Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy

GPS: 53.256549 19.404255

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy

Budowa brodnickiego kościoła rozpoczęła się w 1285 roku. Jak podają źródła wcześniej w tym miejscu istniał kościół drewniany. Nowy kościół budowano przez kilkadziesiąt lat i oficjalnie ukończono w połowie XIV wieku, choć jego poszczególne elementy powstawały jeszcze do 1370 roku. W czasach średniowiecznych kościołem opiekowali się Krzyżacy, natomiast w latach 1554-1598 świątynią zarządzali luteranie.  Budowla ma 56 metrów długości i 27 szerokości, posiada trzy nawy o jednakowej wysokości, prezbiterium oraz dwie kaplice. Wieża kościoła wznosi się na wysokość 50 metrów. W nawach bocznych znajdują się sklepienia krzyżowe, natomiast nad nawą główną i prezbiterium sklepienia gwiaździste ze ozdobnymi rzeźbionymi zwornikami. Najważniejsze zabytki kościoła farnego stanowi zespół rzeźb 12 apostołów z drugiej połowy XIV wieku, Grupa Ukrzyżowania umieszczona na belce tęczowej, kamienna chrzcielnica z XVII wieku, a także ambona z końca XVIII w. Na uwagę zasługują także organy piszczałkowe z 1875 roku.


Miejsca sprzedaży:
> Niezależna Informacja Turystyczna (w podwórzu), ul. gen. J.Hallera 13, Brodnica (czynna pn. - pt. od 9:00 do 17:00) W razie problemów z dostępnością kontakt pod nr tel. 660 172 103

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 679 Kościół św. Katarzyny w Brodnicy

20.07.2023 - dostępny bez problemów
18.07.2023 - dostępny bez problemów
09.06.2023 - dostępny bez problemów
27.05.2023 - dostępny bez problemów
27.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ireneusz Kraków
Ireneusz Kraków
ZT 679
Znaczek 12 zł i trzeba dzwonić na telefon.
Kościół natomiast bardzo ładny. Najlepiej przyjść w okolicach mszy, bo tak jest zamknięty w środku.
 
Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 679
Znaczek dostępny bez problemu. Pan po telefonie specjalnie pofatygował się żeby nam otworzyć i sprzedać znaczki. Brodnica jest małym miasteczkiem po którym przespacerowaliśmy się a następnie udaliśmy się nad jeziora gdzie zrobioną ekstra kładkę podświetlaną w nocy super
 
Radzioactive
679
Imponujący budynek z dość bogatą historią. Znaczek dostępny wraz z innymi u gospodarza IT, w podwórzu jednej z kamienic.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Brodnica
Nieduże miasteczko z wieloma obiektami wartymi zobaczenia! Znaczek do kupienia w Niezależnej Informacji Turystycznej - to nieduży antykwariat w podwórzu. My byliśmy w niedzielę - więc było zamknięte. Zadzwoniliśmy jednak pod wskazany numer telefonu i po chwili miły Pan specjalnie dla nas otworzył podwoje. Wszystkie Znaczki z Brodnicy są dostępne! Dziękujemy!!!
Odpowiedz
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 679
Brodnica piękne miasto jak i okolice. Znaczek dostępny bez problemów w PIT po ówczesnym kontakcie telefonicznym.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Niestety ZT niedostępne.
I choć kartka na drzwiach głosiła, że NIT otwarta we wtorki i czwartki od 10 do 17 a my byliśmy we wtorek o 10:30 to "pocałowaliśmy klamkę".
Po kilku próbach dodzwonienia się usłyszeliśmy, że otwarte będzie w środę.
Super.
Specjalnie wzięłam dzień urlopu na wtorek, żeby jeszcze zajrzeć do Brodnicy a Pan mi wyjeżdża ze środą. Troszkę niepoważne traktowanie turysty. Nie wszyscy mają całe tygodnie wolne żeby czekać na otwarcie punktów sprzedaży.
Totalne rozczarowanie

Kościół obejrzany z zewnątrz. Otoczony płotem, chyba trwała rewitalizacja.
Z zewnątrz prezentuje się okazale.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Miasto warto zwiedzić ze względu na dużą liczbę ciekawych miejsc. Znaczek bez problemu do kupienia w informacji, w cenie 7zł.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Brodnica
Znaczek dostępny z niewielkimi problemami, jak to w weekend, kiedy NIT nie jest czynna. Przy wejściu do hostelu gablotka z gadżetami (nie tylko z ZT) - to bardzo dobry pomysł, ale przydał by się jeszcze jakiś kontakt, nie tylko adres na znaczkowej stronie. Przy drzwiach domofon, ale nie wiadomo, pod którym numerem dzwonić do hostelu. My dowiedzieliśmy się tego przez przypadek. Numeru telefonu też nie uświadczy, więc jeśli nie ma się netu w komórce, z dostaniem się do środka może być problem. My mieliśmy, więc po pokonaniu pierwszych trudności poszło już gładko. Miło i konkretnie, kupiliśmy nie tylko ZT. Przy okazji dowiedzieliśmy się, co Brodnica ma wspólnego z bursztynami i Helem. Pozdrawiamy więc przy okazji Hel. Znaczki już po 7,- :)
Kościół farny ciekawy, zwłaszcza historia dosłownie odciśnięta na ścianach wieży i kamienne kule wmontowane w bramę muru wokół kościoła.
Miasto ma swój klimat, jest co obejrzeć.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 679
Stojaki z oboma znaczkami widoczne na stoliku w NIT, mieszczącej się w piwnicy. Cena, niestety, nadal 9 zł. za sztukę.
Miasto warte zobaczenia i zapoznania się z jego zabytkami. Kościół farny jest, niewątpliwie, obowiązkowym punktem podczas zwiedzania.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Brodnica
ZT 678 i 679 dostępne w IT przy Hallera. Informacja czynna od poniedziałku do piątku 9-17. W dni wolne trzeba prosić o sprzedaż obsługę hostelu znajdującego się w tym samym budynku. Warto poświęcić kilka godzin na zwiedzenie Brodnicy. Ma kilka ciekawych zabytków, muzeum z trzema oddziałami i ładną starówkę.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 679
Cena znaczka 9,00 zł. Cieszyć się tylko z tego, że kujawsko-pomorskie zaczyna "znaczkować" swoje zabytki. Gdyby tak jeszcze Toruń, ze swoim "gotykiem na dotyk"... Miejsce sprzedaży niedaleko rynku ale trochę ukryte... punkt IT znajduje się w piwnicy budynku. A oba miejsca warte obejrzenia. I oczywiście nie tylko te dwa miejsca w Brodnicy