Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1298
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1298!

No. 110 Kościół Redemptorystów św. Mikołaja w Zamościu

lubelskie
GPS: 50.715038 23.253973

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 110 Kościół Redemptorystów św. Mikołaja w Zamościu

Kościół św. Mikołaja wybudowany został jako świątynia kultu prawosławnego Greków zamojskich. W XVIII wieku wskutek wojen kupcy wrócili do Grecji, a kościół przeszedł na własność Ordynacji Zamojskich. W 1706 r. Anna z Gielińskich Zamojska oddała cerkiew bazylianom unitom. Ci rozwinęli działalność misyjną dla wiernych obu obrządków. Po zniesieniu diecezji chełmińskiej w 1875 r. ówczesny rząd carski oddał kościół w zarząd miejscowym prawosławnym. Kościół pozostał w ich rękach do 1915 r., kiedy to wobec zbliżających się wojsk austriackich miejscowy pop opuścił miasto, a kościół stał nieczynny. W 1918 roku kościół stał się świątynią szkolną pod wezwaniem św. Stanisława Kostki. W 1934 roku ordynariusz lubelski bp Fulman oddał kościół Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystom), które zaprosił do swojej diecezji. Redemptoryści obok kościoła wybudowali swój klasztor, a następnie zostali pozbawienia kościoła i klasztoru przez władze niemieckie. Kościół i klasztor zostały odzyskane przez Redemptorystów w 1944 roku. Kościół reprezentuje dwa style: renesansowy i barokowy. Pierwotnie do kościoła prowadziła brama pod wieżą, ze skromnym portalem barokowym, kutym w kamieniu. Obecny przedsionek jest późniejszą dobudówką. Wnętrze świątyni jest jednonawowe zwieńczone żebrowaną kopułą renesansową z tzw. latarnią. Wieża kościoła miała charakter baszty obronnej.


Miejsca sprzedaży:
> Furta klasztorna, ul. Kościuszki 1, do godz 15:00 W zakrystii przed i po liturgii.

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 110 Kościół Redemptorystów św. Mikołaja w Zamościu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 110 Kościół Redemptorystów św. Mikołaja w Zamościu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 110 Kościół Redemptorystów św. Mikołaja w Zamościu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 110 Kościół Redemptorystów św. Mikołaja w Zamościu

05.05.2024 - dostępny bez problemów
16.04.2023 - dostępny bez problemów
16.04.2023 - dostępny bez problemów
12.02.2023 - dostępny bez problemów
12.02.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

tomder
znaczek 110
w dniach 26 do 28 września kilka prób . Niestety znaczek niedostępny , domofonu nikt nie odbiera
 
Mariusz R.
ZT - w furcie
Znaczek Turystyczny dostępny. Trzeba zadzwonić domofonem pod nazwę >furta< i na pewno ktoś przyjdzie. Sympatyczny starszy ksiądz jest w temacie, można też wziąć pieczątkę potwierdzającą pobyt :) (ale mają na razie tylko parafialną) ZT w cenie 8,00 zł - dostępny
 
Hanna Piekut - Stanisławska
Hanna
Znaczek
Kościół aktualnie w remoncie.Znaczki są na furcie u redemptorystów, franciszkanie o nich nie wiedzą. Oba zakony są w jednym budynku, do redemptorystów wchodzi się od katedry, przez bramkę z krzyżem i ogród.
 
Mateusz
ZT
W furcie klasztoru ,też już brak znaczków.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
110
Jedyny znaczek w Zamościu można zakupić w furcie klasztoru Redemptorystów , w zakrystii kościoła niestety się skończyły. Można również poprosić o ładna pieczątkę . A w Zamościu tyle atrakcji do zwiedzania ze trzeba tu zostać conajmniej kilka dni.
 
Kamil Rokosz
Kamil Rokosz
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 zł, można go nabyć w zakrystii (wejście po lewej stronie kościoła), jest również możliwość przybicia pieczątki.
 
Jerzy Horzela
Jurek56
Znaczek z Zamoscia
Kościół zamknięty.Furta też zamknięta
 
Grzegorz
Zamość
Znaczek dostępny w furcie klasztornej za 7 zł bez problemu. Niestety kościół zamknięty, można obejrzeć tylko z zewnątrz.
 
tramp
Zamość
Znaczek dostępny bez problemu.Budynek obok kościoła.
 
Samanta
ZT
Znaczek w Zamościu już jest dostępny. Dobrze wyeksponowany, cena 7 zł.