Na dzień dzisiejszy w Polsce są 972 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 972 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 103 Jaworzyna Krynicka

GPS: 49.407682 20.933408

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 103 Jaworzyna Krynicka

Decyzja o budowie kolei linowej na Jaworzynę Krynicką zapadła w 1957 roku jednak z różnych powodów nie doczekała się realizacji. Powrócono do pomysłu dopiero w 1995 roku, a rok później rozpoczęto budowę kolejki. W rezultacie powstała dwuodcinkowa trasa o długości ponad 4 km (Krynica-Czarny Potok, Czarny Potok-Jaworzyna Krynicka). Obecnie na Jaworzynie Krynickiej jest 7 tras narciarskich o łącznej długości ponad 7 km. Trasy te znajdują się na zboczach Jaworzyny (1114 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim nieopodal Krynicy-Zdroju. Jaworzyna Krynicka jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce.


Miejsca sprzedaży:
Górna stacja kolejki - Kiosk z pamiątkami

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 103 Jaworzyna Krynicka
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 103 Jaworzyna Krynicka
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 103 Jaworzyna Krynicka

13.06.2020 - dostępny bez problemów
12.03.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
25.01.2020 - dostępny bez problemów
01.09.2019 - dostępny bez problemów
15.08.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Piotr Pogan
Piotrek
ZT 103
Jeszcze dodatkowa przyjemność w postaci jazdy kolejką.
 
Marcin
No.103
Kolejka gondolowa czynna w godz.9:30-17,cena w obie strony 37 zł,w jedną 20 zyli(normalny).Na górze otwarte do godz.17,pozostaje schronisko PTTK-u.Z Jaworzyny blisko Runek ok.1h,dalej odbicia do dwóch schronisk,w jednym brak ZT.Dojście 0:30h o drugiego ok.2h.Jak będziecie w Krynicy Zdrój polecam Prywatne Muzeum Łowiecko-Myśliwskie na ul.Halnej-kierunek krynicka stacja GOPR-u pozdrawiam
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Jaworzyna
ZT dostępny w sklepiku z pamiątkami przy wyjściu z górnej stacji. Jak się wjeżdża pierwszym wagonikiem po uruchomieniu kolejki trzeba trochę poczekać bo pani, która sprzedaje też jedzie na górę kolejką. Cena 7 zł.
 
Mirek Czekała
mczek
Górna stacja koleki
ZT dostępny w sklepiku z pamiątkami przy górnej stacji kolejki
 
Kazimierz
engler.k@ interia.pl
No 103 Znaczek niedostępny.Pierwszy raz usłyszałem 06.09.2016r.że sezon już się skończył i dla pojedynczych osób nie będą niczego uruchamiać itd.poczułem się zawiedziony,wniosek - jeśli nie ma tłumów to nic się nie opłaca, ja uważam że jeśli ktoś pracuje z przymusu to jak najszybciej powinien zmienić miejsce pracy.
 
Marta i Michał
No. 103
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 zł w sklepiku z pamiątkami przy górnej stacji wyciągu. Powyższa cena to rzadkość w szeroko rozumianych Beskidach - duży plus! Miejsce wyraźnie oznakowane, a i znaczki wystawione są w bardzo widocznym miejscu. Do wyboru wjazd koleją gondolową albo piesza trasa, którą szczególnie polecamy. Zielony szlak z Muszyny, choć wymagający, to bardzo atrakcyjny pod względem widokowym. 
 
Jacek_T
Jaworzyna Krynicka
Miejsce sprzedaży dobrze znaczone. Znaczek dostępny bez problemów. Pamiątka zwłaszcza dla narciarzy i turystów zmierzających do schroniska PTTK. Dlaczego? Chętni wjechać po sam ZT muszą jeszcze doliczyć bilet na kolejkę gondolową – 27 zł (w obie strony).
 
Jedyny zauważony minus to możliwość (a w zasadzie jej brak)  zaznaczenia opcji „tu byłem” w aplikacji Znaczki Turystyczne. Przy stacji dojnej pokazuje odległość 1400 m od celu, na górnej 2450. Ponieważ potwierdzenie zalicza poniżej 500 m trudno ustalić w którym miejscu wyznaczono punkt. Opady deszczu i oblodzone trasy nie pozwoliły mi na dłuższe poszukiwania.
 
Agata
ZT Jaworzyna Krynicka
ZT 103 (Jaworzyna Krynicka) ma nowe miejsce sprzedaży . Jest nim Sklepik z pamiątkami przy budynku górnej stacji kolejki gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Cena znaczka – 7 zł.