Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1267
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1267!

No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie

GPS: 52.291908 18.260308

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie

Murowany, czterokondygnacyjny spichlerz został wybudowany w stylu klasycystycznym w 1938 roku. Wraz z zamkiem, gorzelnią i budynkami gospodarczymi stanowił część założenia dworskiego rozparcelowanego po 1945 r. i zagospodarowany przez Państwowe Zakłady Zbożowe. Zniszczoną konstrukcję wewnętrzną (drewniane stropy, schody, dach) przebudowano i zastąpiono betonową. Muzeum Okręgowe przejęło budynek w styczniu 1995 r., w tym samym roku rozpoczęła się jego adaptacja na cele muzealne. Obecnie w budynku znajduje się muzealna maskotka, czyli słoń leśny, który żył na tym obszarze około 100 tys. lat temu. Zwiedzający mogą zobaczyć jeden z najbardziej kompletnych i największych w Europie szkieletów oraz model w skali 1: 1 odtwarzający prawdopodobny wygląd zwierzęcia. Na wystawach prezentowane są również kości innych wymarłych roślinożerców, takich jak mamut, nosorożec włochaty, tur czy nosorożec Merck. Przyjemnością jest również spacer po ogrodzie utrzymanym w stylu romantycznym,a kolejną atrakcją jest bezpośrednie sąsiedztwo jeziora Gosławskiego, które ze względu na swoją wyjątkowo wysoką temperaturę, również w okresie zimowym, przyciąga bardzo rzadkie gatunki ptactwa i jest przez to gratką dla ornitologów.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Okręgowe w Koninie, ul. Muzealna 6 (wejście od strony ul. Gotyckiej), Konin - Gosławice

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie

04.07.2023 - dostępny bez problemów
03.09.2022 - dostępny bez problemów
05.07.2022 - dostępny bez problemów
24.06.2022 - dostępny bez problemów
06.05.2022 - dostępny bez problemów





Dodać komentarz



*) pola obowiązkowe

Ireneusz Kraków
Ireneusz Kraków
Cena znaczka, bilet
Znaczek 9 zł bilet darmowy na weterana.
 
Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 751 Klasycystyczny spichlerz w Koninie
Znaczek nabyty. Super miejsce
 
Hubert A.
Hubert
Spichlerz
Na zwiedzanie Konina czekaliśmy prawie dwa lata, aż w końcu pojawiły się kolejne znaczki. Teraz mogliśmy poświęcić cały dzień, aby zaliczyć podstawowe atrakcje Konina, których do tej pory nieudało się zwiedzić. Spichlerz to pierwszy punkt zwiedzania Gosławic, ale szczerze to miejsce spodobało nam się najbardziej. Może ze względu na wystawę poświęconą słoniowi leśnemu, może z uwagi na wystwę górniczą, a może dlatego, że spichlerz zwiedzaliśmy w spokoju nie będąc poganiani przez inną wycieczkę. Naprawdę warto tu zajrzeć.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Gosławice - Muzeum
Bardzo zróżnicowane muzeum. Jest wystawa poświęcona górnictwu węgla brunatnego, są maszyny górnicze, trochę sztuki, zamek, dworek, część etnograficzna. No i słoń leśny, którego nie sposób nie zauważyć :-) .
Warto również spojrzeć przez płot na drugą stronę jeziora - tam "miejscowy Titanic" - elektrownia Pątnów!
Nabycie znaczka nie stanowi problemu.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Faktycznie słoń robi wrażenie. Wszystkie wystawy ciekawe, na pewno warto się tutaj wybrać. Znaczki dostępne bez problemu.
 
Marceli Salwowski
Marceli Salwowski
Spichlerz
Super miejsce Najbardziej podobał mi się słoń
 
Robert Salwowski
Bobik
Spichlerz
Super wystawa. Szczególnie fajna dla dzieciaków a to ze względu na „maskotkę” muzeum. Ciekawa wystawa p miejscowym odkrywkowym górnictwie węgla brunatnego. Jak byłem, to akurat była wystawa czasowa o ruchach społecznych przeciwko różnym reżimom. Zdjęcia i pamiątki z całego świata. Jeśli chodzi o Polskę to od 1956 roku w Poznaniu, po czarny piątek i marsz parasolek w 2017 roku. W każdym z trzech obiektów muzeum bardzo fachowa i przemiła obsługa
 
Kacper Grzyb
Kafejka
ZT 751
Wszystkie znaczki ładnie wyeksponowane i dostępne po 7zł w kasie biletowej muzeum. Miejsce warte zwiedzania. Znajduje się wiele ciekawych wystaw (szczególnie ładne są o kopalniach w Koninie i Kłodawie). Fajna obsługa.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Fantastyczne muzeum, do którego warto zawitać nie tylko ze względu na ZT, co zresztą już wcześniej robiłem. Muzeum oddalone od miasta, ale nie jest to problemem również dla niezmotoryzowanych - autobus z dworca jeździ często i dojeżdża do muzeum w niecałe 20 minut. W muzeum dla każdego coś ciekawego: zamek z ciekawymi wystawami, piękny dworek z ciekawie urządzonym wnętrzami, mini skansen ze starą zagrodą i dwoma wiatrakami, maszyny górnicze. W spichrzu fajna wystawa prezentująca szczątki znalezionych na terenie okolicznych kopalni prehistorycznych zwierząt z makietą wielkiego słonia oraz historia okolicznego górnictwa. Jest tego wszystkiego naprawdę dużo i trzeba zarezerwować sporo czasu. Na szczęście godziny otwarcia są również "przyjazne" - muzeum jest czynne do 18 nawet w zimie. Wszystkie 3 znaczki dostępne w kasie. No i jeszcze ten niepowtarzalny widok po 2 stronie jeziora:)
 
Krzykos
Krzykos
ZT 751
3 Stojaki ze znaczkami (nr 749, nr 750 i nr 751) ustawione na ladzie kaso-sklepiku w budynku spichlerza, cena standardowa. Na drzwiach widoczna znaczkowa naklejka, dostępna również pieczątka.
Na terenie muzeum, oprócz ekspozycji w budynkach spichlerza, zamku i dworku, znajdują się mini skanseny: maszyn i urządzeń górniczych oraz etnograficzny.
Wystawy zróżnicowane tematycznie, ciekawe i okraszone zdjęciami, mapami, filmami, makietami i modelami. Nie można tu, nie wspomnieć o modelu słonia leśnego, wykonanym w rzeczywistych rozmiarach (nogi oglądamy na parterze a łeb zwierzęcia możemy zobaczyć z bliska na 1 piętrze).
Jeżeli do tego dodać sympatyczną obsługę, która potrafi zainteresować turystę zbiorami i przekazać wiele ciekawostek dotyczących danej ekspozycji, to z pewnością wyjdziemy z placówki usatysfakcjonowani.
Ja spędziłem w muzeum 4 godziny a i tak, to było mało, żeby wszystko zobaczyć.
Polecam wizytę w muzeum. W niedziele wstęp bezpłatny.