Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1056 Kamienica przy Starym Rynku w Gąbinie

GPS: 52.398535 19.734837

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1056 Kamienica przy Starym Rynku w Gąbinie

Kamienica przy Starym Rynku, to najstarszy budynek w mieście i jednocześnie, obok ratusza, najcenniejszy zabytek Gąbina. Zbudowana w 1809 roku, swoją konstrukcją nawiązuje do architektury barokowej. W 1885 roku w kamienicy urodził się ostatni premier II RP, Sławoj Felicjan Składkowski. Przed pierwszą wojną światową była siedzibą lokalnego gimnazjum. W jej murach znajdował się także miejscowy sąd gminny. W ostatnich latach, obiekt był siedzibą Społecznego Muzeum Ziemi Gąbińskiej im. Sławoja Felicjana Składkowskiego oraz stowarzyszeń: Towarzystwa Miłośników Ziemi Gąbińskiej i Związku Piłsudczyków Oddział Gąbin. W roku 2017 budynek został całkowicie wyremontowany. Obecnie odbywają się w nim wystawy historyczno-kulturalne oraz ceremonie ślubne (filia Urzędu Stanu Cywilnego w Gąbinie) Kontynuuje także swoją wcześniejszą funkcję – siedziby dwóch stowarzyszeń: Towarzystwa Miłośników Ziemi Gąbińskiej oraz Związku Piłsudczyków Oddział Gąbin.


Miejsca sprzedaży:
> Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie, ul. Aleja Jana Pawła II 16, Gąbin

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1056 Kamienica przy Starym Rynku w Gąbinie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 1056 Kamienica przy Starym Rynku w Gąbinie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 1056 Kamienica przy Starym Rynku w Gąbinie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 1056 Kamienica przy Starym Rynku w Gąbinie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 1056 Kamienica przy Starym Rynku w Gąbinie

16.05.2023 - dostępny bez problemów
06.05.2023 - dostępny bez problemów
05.01.2023 - dostępny bez problemów
20.08.2022 - dostępny bez problemów
11.07.2022 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 1056
Komplet znaczków dostępny u Pana Wiesława cena 10 zł
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek nie jest dostępny jak w podpisie w ośrodku kultury, ani jak podali pracownicy w urzędzie, tylko trzeba od razu dzwonić do Pana Wiesława. Posiada on komplet 4 ZT z okolicy za 8 zł każdy.
 
Tomasz Szkudlarek
Tomasz Szkudlarek
Wieslaw
Pod wpisem poniżej podpisuję się obiema rękami. Wielkie Podziękowania dla obu panów .
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1056
Kamienica przy Starym Rynku w Gąbinie po przeczytaniu wpisów pod tym ZT już wiedzę na temat tego miejsca miałem i trochę szczęścia - też się przydało. Kamienice obejrzałem z zewnątrz i tyle. I u jak ze wszystkimi ZT z tego rejonu niezastąpiony okazał się Pan Wiesław tel. 785 519 074. Znaczek nabyłem (cena standard)a telefon wykonany przez Pana Wiesława do znajomego z Towarzystwa Miłośników Ziemi Gąbińskiej sprawił ze po kilku chwilach mogłem obejrzeć i wysłuchać opowieści ostatnim premierze II RP Felicjanie Sławoj Składkowskim. Ciekawa opowieść przybliżyła mi postać lekarza, żołnierza, polityka a także jego życie rodzinne i związki z Gąbinem. Izba pamięci trzeba koniecznie zobaczyć to największy zbiór pamiątek po premierze II RP( a może lekarzu czy generale) Felicjanie Sławoj Składkowskim. I tu bardzo Dziękuje obu Panom za poświęcony czas.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Trzeba się o niego postarać
Podczas mojej piątkowej wycieczki do tego uroczego miasteczka MGOK okazało się całkowicie zamknięte bez podania jakiejkolwiek informacji na temat powodu zamknięcia.
Na szczęście udało mi się dotrzeć do osoby, która całkowicie bezinteresownie rozprowadza Znaczki Turystyczne z okolicy Gąbina. Jest to p. Wiesław tel. 785 519 074 - cena Znaczka 8 zł.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Gąbin
Znaczek dostępny bez problemu w MGOK, który jest trochę ukryty za budynkami zespołu szkół. Kamienica jest ozdobą gąbińskiego rynku i najstarszym zabytkiem miasta. Szkoda, że niewykorzystana turystycznie - jakieś muzeum, izba pamięci. Zwłaszcza, że miała jednego słynnego mieszkańca, o którym chyba każdy słyszał.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 1056
Przykre jest to, że "znaczkowe" miejsce zakupu jest niedostępne w weekend. Ośrodek nieczynny w soboty więc można tylko obejrzeć kamienice, zrobić zdjęcie i wysłać je do Centrali
 
Tandem Gąbin
dostępność znaczków
Znaczki można już nabywać. Docelowo będą dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19. Z uwagi na zarazę MGOK jest otwarty krócej, w różnych godzinach. Dlatego warto przed przyjazdem zadzwonić (najlepiej na numer komórkowy) i zapytać o godziny pracy w konkretny dzień.