jako symbolicznego początku Polski zrodził się w 2007 roku. Główny element kopca stanowi wybudowany w jednym z najpiękniejszych miejsc naszej ojczyzny, na Cyplu Helskim, kamienny obelisk, który symbolizuje początek Rzeczypospolitej oraz podkreśla jedność i tożsamość społeczności kaszubskiej. Elementem obrazującym tę wspólnotę jest Gryf Kaszubski, umieszczony w centralnym miejscu pomnika. Stąd wzięła się nazwa - „Kopiec Kaszubów”. Inspiracją do budowy monumentu były również legendy o Stolemach Kaszubskich – olbrzymach o spokojnym usposobieniu, które od niepamiętnych czasów władały Pomorzem. Poza energią i siłą wielkoludy imponowały wiarą, niezłomnością oraz hartem ducha. Nieprzypadkowo Kaszubi, a w szczególności rybacy przejęli te cechy. Niestety wielce szlachetne i silne olbrzymy przetrwały tylko w ludowych podaniach, została po nich pamięć oraz … kamienie! Jedna z legend mówi, że kiedy na świecie zapanuje powszechna zgoda i przyjaźń pomiędzy ludźmi, potężne głazy obudzą się i zamienią na powrót w przyjazne Stolemy.


Miejsca sprzedaży:
> Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Helu/Checz Kaszubska, ul. Wiejska 78, Hel

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 680 Hel - Kopiec Kaszubów
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 680 Hel - Kopiec Kaszubów
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 680 Hel - Kopiec Kaszubów
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 680 Hel - Kopiec Kaszubów

27.05.2024 - dostępny bez problemów
24.02.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
24.12.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
17.12.2023 - dostępny bez problemów
12.10.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Zawsze chciałem pojechć na koniec Polski właśnie na Hel i w końcu się udało . Punkt na wiejskiej był otwarty , znaczek kopca kaszubów na widoku. Więc żadnego problemu z kupnem , ale cena dość wysoka tutaj , 12 zł .
 
Dominika I Marcin
Dominika I Marcin
Zamknięte na 4 spusty
Niestety nie udało się zdobyć znaczka - osoba w Informacji Turystycznej powiedziała, że zastać tam kogoś to święto, i miała rację… Przykro, bo znaczek jak i miejsce piękne. Szkoda, że nie przeniosą sprzedaży znaczka w inne miejsce, gdzie byłaby jakakolwiek szansa go zakupić…
 
Ewa
No. 680
Godziny otwarcia podane na stronie internetowej nijak się mają do rzeczywistości. Po raz kolejny pocałowałam klamkę. Przez telefon dowiedziałam się, że punkt jest zamknięty, ponieważ nie ma kto pracować :-( Najlepszym pomysłem byłoby przeniesienie miejsca sprzedaży znaczka do Informacji Turystycznej, gdzie u Człowieka z Pasją można nabyć znaczek No. 708 - Hel - Początek Polski.
 
Daria
Udało się
Wczoraj było zamknięte, ale dzisiaj się udało.
Bardzo miły Pan sam nie może powiedzieć kiedy będzie otwarte jednak było warto.
Byłam po godzinę 14.30
 
Maciej
Maciej
Kopiec Kaszubów
Zdobycie tego ZT to nie lada wyzwanie, godziny podane na Checzy nijak się mają do rzeczywistości. Mnie udało się chyba za 4 tym podejściem tylko dlatego, że akurat w środku była osoba, która szukała flagi. Na moje pytanie dlaczego Chcecz jest zamknięta w teoretycznie otwartym czasie pan odpowiedział wprost - nie ma komu tutaj siedzieć. Bo wie pan młodzi się tutaj nie garną.

Nie wiem na ile zespół ZT ma wpływ na to, gdzie są sprzedawane poszczególne znaczki, ale można by dać możliwość kupna tego ZT w informacji turystycznej, w miejscu gdzie sprzedawany jest znaczek 708. Byłoby to nawet uzasadnione geograficznie, z tego miejsca jest bliżej do Kopca niż z Checzy.
 
Radzioactive
680
Checz teoretycznie czynna od 14-18. W praktyce - byłem pod nią ok. 17:20 i zastałem budynek zamknięty na cztery spusty, bez oznak życia w środku. Jak usłyszałem później w Informacji Turystycznej - podobne sytuacje nie należą w przypadku tego miejsca do rzadkości.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Happy man
Cóż, okazuje się że jestem w czepku urodzony, czytając wcześniejsze komentarze. Po długim i bardzo bogatym w atrakcje spacerze po Helu i okolicach udaliśmy się do siedziby Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, które zastaliśmy otwarte. Oczywiście ZT był dostępny na miejscu, przy okazji obejrzeliśmy bogatą kolekcję miejscowego rękodzieła.
 
Konrad
Kopiec Kaszubów
Niestety miejsce zamknięte na cztery spusty, pani prowadząca stragan na przeciwko powiedziała, że po sezonie tu raczej nikt nie bywa. Pan z informacji turystycznej (znaczek Hel- Początek Polski) powiedział, że też nie może tam nikogo zastać,a chciał wziąć trochę znaczków dla siebie. Szkoda,bo w mieście na słupach ogłoszeniowych można znaleźć plakaty promujące wszystkie cztery znaczki dostępne w Helu.
 
Konrad
Re: Kopiec Kaszubów
Przy drugim podejściu znaczek udało się zdobyć. Checz jest czynna od 14 do 18 ale w sezonie,poza sezonem trzeba liczyć na szczęście ( polecam wizytę około południa) lub próbować umówić się telefonicznie 058 352-15-09 (taki numer widnieje w danych oddziału).
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
Kopiec Kaszubów
Znaczek bez problemu dostępny w podanym miejscu. Bardzo przemiły Pan, którego pozdrawiam
 
Marta Rogalska
Marta Rogalska
ZT 680
Niestety, miejsce nieczynne, na steaganie z arcydziełem kaszubski poinformowano nas, że do tej pory był tu ten znaczek, ale w tym roku nie przekazano go do sprzedaży. Szkoda. Sam kopiec - fajne miejsce.
 
Skała
Stowarzyszenie Checz
Miałem szczęście bo bez problemu kupiłem ZT No 680 w siedzibie Stowarzyszenia Checzy Kaszubskiej zwiedziłem a nawet zrbiliśmy wspólną fotografie bardzo mili ludzie
 
Wojt787
Re: No.680
Mam pytanie. Jak mozna zamowić znaczek ?
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Re: No.680
Prawe menu strony - 4 link od góry "Brakujący znaczek", ale tylko na podstawie dowodu pobytu
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.680
Niestety siedziba Zrzeszenia zamknięta na cztery spusty. Brak jakichkolwiek informacji dotyczących godzin otwarcia, a wspominany poniżej stragan, na którym znaczki można dostać również jeszcze "nieobecny", z uwagi na sezon niski. Jednak sam Kopiec Kaszubów jest piękny, warto przejść się szlakiem spacerowym i promenadzie. Najważniejsze, że udało się dotrzeć na sam cypel i zobaczyć obiekt ze znaczka. Znaczek to przyjemny dodatek, najlepiej jest go kupić na miejscu, ale tym razem pozostanie nam go zamówić.
 
Tomasz Lewicki
Master_CIH
680 Hel - Kopiec Kaszubów
IZBA zamknięta - kiosk - stragan na którym można było kupić znaczek - zamknięty - brak jakichkolwiek informacji
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Kopiec
ZT udało się kupić w Checzy Kaszubskiej. Warto zajrzeć do środka i pooglądać miejscowe rękodzieło.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczek udało się kupić w siedzibie Zrzeszenia, było otwarte w samo południe. Cena standard.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Kopiec Kaszubów
Cóż, my też pocałowaliśmy klamkę Zrzeszenia, choć samo miejsce mieliśmy okazję wielokrotnie zobaczyć przy poprzednich wizytach. Tymczasem znaczek można nabyć na przeciwko na straganie z pięknymi kaszubskimi pamiątkami. No, ale o tym dowiedzieliśmy się przypadkowo. Warto pytać.
 
greg
680
Znaczek w cenie 7 zł dostępny przy drugim podejściu w siedzibie zrzeszenia.
 
Dominika
Dostepnosc
Mimo określonych godzin otwarcia Checzy Kaszubskiej, jest ona czynna wg uznania Pań prowadzących - trzeba się wykazać cierpliwością w podchodach do tego znaczka
 
Igor Bednarski Vigorro
Vigorro
680 Hel
Zakupiony na straganie z kaszubskimi pamiątkami, naprzeciw siedziby Zrzeszenia. Niestety sama izba zamknięta na głucho.
 
Tomasz Lewicki
Master_CIH
680 Hel - Kopiec Kaszubów
Znaczek dostępny na straganie - na przeciwko siedziby Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego