Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1275 Krzywy las koło Gryfina

GPS: 53.214210 14.475770

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1275 Krzywy las koło Gryfina

Powierzchniowy pomnik przyrody Krzywy Las rosnący pod Gryfinem jest jednym z najsłynniejszych w Polsce. Swego czasu okrzyknięto go najbardziej niesamowitym lasem świata więc gryfińskie krzywulce są również słynne za granicami kraju. Na czym polega magia tego miejsca? Na obecności nietypowo wyglądających sosen zwyczajnych. Nie przypominają one bowiem innych, które je otaczają. Ich pnie są bardzo osobliwie zdeformowane, tworząc charakterystyczne i piękne łukowate wygięcia na kształt litery C. Teorii o powstaniu tak dziwnych drzew jest tak wiele jak wielu gości, którzy odwiedzają to miejsce. Jedni upatrują tu anomalii przyrodniczych, oddziaływania podziemnych cieków wodnych, uszkodzeń od śniegu lub owadów, śladów wizyty obcych cywilizacji. Inni skłaniają się ku przesłankom wskazującym na celową działalność człowieka i ta teoria jest najbardziej prawdopodobna. I to właśnie jest w Krzywym Lesie najpiękniejsze. Nie wiemy dokładnie jak, nie wiemy kto, nie wiemy po co. Wiemy natomiast, że samodzielne próby odpowiedzi na te pytania dają wszystkim odwiedzającym ogromną radość.


Miejsca sprzedaży:
> Punkt Informacji Turystycznej przy wejściu do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej - od 1 kwietnia do 30 października, w soboty oraz w niedziele handlowe od godziny 10.00 – 19.00.


22.05.2024 - dostępny bez problemów
22.05.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
09.05.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Znaczek
W krzywym lesie byłem parę lat temu. Teraz chciałem kupić znaczek. No cóż, ani sobota, ani niedziela wiec pocałowałem przysłowiową klamkę.
 
Zuzanna
las
Gdyby nie znaczki nigdy bym tego miejsca nie poznała. Dojazd niemal pod sam punkt. Spacerem 3 minutki i niezła ciekawostka przyrodnicza na miejscu. Troszkę za dużo tych ławek, koszy i tablic. Mogły być bardziej na uboczu bo ciężko zrobić fajne zdjęcie bez ludzi i infrastruktury. Generalnie jednak podobało mi się.