Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 983 Kaskady Rodła - Wisła Czarne

GPS: 49.619965 18.986418

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 983 Kaskady Rodła - Wisła Czarne

Kaskady Rodła to zespół 25 naturalnych progów rzecznych na Białej Wisełce w Beskidzie Śląskim, ich wysokość waha się od 0.5 do 5 metrów. Pomysłodawcą nadania nazwy „Kaskady Rodła” był Jan Krop. Rodło było symbolem Związku Polaków w Niemczech, organizacji działającej na terenie Rzeszy od 1922 roku. Ponieważ członkowie związku nie mogli się posługiwać godłem polskim, w 1933 roku wprowadzony został symbol w kształcie odwróconej literki Z przedstawiającej bieg Wisły jako kolebki narodu Polskiego z zaznaczonym kreseczką Krakowem jako siedliskiem kultury polskiej. Kaskady Rodła można oglądać idąc niebieskim szlakiem pieszym na Baranią Górę z Wisły Czarnego lub ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą na Baranią Górę. Przy wodospadach możemy spotkać 22 punkt ścieżki dydaktycznej.


Miejsca sprzedaży:
> Schronisko Górskie PTTK Przysłop pod Baranią Górą, ul. Czarna Wisełka 8


26.03.2024 - znaczek zbyt drogi
01.05.2023 - dostępny bez problemów
24.09.2022 - dostępny bez problemów
07.08.2022 - znaczek zbyt drogi
29.06.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 983
Znaczek dostępny w schronisku cena 14 zł częściowo odbiera radość z kolekcjonowania znaczków. Drugi znaczek tez dostępny za 14 zł. Po dzisiejszej wycieczce doszedłem do wniosku że nie będę wspierał drogich sprzedawców i wszystkie znaczki powyżej 10 zł po prostu zamawiał
 
Sławomir Wójcik
Sławomir Wójcik
983
W drodze powrotnej(niebieskim) z Baraniej Góry,
bardzo urokliwe dla oka Kaskady.Miejsce tym bardziej szczególne ,że na szlaku kilkanaście minut wcześniej napotkałem Głuszca.
 
Adam
saddam
ZT 983
Znaczek dostępny w schronisku pod Baranią Górą. Cena dość wysoka, bo aż 12 zł.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Kaskady Wisły
Znaczki są w schronisku. Na półce na prawo od baru. Jest ich cały koszyczek więc starczy na czas jakiś :-) . Myśmy wybrali się czarnym szlakiem od parkingu opodal Wisły - Czarne. Bardzo malownicza trasa z szumiącą obok Wisełką. Spacerowa. Dopiero gdy wchodzimy na szlak czerwony jest bardziej strome podejście - tak z około 20 min. A potem znowu spacerowo.
 
Maciej
Maciej
Kaskady Rodła
Przebywam obecnie na urlopie w Szczyrku. Kiedy zobaczyłem poranną informację o premierze nowego ZT pomyślałem - rewelacja, nareszcie jest okaza zdobyć ZT w dniu premiery.

Nic z tego, po dwóch godzinach marszu do schroniska Przysłop okazuje się, że nikt nic o nowym znaczku nie wie. W końcu trafiłem na pana, który 'wie, o co chodzi', pan poszedł na zaplecze sprawdzić, czy może jednak przyszły. Według informacji pana, przyszły znaczki numer 65, z Baranią Górą, znaczka 983 brak.

Doskonale rozumiem, że nikt nie jest jasnowidzem i ciężko powiedzieć, co się dzieje z niewielką przesyłką kilkaset km dalej. Ale wtedy może zanim opublikuje się na oficjalnej stronie informację o nowym ZT warto zweryfikować, czy jest on faktycznie możliwy do zakupu. Albo zamiast pisać 'zdobywać go możecie od zaraz, bo już dotarły na miejsce', napisać uczciwie - znaczki z centarli wysłaliśmy, co z nimi dalej - nie wiemy. To w jaki sposób zostało to przedstaione rano, to jest niestety wprowadzanie ludzi w błąd.