Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1058
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1058!

No. 403 Kościół św. Macieja w Trzebicku

GPS: 51.600214 17.387671

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 403 Kościół św. Macieja w Trzebicku

Kościół parafialny św. Macieja, wzmiankowany już w 1666 r., obecny, o konstrukcji drewnianej, wzniesiony w 1672 r. Jest to jednonawowa budowla o konstrukcji zrębowej, kryta gontem z trzech stron otoczona niskimi podcieniami. Posiada czworoboczną wieżę, z trójbocznie zakończonym prezbiterium. Barokowy wystrój wnętrza z ołtarzem z 1678 r. i prospektem organowym z 1750 r. Świątynia od czasów budowy do dzisiaj przetrwała prawie w niezmienionym kształcie. Najstarszym elementem wyposażenia kościoła jest spiżowy dzwon , umieszczony na wieży kościoła, z której roztacza się wspaniały widok na Dolinę Baryczy.

 


Miejsca sprzedaży:
Restauracja TEO w Cieszkowie, ul. Krotoszyńska 7A, Cieszków

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 403 Kościół św. Macieja w Trzebicku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 403 Kościół św. Macieja w Trzebicku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 403 Kościół św. Macieja w Trzebicku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 403 Kościół św. Macieja w Trzebicku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 403 Kościół św. Macieja w Trzebicku
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 403 Kościół św. Macieja w Trzebicku
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 403 Kościół św. Macieja w Trzebicku

18.08.2020 - dostępny bez problemów
02.11.2019 - dostępny bez problemów
09.08.2019 - dostępny bez problemów
16.07.2019 - dostępny bez problemów
26.05.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
ZT 403
Znaczek w Restauracji TEO - proszę sprawdzać godziny otwarcia! Bardzo sympatyczny Właściciel i smaczne menu.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 403
Kolejny piękny drewniany kościół podczas dzisiejszego zwiedzania. Upał już doskwierał, więc zagęściliśmy ruchy. W otoczeniu kościoła fragmenty cmentarza, a kilkoma ciekawymi nagrobkami. Znaczek dostępny w restauracji w Cieszkowie. My ruszyliśmy dalej bo w planach były jeszcze pobliskie Zduny i kawałek Krotoszyna.
 
Robert Salwowski
Bobik
Drewniany kościół
W tej okolicy (dość szeroko rozumianej) jest mnogość drewnianych kościołów lub szachulcowych. Nawet w miejscowości w której sprzedawany jest ten znaczek rownież stoi drewniany kościół. Szkoda tylko, że najcześciej są zamknięte
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Restauracja TEO w poniedziałki jest zamknięta. sam kościół i jego położenie przepiękne.
 
Zdzisław Bednarski
dzidek
Karczma
Mieliśmy dużo szczęścia,ponieważ byliśmy na miejscu przed otwarciem restauracji.Po zwiedzaniu i małym spacerze,spotkaliśmy jednak Pana który otworzył nam restaurację i sprzedał znaczek.Dziękujemy.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 403
Znaczek dostępny, wyeksponowany. W restauracji pyszna kawa na zimny dzień i lody dla dzieci, bo im nigdy nie jest zimno. Dziękujemy
 
Adam Ptaszyński
Ptasior
Wizyta w Trzebicku 26.03.17
Znaczek zdobyty, rybka SMACZNA zjedzona :) ...aaaa i kosciolek zobaczony :))
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 403
Przepiękne miejsce - szczególnie dla miłośników wędkarstwa ;) raj można powiedzieć. dziś co prawda skuty lodem, co jednak nie przeszkodziło w zdobyciu znaczka. Restauracja bardzo przytulna, wspaniała atmosfera, bardzo sympatyczna obsługa. Znaczki pięknie wyeksponowane. cena - co ciekawe najwyższa podczas mojej eskapady - czyli 8 zł
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
Re: ZT 403
sorry - 7 zł moja pomyłka
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
Re: Re: ZT 403
Dodam jeszcze - że z uwagi na wspaniała kuchnie - tu warto właśnie zrobić chwile dłuższej przerwy podczas eskapady zbierania znaczków w regionie ;)
 
Andrzej Szafrański
Aszki
TEO
Kościółek ładnie położony, lecz w sobotę był zamkniety i nikogo w pobliżu, aby się dopytać, więc zdjęcia tylko z zewnątrz.
Restauracja TEO zasługuje na opis nie tylko z uwagi na lokalizację nad stawem, lecz przede wszystkim z uwagi na kuchnię. Zarówno karp tradycyjny, jak i w sosie porowym, z puree selerowo-marchewkowym - REWELKA! Do tego mix sałat z dresingiem musztardowo-miodowym...
Szkoda tylko, że nie było akurat suma z kaszą jaglaną i sosem grzybowym, ale w przyszłym roku znowu będę tamtędy przejeżdżał, więc może trafię na to danie. I na możliwość zwiedzenia kościółka wewnątrz.
 
Mirek Czekała
mczek
TEO
po zwiedzaniu i zdobyciu ZT można się pokrzepić i odpocząć
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Kolejny, drewniany bardzo ładny kościół do obejrzenia. Ciekawe jest również miejsce sprzedaży znaczka. Restauracja położona jest nad jeziorkiem, które powstało na tutejszych bagiennych terenach, z inicjatywy samego właściciela. Było to możliwe że względu na podziemne źródła wody. Obecnie staw jest zarybiony, można tutaj wybrać się na wędkowanie. Jest również zostawiona wysepka dla ptaków, których nie brakuje, z powodu bliskiej obecności rezerwatu milickiego. Naprawdę urokliwe miejsce. Znaczki ładnie wyeksponowane, w cenie 7 zł.
 
Robert Romanowski
ROBAS
kościół
znaczek dostępny bez problemu w restauracji po 7 zl
 
Grzegorz
kościół
Kościółek pięknie położony na wzgórzu, widać go już z daleka. Bardzo ciekawy, a co najważniejsze otwarty - można obejrzeć również wnętrze. Niestety falstart, do miejsca przedaży, restauracji TEO w Cieszkowie, znaczki jeszcze nie dojechały. Cieszków jest oddalony od kościoła ok. 5 km, więc zdobycie znaczka jest troszkę utrudnione. Ale na pewno warto odwiedzić TEO, bardzo sympatyczne, pięknie położone miejsce z miłą obsługą jak i samo miasteczko.