Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 614 Kalwaria w Piekarach Śląskich

GPS: 50.381503 18.947330

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 614 Kalwaria w Piekarach Śląskich

Kalwarię zbudowano w drugiej połowie XIX stulecia. W 1854 roku ks. Jan Alojzy Ficek przedstawił pomysł jej utworzenia. Dopiero jego następca, ks. Bernard Purkop przystąpił do realizacji projektu. Duży wkład prac przy Kalwarii mieli także sami mieszkańcy miasta. Na wzgórzu Cerekwica, na którym znajduje się Kalwaria, jest 14 kaplic Drogi Krzyżowej (zaprojektowanych przez Edwarda Schneidera, zbudowanych w różnych stylach architektonicznych), 15 kaplic różańcowych (każde pięć kolejnych kaplic symbolizujących tajemnice radosne, bolesne i chwalebne, zbudowano w innym stylu) i 11 innych. Jest również Ogród Oliwny, Góra Oliwna, Dwór Annasza i Dom Piłata. Na szczycie wzgórza znajduje się neogotycki kościół Zmartwychwstania Pańskiego, którego wieża jest doskonale widoczna z daleka. Powstał w latach 1893-1896 według projektu architekta Juliusza Kapackiego. Kalwaria w Piekarach Śląskich jest jednym z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych na Górnym Śląsku i w Polsce.


Miejsca sprzedaży:
> Miejskie Centrum Informacji i Turystyki, Bytomska 157, Piekary Śląskie

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 614 Kalwaria w Piekarach Śląskich
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 614 Kalwaria w Piekarach Śląskich
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 614 Kalwaria w Piekarach Śląskich
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 614 Kalwaria w Piekarach Śląskich
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 614 Kalwaria w Piekarach Śląskich
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 614 Kalwaria w Piekarach Śląskich

08.09.2023 - dostępny bez problemów
05.09.2023 - dostępny bez problemów
22.02.2023 - dostępny bez problemów
23.09.2022 - dostępny bez problemów
09.09.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Michał Barański
Michał Barański
ZT 614
Znaczek dostępny bez problemu w punkcie IT w sąsiedztwie kalwaryjnego sacrum.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.614
Kalwaria leży w sąsiedztwie Bazyliki i IT, a więc o znaczek nietrudno - standardowo w cenie 7 zł, dostępny bez problemu. Miejsce bardzo ciekawe o charakterze parkowo - sakralnym. Jedyny minus to pobliska budowa centrum seminaryjnego, które kompletnie nie pasuje do otoczenia i zaburza jego charakter.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 614 Kalwaria w Piekarach Śląskich
Piekary Śl. - Bazylika,Kalwaria i Kopiec Wyzwolenia to jedne z najważniejszych znaczków. Polecamy do odwiedzin Szopkę Piekarską-żywą.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Piekary
Interesujące miejsce na spacer. Całość trochę psuje budowa. ZT dostępny bez problemu w IT.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 614
To ciekawy Parkowo sakralny obiekt. Obiekty można spokojnie zwiedzić bez tłumów w czasie obfitych opadów deszczu, co uczyniłem. Znaczek w cenie standardowej do nabycia w niewielkiej odległości w Informacji Turystycznej
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Bazylika jest cudowna i miejsce magiczne. Niedaleko jest również kopiec wyzwolenia. Polecam ponieważ warto zobaczyć jest miejsce gdzie ludzie pielgrzymują "setkami". A sam Punkt informacji jest bliziutko i obsługa bardzo miła.
 
krzysztof seweryn
severko
bez szans...
Po dłuższej przerwie w zbieraniu postanowiłem udać się z wizytą do Piekar Śląskich.Trzy krążki to już coś...Obejrzałem obiekty i chciałem zakupić znaczki.Udałem się do domu kultury.Znaczki owszem są w gablocie,ale w soboty i niedziele nie są sprzedawane...ok. jest jeszcze informacja turystyczna.Ta owszem jest czynna i chętnie mi sprzedadzą znaczki, tylko że ich nie posiadają...opadają ręce.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
weekend a dostępność
Znaczek w niedzielę zasadniczo niedostępny, bo - jak to u nas bywa - w niedzielę turyści nie zwiedzają i punkty IT są pozamykane. Dom Kultury też, ale dzięki uprzejmości pani Agnieszki z DK (uniżenie się kłaniam i dziękuję) znaczki czekały na mnie na portierni. Potem tyko zwiedzić, co było do zwiedzenia.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczek w soboty do kupienia w Informacji Turystycznej, w cenie 7zł.
 
Krzysztof Ulka
krist58
ZT 614
Znaczek dostępny , tak jak w opisie w dwóch miejscach. W Miejskim Centrum Informacji i Turystyki dodatkowo można zyskać pieczątki, a w Centrum Pielgrzymkowym przy ul. ks.Jana Ficka 7A, można zdobyć prawdziwą kolekcję okolicznościową pieczątek.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 614
Interesujące miejsce, skłaniające do refleksji. Spacerując i oglądając kaplice można się wyciszyć i oddać rozmyślaniom. Nad całością góruje ładny kościół.
 
Zdzisław Bednarski
dzidek
kalwaria
Bardzo ciekawe miejsce,choć pewnie wygląda znacznie ładniej kiedy wszystko się zazieleni i zakwitnie.Znaczki dostępne w pobliskiej informacji turystycznej.