Na dzień dzisiejszy w Polsce są 972 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 972 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku

dolnośląskie
GPS: 50.439782 16.874710

Podziemne trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku

To doskonałe miejsce dla osób ciekawych historii, aktywnych oraz chcących wypocząć dobrze się bawiąc. To miejsce, w którym zapisana jest historia z X wieku. Wtedy odbywały się pierwsze prace wydobywcze w okolicach Złotego Stoku. Kopalnia oferuje mnóstwo atrakcji, dzięki którym każdy spędzi miło czas. Zapraszamy również do skorzystania ze wspaniałej kuchni polskiej. Zwiedzanie Sztolni Gertruda, chodnik Śmierci i spotkanie z gnomem, oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad to tylko kilka atrakcji jakie spotkaja Państwo w podziemnej Trasie Turystycznej. Koniecznie trzeba zobaczyć, obowiazkowy punkt pobytu na Ziemi Kłodzkiej i Ząbkowickiej.


Miejsca sprzedaży:
Kasa biletowa Kopalni Złota, ul. Złota 7, Złoty Stok
Muzeum Minerałów, ul. Złota 7, Złoty Stok
"Sklepik Obok", ul. Złota 7, Złoty Stok

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Obrázek č. 15, Znaczki Turystyczne, No. 138 Kopalnia Złota w Złotym Stoku

16.05.2020 - dostępny bez problemów
27.01.2020 - dostępny bez problemów
17.01.2020 - dostępny bez problemów
17.01.2020 - dostępny bez problemów
15.12.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w sklepiku z pamiątkami za 7 zł.

Sama kopalnia podobała nam się.
Skorzystaliśmy z podziemnego spływu łodzią i zwiedzania kopalni.
Przejazd kolejką był ciekawy. Do tego sympatyczna Pani przewodnik.
 
Michał
montana21
Złoty Stok
Znaczek dostępny tylko w muzeum, w kasie i sklepiku nie ma.
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Witam

Byłem tam w sierpniu ale nie miałem czasu wcześniej opisywać wiec nadrabiam zaległości.
Ogólnie mówiąc myślałem że w Złotym Stoku będzie wszystko lepiej zorganizowane niestety pomyliłem się. Podjechaliśmy na rynek najpierw żeby zobaczyć jak wygląda miasto, nie należę do osób które chwalą się że zdobyły w weekend 30 znaczków turystycznych bo objazdówka i samo kupowanie znaczków mnie nie interesuje. Byłem w wielu takich miejscach i jak słyszę takie osoby to podziwiam je że zamiast w spokoju pozwiedzać i zobaczyć piękne miejsca jada tylko po to żeby mieć znaczek tragedia i współczuję takim osobom ale nie o tym rzecz.
Wracając do Złotego Stoku jak na miejsce w którym jest Państwa siedziba spodziewałem się lepszego zorganizowania niestety pomyliłem się. W sierpniu jest tam sporo ludzi więc znaczki powinny być tak eksponowane żeby ich nie szukać a poza tym w kasach powinni wiedzieć i doradzać gdzie są. Oczywiście do kopalni w kasie echo, wskazano mi droge do miejsca gdzie nikt nie wiedział o co chodzi, nie będę tego komentował. Z braku czasu i tego że musiałem już wejść do kopalnii stwierdziłem że później poszukam miejsca ze znaczkiem. Jeśli chodzi o sama kopalnię to uważam ze warta zwiedzania, byłem w takich miejscach również w Tarnowskich górach i uważam że miejsce warte zwiedzania. Makiety są bo musza być żeby pokazać historie miejsca w którym się przebywa, taka jest istota takich miejsc że prezentować historie danego miejsca tez trzeba potrafić. Wodospad ciekawy, kolejka przejazd również a samo zwiedzanie z bardzo przyjemna panią która bardzo fajnie wszystko opowiadała należało do przyjemności. Wróćmy do znaczka którego udało mi się znaleźć obok ... ale ... w muzeum. Chociaż nikt go tam nie wskazywał .... bez komentarza.
Reasumując polecam zwiedzanie kopalni.. jak najbardziej. krytykuje organizacje znaczków ponieważ nie zdobyłem wszystkich (oczywiście proszę to wziąć jako konstruktywną krytykę) . Po 1 No. 162: Zespół wapienników w Złotym Stoku - pomyślcie Państwo że w wakacje na stacje benzynowa można nie wjechać w przypadku dużego obłożenia wakacyjnego zdarza się mnie się nie powiodło ponieważ była kolejka samochodów która na to nie pozwoliła no cóż jeden znaczek mniej. Czyli drugi zgrzyt jak w przypadku kopalni. Po 2 No. 139 Złoty Stok - Miasto Złotej Przygody miałem pecha PIT zamknięty SIC !! a drugiego miejsc w którym ponoć znaczek w sprzedaży nie udało mi się znaleźć !!! Pozdrawiam
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 138
Znaczek dostępny na terenie kopalni, w muzeum minerałów. Cena 7 zł.
 
karolina
punkt widzenia zalezy od...wieku
Zwiedzanie i przepływ podziemnym tunelem- okiem starszej córki- przewodnicy ratowali sytuację, bo mieli gadane, okiem młodszej- podobały sie przebierańce , gobliny, lekcja alchemii, okiem rodziców: nic ciekawego, ale co tu opowiadac jak tam nic sie nie działo. młodzi przewodnicy robia z tego show, przepływ łodzią przez 30min- cóz tu opowiadac? a jednak przewodnik gadał jak nakrecony..całosc przerobiona na fabrykę wycieczek i opowieści "z krypty"..wole opowieści domorosłych historyków,liczby, daty, historię-kopalnia w kletnie nie do pobicia..
 
Notelekseltis
Nie wszystko zloto, co sie swieci
Nie jest to jedyny zbior tablic, w woj. slaskim widzialem podobna. Atrakcji w Kopalni malo, wodospad przereklamowany, chyba, ze w trakcie deszczu wyglada lepiej. Przewodnik bez zastrzeżeń, ale tam prawie nic nie ma, sam tunel i jedna podswietlana makieta. W porownaniu do Zabrza, Tarnowskich Gor czy nawet Walimia, wypada miernie. Najlepsza atrakcja jest przejazd kolejka. Co wiecej razilo mnie probowanie zrobienia czegos na ksztalt domu strachu. Tandetne, sztuczne pajaki, krzyki ofiary, bardzo oddaja klimat tego jak wygladalo wydobycie. Jeszcze ta inscenizacja z Alchemikiem... chyba tylko dla przedszkolakow. Mowienie o parowkach z Biedronki i nodze Chucka Norrisa jest po prostu glupie. Dobrze, ze dostalem darmowa wejsciowke w Swidnicy i nie bylo zal biletu. Najgorszy obiekt do zwiedzania jaki odwiedzilem w ciagu dwoch ostatnich lat. Ciekawiej juz pojechac chocby do Muzeum w Ziebicach. Trasy podziemna sa moimi ulubionymi, ale to jest jakas parodia
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Kopalnia Złota
Zwiedzanie Sztolni Gertruda z przewodniczką o dużym poczuciu humoru. Po drodze spotkanie z Alchemikiem, podziemny wodospad, przejażdżka podziemnym tramwajem i jedyne w swoim rodzaju podziemne Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli.
Znaczek dostępny w Muzeum Minerałów i w budce z pamiątkami zaraz za parkingiem w standardowej cenie.
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
Kopalnia złota
Trzecie podejście i tym razem sukces :) Po ponad miesięcznym braku znaczka w kopalni - udało się :) znaczek już dostępny w standardowej cenie 7 zł
 
Adam Jaroszewicz
Adam Jaroszewicz (Aki)
Kopalnia Złota
Miejsce naprawdę godne polecenia :) Bardzo charyzmatyczna pani przewodnik (Sylwia). Świetnie opowiedziana historia i fakt, że kopalnia skrywa jeszcze przed nami wiele tajemnic sprawiają, że miejsce powinno znajdować się na liście "must see", każdego polskiego podróżnika. No i restauracja przy kopalni - mniam! ;)
 
Jacek Pawłowski
Dropsik
ZT138
Super miejsce do zwiedzania,polecamy naprawdę warto tam być,znaczki zakupicie bez problemu.
 
Małgosia
Kopalnia Złota
Znaczek dostępny w kasie oraz w Muzeum Minerałów w standardowej cenie.
Odwiedziłam to miejsce w środku tygodnia. Od rana tłum ludzi. Na trasie dużo ciekawych informacji, co ważne, opowiedzianych z wyjątkowym humorem. Zbiór zabawnych tablic ostrzegających chyba jedyny w Polsce. Polecam to miejsce:)
 
Rafał z Łodzi
Kapitalna przygoda!
Świetna wycieczka z kapitalnym Pzrewodnikiem. CHłopak ma pasje i świetnie opowiada, tryska humorem i wycieczka choć mogłoby się wydawać długa (1,5h) to minęła za szybko :) 
Jazda tramwajem w kopalni, wodospad w środu góry, tunele, rewelacja! 
 
 
Monia
znaczek
Miejsce którego nie można ominąć i nie zoabzcyć a przy okazji kolejny znaczek w kolekcji:) dostepny bez problemu
 
Samanta
ZT
Miejsce warte odwiedzenia. Znaczek dostępny bez problemu za 7 zł.
 
Damian
Kopalnia Złota
Znaczek dobrze wyeksponowany, cena 7 zł.Polecam
 
trójmiasto
znaczek
Bardzo fajne miejsce, zabawni przewodnicy! Znaczek w kasie stoi przed oczami!
 
Leszek
ZT 138
Bardzo dużo atrakcji, ZT dostępny w kasie bez problemu.
 
Grzegorz
kopalnia
Dostępny bez problemu w sklepiku z pamiątkami i kasie, widoczny wśród innych pamiątek, cena 7 zł.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 138
Hmm, może to kwestia osoby sprzedającej, ale ja sporo się znaczka w kopalni naszukałem. Dopiero jak włożyłem głowę do okienka kasy zobaczyłem stojak ze znaczkami. Cena 7 zł zrekompensowała mi problemy z jego wypatrzeniem.
 
Agata
Kopalnia Złota
Cena Znaczka 7 zł, dobrze widoczny w kasie. Mnóstwo atrakcji. Polecam.
 
MichalM
Kopalnia Złota
Niedrogie bilety wstępu, interesujace i nieszablonowe opowiadania pani przewodnik. W pakiecie krótki przejazd kolejka kopalniana. :) Znaczek ładnie wyeksponowany, cena tak jak pisała Dominika. Polecam!
 
dominika
Świetne miejsce
Polecam kopalnię złota w Złotym Stoku - świetne miejsce na weekendoowy wypad z dziećmi - można wybić własna monetę czy wypłukać złoto - fajna artakcja dla dzieci i dorosłcyh. Warto paniętać, że zwiedzanie wraz ze spływem dostępne jest po umówieniu się telefonicznym, samo zwiedzanie kopalni, także super ciekawe, dostępne jest bez konieczności umawiania się.
Znaczek kosztuje 7 zł.