Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 249 Kościół NMP Wniebowziętej w Obornikach

GPS: 52.646253 16.809425

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 249 Kościół NMP Wniebowziętej w Obornikach

Obecny kościół gotycki pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej wzniesiono w miejscu drewnianego kościoła w  XV-XVI wieku. Początkowo kościół był świątynią jednonawową jednak dobudowano do niego od północy nawę boczną. Na przestrzeni wieków świątynia była kilkakkrotnie nawiedzana przez pożary. W 1814 roku spłonęła drewniana część wieży oraz gotyckie sklepienie kościoła, a następstwem tego zdarzenia jest niska i kwadratowa wieża kryta dachem namiotowym. Pod koniec XVIII wieku od strony południowej dobudowano kaplicę Matki Boskiej Różańcowej, a w 1926 r. zakrystię i kruchtę boczną. W barokowym ołtarzu głównym znajdują się obrazy przedstawiające  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny z XVI II/XIX w., oraz Chrystusa Zbawiciela Świata z początku XX w. Na terenie przykościelnym znajduje się m.in  figura Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1950 roku oraz grota Matki Bożej z Lourdes.


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Rekreacji Oborniki - kasa pływalni (poziom -1), ul. Czarnkowska 84, Oborniki (czynne pon.-pt. 6:00-22:00, sob.-niedz. 7:00-22:00) (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 249 Kościół NMP Wniebowziętej w Obornikach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 249 Kościół NMP Wniebowziętej w Obornikach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 249 Kościół NMP Wniebowziętej w Obornikach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 249 Kościół NMP Wniebowziętej w Obornikach
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 249 Kościół NMP Wniebowziętej w Obornikach
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 249 Kościół NMP Wniebowziętej w Obornikach
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 249 Kościół NMP Wniebowziętej w Obornikach

15.07.2023 - dostępny bez problemów
04.08.2022 - dostępny bez problemów
22.05.2022 - dostępny bez problemów
07.05.2022 - dostępny bez problemów
18.01.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radzioactive
249
Kościół w okolicy obornickiego rynku. Ciekawa budowla, choć jej widoczność "od frontu" jest ograniczona. Znaczek dostępny bez problemu w kasie pływalni - wraz z dwoma innymi.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Sobotnie popołudnie, a w związku z zamknięciem obiektów rekreacyjnych znaczki na nieczynnym basenie niedostępne
 
Marlena i Jacek Treichel
Marlena i Jacek z Pokrzywna
ZT 249
Nieczynne. Do 09.09.br. przestój technologiczny.
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Znaczki dostępne w cenie 7 zł. Pieczątka służbowa. Kościół jako zabytek i ciekawostka bardzo interesujący. Polecamy.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 249
W Obornikach byłem już kilkakrotnie lecz nie wiedziałem, że jest tu tyle ciekawch miejsce do zobaczenia.Gdyby nie Znaczki Turystyczne to bym do tego kościoła też nie trafił.Nie zobaczył bym rynku stariejskigo i przyległych uliczek.Znaczek do nabycia trochę na uboczu w cenie standardy
 
Mariusz Cieluch
Cieluszek
Fara
Kościół zwiedzony podczas pierwszej wizyty u znajomych w Obornikach, później także mijany podczas wypadów w różne części miasta. Cieszę się, że wreszcie tutaj dotarły znaczki i dzięki nim wielu turystów takich jak ja może odkryć nowe, nieznane miejsca. Ja Oborniki mam zwiedzone, ale na pewno tu zawitam, bo w okolicach zostało jeszcze sporo do zobaczenia.
 
Roman
Roman
ZT 249
RADOŚĆ PO UWOLNIENIU ZNACZKA Z PRZYMUSZONEGO ARESZTU NIE TRWAŁA DŁUGO.W NIEDZIELĘ 08.04 OD GODZ. 12,50 POZOSTAŁY PUSTE STOJAKI.SZKODA.MIEJSCE SPRZEDAŻY NAJLEPSZE Z MOŻLIWYCH.
 
Marcin
kościół farny
Wracając z targów w Poznaniu zatrzymaliśmy się na chwilę w Obornikach. To miała być szybka wycieczka po znaczki, ale spędziliśmy tu prawie 2 godziny. Kościół farny skromny, ale piękny. Urzekł nas też kościółek drewniany i tylko szkoda, że był zamknięty. W pływalni zjedliśmy przepyszne lody i troszkę pospacerowaliśmy po okolicy bo ktoś nam polecił zobaczyć stary młyn nad rzeką. Wyprawa udana.
 
ADAM MURAWSKI
amur
Fara
Fara z Obornik - trochę szkoda, że nie mogliśmy dobrze zobaczyć wnętrza tej świątyni ze względu na trwającą w jej wnętrzu Mszę Św. Namawiam do ZT z kościołem pw. Św.Józefa Oblubieńca NMP -wspaniałe witraże w tym kościele.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 249
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 zł. Będąc w okolicach obornickiej Fary warto przespacerować się po sąsiednich uliczkach. Mimo iż Oborniki nie mają wielu atrakcji turystycznych, to miejsc, które warto zobaczyć nie brakuje. Zapraszam na spacerek historycznym szlakiem po mieście, baczne rozglądanie się, a na pewno nie jedno zobaczycie.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Kościół
Kościół trochę dziwnie wygląda z tą wieżą, która wydaje się nie pasować do reszty. Znaczka niestety brak.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 249
Świątynia z interesującym wnętrzem, które warto zobaczyć. Wnętrzem, moim zdaniem, urządzonym bez zbytniego przepychu, tak charakterystycznego dla wielu innych kościołów i dzięki temu, mającemu swój urok.