Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1078
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1078!

No. 1056 Kamienica przy Starym Rynku w Gąbinie

GPS: 52.398535 19.734837

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1056 Kamienica przy Starym Rynku w Gąbinie

Kamienica przy Starym Rynku, to najstarszy budynek w mieście i jednocześnie, obok ratusza, najcenniejszy zabytek Gąbina. Zbudowana w 1809 roku, swoją konstrukcją nawiązuje do architektury barokowej. W 1885 roku w kamienicy urodził się ostatni premier II RP, Sławoj Felicjan Składkowski. Przed pierwszą wojną światową była siedzibą lokalnego gimnazjum. W jej murach znajdował się także miejscowy sąd gminny. W ostatnich latach, obiekt był siedzibą Społecznego Muzeum Ziemi Gąbińskiej im. Sławoja Felicjana Składkowskiego oraz stowarzyszeń: Towarzystwa Miłośników Ziemi Gąbińskiej i Związku Piłsudczyków Oddział Gąbin. W roku 2017 budynek został całkowicie wyremontowany. Obecnie odbywają się w nim wystawy historyczno-kulturalne oraz ceremonie ślubne (filia Urzędu Stanu Cywilnego w Gąbinie) Kontynuuje także swoją wcześniejszą funkcję – siedziby dwóch stowarzyszeń: Towarzystwa Miłośników Ziemi Gąbińskiej oraz Związku Piłsudczyków Oddział Gąbin.


Miejsca sprzedaży:
> Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie, ul. Aleja Jana Pawła II 16, Gąbin


04.06.2021 - znaczek niedostępny
04.06.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
01.06.2021 - dostępny bez problemów
30.04.2021 - dostępny bez problemów
12.03.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Gąbin
Znaczek dostępny bez problemu w MGOK, który jest trochę ukryty za budynkami zespołu szkół. Kamienica jest ozdobą gąbińskiego rynku i najstarszym zabytkiem miasta. Szkoda, że niewykorzystana turystycznie - jakieś muzeum, izba pamięci. Zwłaszcza, że miała jednego słynnego mieszkańca, o którym chyba każdy słyszał.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 1056
Przykre jest to, że "znaczkowe" miejsce zakupu jest niedostępne w weekend. Ośrodek nieczynny w soboty więc można tylko obejrzeć kamienice, zrobić zdjęcie i wysłać je do Centrali
 
Tandem Gąbin
dostępność znaczków
Znaczki można już nabywać. Docelowo będą dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19. Z uwagi na zarazę MGOK jest otwarty krócej, w różnych godzinach. Dlatego warto przed przyjazdem zadzwonić (najlepiej na numer komórkowy) i zapytać o godziny pracy w konkretny dzień.